Co na opruzeniny - zkušenosti a babské rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OnaDnes
Povídálka 17 příspěvků 12.01.17 14:52
Co na opruzeniny, zkušenosti a babské rady

Dobrý den,

chystáme opět článek pro OnaDnes.cz ve spolupráci s eMimino.cz. Tentokrát by nás zajímaly zkušenosti vás, maminek s krémy proti opruzení. Budeme rádi, když v diskusi odpovíte na některou z následujících otázek, nebo popíšete svou zkušenost s léčbou opruzenin u dětí.

• Co se vám osvědčilo, nebo co naopak nepomohlo vůbec?
  • Máte nějakou svou osvědčenou „babskou radu“ na opruzeniny?
  • Používáte krém i preventivně, nebo jenom když už dítě opruzené je?
  • Rozlišujete nějak krémy na léto a zimu?
  • Těšíme se na vaše zkušenosti,

OnaDnes.cz ve spolupráci s eMimino.cz

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

svatecnice
Kelišová 6001 příspěvků 12.01.17 14:54

@OnaDnes mazu při každém přebalování Bepanthenem, muž sudocreamem, při opruzeninach imazol.

barbarossa
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 12.01.17 15:00

@OnaDnes ja take pouzivan pokazde Bepanthen, pri zacervenani Sudocreme a pri opruzeninach Imazol krempastu. Jeste mne tato kombinace nezklamala. A pouzivam to bez ohledu na leto ci zimu. Kdyz je dite uz vetsi, nechavam bez plen, ale to jen pri dostatecnem tepelnem konfortu.

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 12.01.17 15:01

Weleda krem pod plinky. Za me jedinecne

nostress
Extra třída :D 13225 příspěvků 12.01.17 15:03

Odvar z Řepíku, dělat obklady, pak vysušit třeba fénem /ne horkým vzduchem/
a namazat Suodocrem, nebo Imazol. Nechat hodně na vzduchu.

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 15:05
@OnaDnes píše:
Dobrý den,

chystáme opět článek pro OnaDnes.cz ve spolupráci s eMimino.cz. Tentokrát by nás zajímaly zkušenosti vás, maminek s krémy proti opruzení. Budeme rádi, když v diskusi odpovíte na některou z následujících otázek, nebo popíšete svou zkušenost s léčbou opruzenin u dětí.

Osvědčil se mi měsíčkový krém od Weledy a jako prevence klasická Rybilka.
Jinak do rozkroku by se nemělo dostat nic na olejové bázi.

Babská rada je jednoduchá - větrat, dítě nechat co nejčastěji bez plenky. Preventivně nepoužívám žádný krém, ale látkové pleny a opruzenou jsem měla jen první dceru jednou v létě - a to vlastní vinou.

Druhá dcera je atopik, u ní nepoužívám prakticky žádnou kosmetiku a kdybych měla třetí dítě, už bych nepoužívala nic kromě vody…někdy opravdu méně je více :P

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 12.01.17 15:06

Můj osvícený kamarád (kožní lékař) mi dal radu „nech dítě, ať si vytvoří svoji kožní bariéru, novorozence nezatěžuj žádnou kosmetikou, řeš až případný problém“. Dle jeho rady jsem tak nemazala preventivně ničím ani jedno dítě, u obou dětí platí, že se oprudily jen výjimečně při růstu zoubků, pak stačilo jeden den máznout Sudocremem (u holčičky jsem používala spíš Imazol, který je i na kvasinky) a byl zase klid.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 12.01.17 15:16

@OnaDnes Jediný krém, hmmm no krém :lol: používám jen kokosový olej. A vůbec s ním nerozlišuji jestli denní, noční atd. je zcela přirozený, krásně voní a nic víc už není třeba. :srdce: :hug:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.01.17 15:24
@OnaDnes píše:
Dobrý den,

Bepanthen nejlepší, jako prevence i na opruzeninu, Imazol a měsíčková mast (sádlo+měsíček). Nejlepší prevence je větrání, časté přebalování.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 12.01.17 15:46

Za me od weledy mesickovy krem.ted jsem se k nemu vratila po roce a muzu jen doporucit. s opruzeninami jsme si uzili nedavno. bepanthen jako dobry ale proti opruzeninam nic moc. sudocrem je taky super. a imazol v nejhorsim pripade. Weleda ale vede mela jsem u dcery hned jak se narodila neznala jsem opruzeninu a kdyz jsme prestali tak se nam vratila.

saadet
Extra třída :D 11842 příspěvků 12.01.17 15:54

@OnaDnes

1. bepanthen - ale az pri lehcim zacervenani.
  2. nesetrit na kosmetice a plenkach, po prebaleni, utreni vlhcenym jsem jeste „dosusovala“ vatovymi takponky pro deti z dm - babylove
  3. cca do 18m ano pokazde weledu nejdrive klasicky zlutou mesickovou, pote uz jen fialovou radu od weledy
  4. ano rozlisuji

Podotykam, ze jsem pouzivala jednorazovky (pampers premium care), vlhcene ubrousky pokazde (opet stejna znacka) a prebalovala jsem casteji. Dcera nebyla vylozene opruzena nikdy (co jsem videla u kamaradek…) parkrat pouze cervenejsi. Kosmetiku prvni rok pouze weledu, pozdeji neco hipp a la roche posay. Dcera ma plet krasnou a bez ekzemu a problemu. Nevim, jak dalece to je kosmetikou a plenami, ale verim, ze dost. Jednou jsem zkusila rybilku a za me nic horsiho neexistuje. Stejne tak jsem jednou koupila myslim Lineo ubrousky (nevim presne nazev) jine nemeli a ty byly tragicke, to chapu, ze pak nekdo na vlhcene nadava :nevim:

Uju
Kelišová 6520 příspěvků 12.01.17 16:46

Tak z kosmetiky baby aviril a rozhodně Sudokrém.
Jinak obklad z řebříčku(vyz­koušeno super) a nebo z chlapice doporučovala doktorka jako super.

Jinak krém na zimu jsem koupila jednou-nyní nepoužíváme.

Cocka nasladko
Kecalka 391 příspěvků 12.01.17 17:54

Misto vlhcenych ubrousku vodu, preventivne nemazu nicim, kdyz se vyjimecne objevi trosku cervenejsi misto, namazu cistou vazelinou. Pouzivam latkovky.

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 12.01.17 19:08

Weleda měsíčkový krém od té doby, co se oprudil starší syn, pak už jsem se s opruzeninami nesetkala. Nemažu při každém přebalování, pouze při stolici, když musím očistit ubrousky.

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 12.01.17 19:08

Weleda měsíčkový krém od té doby, co se oprudil starší syn, pak už jsem se s opruzeninami nesetkala. Nemažu při každém přebalování, pouze při stolici, když musím očistit ubrousky.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >