Co na nespavost kromě léků?

Jedna ženská
7.11.13 23:08

Co na nespavost kromě léků?

Ahoj. Občas mě i dříve trápila nespavost, ale neřešila jsem jí. Teď mám ovšem tří měsíční mimčo, díky bohu spí celou noc a to i 11 hodin, snad je to v pořádku, když přibírá. Každopádně jeden den nemohl malý usnout a byl vzhůru do dvou ráno a u mě se něco asi přehodilo. Od toho dne nemůžu usnout před druhou ranní. Syn usíná mezi 22- 23 hod s já pak jen čumím i když zalehnu. Ráno musím fungovat cca os sedmi, protože se budí starší děti a skoro nejsem schopná se vyhrabat z pelechu. Proto se ptám, zda mi někdo poradí cokoliv, po čem se mu podařilo usnout. Beru každou radu a vyzkouším cokoliv. Manžel na mě kouká jak na blbce, proč straším do rána. Odpoledne bych spala, až bych brečela, ale téměř nikdy mi neusnou děti ve stejný čas, tak není kdy a večer najednou, i když jsem unavená, tak nemohu spát, hlavou se stále něco honí, ale neumím na nic nemyslet. Díky nočnímu nalití prsů ani nemohu zaujmout oblíbenou polohu. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16985
7.11.13 23:19

@Jedna ženská na spanek je blahodarne teple mleko s medem. Osobne mleko netravim, tak jsem pouzivala teplou vodu s medem, hodku pred spanim. Medunka, jine smesi na spani (take hodinu-dve pred zalehnutim.
Po prechodu na trismenny provoz jsem ale mela tak naruseny rezim, ze mi pomahalo jen pivo. Pokud navic kojis, cerne pivo podporuje laktaci. Miminko spi dlouho, muzes klidne po poslednim kojeni si dat, ale ne moc studene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
7.11.13 23:20

@Jedna ženská ja jsem jeden cas vstavala odsavat i v noci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jedna ženská
7.11.13 23:23

@AniNevim Děkuji, pivo zkusím, to mě nenapadlo, jsem po něm vždy taková trochu malátná, jen by mě zajímalo… nevíš kdy se takové dvě decky piva „vypaří“ z mlíčka?

• Citovat
  • Nahlásit
26583
7.11.13 23:24

Nedávno jsem to v nějaké diskuzi psala, teď to nemohu dohledat. Pokud je důvod ten, co uvádíš, tedy pracující hlava-myšlenky, tak zkus Krizovou noční esenci (Rescue night), je přesně na toto. Já používám originál od Nelson, ale jsou. i další brandy. Občas ji mají lékárny nebo seženeš na internetu. Když mi napíšeš odkud jsi třeba do SZ, můžu ti poslat seznam míst, kde by ji v okolí mohli mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
7.11.13 23:24

Teplé mléko, studený nohy (třeba chladit studenou vodou), na mě teda spolehlivě zabere číst si v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
7.11.13 23:28

@Jedna ženská pises, ze male spi i 11 hodin, to bych vubec neresila. A to ja jsem pes na alkohol detem. Mne malicky spal take celou noc. Tak jsem ho jeste sla pres spanek kojit nebo jsem odsala a dala si dvojku piva. Dalsi krmeni bylo nejdriv za 6 hodin. Brala jsem to tak, ze krmim cca po trech hodinach, takze prsa se plni cca 3 hodiny, tudiz po dalsich trech se uz jakoby plni znova - pisu to dost laicky, vis? Nekdo pise, ze pri kojeni nevadi i dvojka vina (v zivote bych si nedala), tak to pivo pri takovem rozestupu je hodne slaby odvar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48927
7.11.13 23:30

Na nespavost pomáhají tmavé závěsy, pravidelný pohyb, chodit spát ve stejnou hodinu a nepít kafe a kofeinové nápoje před spaním a hlavně ticho v místnosti. Po porodu jsem měla taky asi měsíc problémy se spaním, pt se mi dítě v noci budilo na jídlo a než jsem nakrmila, tak začalo svítat. Musela jsem si pověsit tmavé závěsy na okno, i když jsme měli žaluzie, pt v tom pološeru jsem nemohla zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
7.11.13 23:40

Tak já mám ten samý problém a řeším to léky. Bohužel. Snažím se usínat sama, ale občas to nejde. Prášky na spanil na mě moc nezabírají, nevím proč, ale lexaurin zabere spolehlivě. Chci zkusit něco jiného a ne do sebe cpát ty s*ačky :roll: Co je to „rescue night“??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
7.11.13 23:41

@MUFICE pravdu dis - tmave zavesy. Malemu hodne vylepsily spanek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jedna ženská
7.11.13 23:58

No když já holky ve tmě nějak blbě usínám… joo, to takhle když ještě nebylo miminko, jen starší děti, tak jsem po obědě s nima úplně s radostí ulehla a hned spala, nebo i ve dne u telky jen tak leží a najednou spím… V noci mi to moc nejde z důvodů těch, že jsem možná trochu posera a cokoliv se v bytě šustne, třeba zvířátka se pohnou, tak hned skoro vyskočím co se děje a hned jsem probuzená. 8o :mrgreen: Nevadí mi ani tak tma, to by pomohla lampička, ale asi mi vadí prostě ta noc, všude ticho… I když jednu dobu, když mimi bylo maličké, tak jsem usínala skoro cestou do postele… avšak období nespavosti převládá a to nejen po porodu a před ním, ale už od dospívání a nic nezabírá, dokonce i po diazepamu jsem sotva usnula. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
16985
8.11.13 00:09

@Jedna ženská a co zkusit prochazku pred spanim? Klidne s kocarem? Treba se potrebujes unavit jako dite?
Jinak ty zvuky znam - od jednoho zazitku v mladi je to se mnou silene, kdyz jsem doma sama. Ovsem v pritomnosti kohokoliv dalsiho naprosto vypinam. Cteni me take dokaze rychle uspat, jak radila @ncc1701

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
8.11.13 00:17

Tma a ticho, asi pro většinu, ale jsou i výjimky, např. já :mrgreen:. Asi proto, že jsem donedávna bydlela na sídlišti vedle velké dvouproudové silnice s tramvajovým pásem uprostřed (v mém dětství jezdili tramvaje i v noci, později s přestávkou od 00 do 5h), bohatě lemované pouličními lampami. Takže já vyžaduji odhalené okno, aby prošlo trochu pouličního osvětlení nebo aspoň svítící měsíc, a s oblibou jsem usínala u puštěného Cimrmana nebo jiného mluveného slova na CD :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
8.11.13 00:32

@Samamama mas pravdu - radio ve sluchatkach me tez uspava, a zakladatelce by odpadla starost s poslouchanim zvuku. Pokud ovsem mimino ma monitor - jinak bych ja osobne neusnula.
@Jedna ženská ted jsem si jeste vzpomnela, ze sex ma take dobre sedativni ucinky, ale to uz vim jen z doslechu :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9024
8.11.13 04:38

Namlety kořen hořce v tobolce 3× denne aspoň pul hodky před jídlem. Hořec v lékárně nebo ve výživě namlit na rucnim mlynku a natobolkovat (lékárna, Karel Hadek). Podporuje cinnost jater, pokud je problém se spaním, bývají to vyčerpaná játra. Hořec take zlepšuje kvalitu mléka. Více v knize zdrave dítě a alternativni medicína Jiří Janča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat