Co na plíseň na oknech?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NatalieSofie
Kecalka 180 příspěvků 17.11.18 20:56
Co na plisen na oknech

Ahojky, potrebuju poradit co na plisen…bydlime v novostavbe a je to za trest :pocitac: Pres zimu plesnive zdi, okna a uz jsem to mela i na hadrech.Zdi jsou zamalovane, ale nevim co s oknama…kolem oken je silikon, a je to uplne cerne…je to jakoby pod tim silikonem a nevim co stim 8o Neprodava se treba primo na to nejaky prostredek? Moc dekuji za rady :kytka:

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 17.11.18 21:00

Hlavně větrat i v zimě, pořád. Obzvlášt novostavba. Je to vlhké, jak se nevětrá přes ty plastové okna nemá kam jít vlhkost. Já mívám přes zimu mikro i půl dne, na noc taky mikro. Nyní mívám ventilačky na hodinku dvě, pak zavřu a zase na večer otvíramé. Tak nějak průběžné. Máme zreknsruovaný byt v domě. Nové stěny, stropy, zateplené, plastové okna…takže to same. Plísně nemám nikde.

tereza12345
Extra třída :D 10261 příspěvků 17.11.18 21:10
@NatalieSofie píše:
Ahojky, potrebuju poradit co na plisen…bydlime v novostavbe a je to za trest :pocitac: Pres zimu plesnive zdi, okna a uz jsem to mela i na hadrech.Zdi jsou zamalovane, ale nevim co s oknama…kolem oken je silikon, a je to uplne cerne…je to jakoby pod tim silikonem a nevim co stim 8o Neprodava se treba primo na to nejaky prostredek? Moc dekuji za rady :kytka:

Plisen ze silikonu nedostanes..silikon je porezni a ta plisen se zazere dovnitr..takze cerne to zustane vzdycky.. jde jen odstranit ta plisen kolem.
Ja mam vycisteno takhle: a bez smradu od sava..

Příspěvek upraven 17.11.18 v 21:16

cuchna
Povídálka 38 příspěvků 9 inzerátů 17.11.18 21:11

Jsem na tom stejně, taky plíseň úplně všude! Na všech oknech i na stěně v pokojíčku, fakt je to hnus. Na ty okna jsem dávala nějaký sprej, koupený v drogerii a je to přímo na plísně, ale na tu zeď nevím, tam když to našplíchám, musím děcka někam na den vyhnat abych to pak vyvětrala, no je to děs :zed:

NatalieSofie
Kecalka 180 příspěvků 17.11.18 21:30

Je to silene a to mam doma 2 a pul mesicni mimco,tak hlavne kvuli nemu z toho uplne silim :pocitac: V dubnu se nastesti stehujeme,tak to tu musime doklepat 8o

NatalieSofie
Kecalka 180 příspěvků 17.11.18 21:33
@tereza12345 píše:
Plisen ze silikonu nedostanes..silikon je porezni a ta plisen se zazere dovnitr..takze cerne to zustane vzdycky.. jde jen odstranit ta plisen kolem.
Ja mam vycisteno takhle: a bez smradu od sava..Příspěvek upraven 17.11.18 v 21:16

A cim si to doastala dolu?mam to uplne cerne jak ty na te prvni fotce

tereza12345
Extra třída :D 10261 příspěvků 17.11.18 21:35
@NatalieSofie píše:
A cim si to doastala dolu?mam to uplne cerne jak ty na te prvni fotce

Napis sz.

Levandulina
Kelišová 5715 příspěvků 18 inzerátů 17.11.18 21:47

Já si teď objednala chytrou houbu. http://www.chytra-houba.com/…-mistnosti/1
Vyzkoušené to nemám, ale reference jsou na to docela dobré. .

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 17.11.18 22:17

Silikon vyříznout a dát nový, není to těžké ani drahé. A větrat nebo ještě lépe si půjčit odvlhčovací jednotku, novostavba schne klidně i rok.

TMana
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 17.11.18 22:34

Topit a větrat. Novostavba schne i déle než rok. Hlavně nechápu lidi, kteří žijí v nevětraných prostorách.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 17.11.18 22:38
@TMana píše:
Topit a větrat. Novostavba schne i déle než rok. Hlavně nechápu lidi, kteří žijí v nevětraných prostorách.

Moje řeč. Já mám právě otevřené všude ventilačky. Zavřu za půl hodku a jednu nechávám celou noc.

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 17.11.18 22:58
@Levandulina píše:
Já si teď objednala chytrou houbu. http://www.chytra-houba.com/…-mistnosti/1
Vyzkoušené to nemám, ale reference jsou na to docela dobré. .

Kamarádka natřela plesnivějící zeď a plíseň zmizela. Narostla houba :nevim:

Levandulina
Kelišová 5715 příspěvků 18 inzerátů 17.11.18 23:05
@Russet píše:
Kamarádka natřela plesnivějící zeď a plíseň zmizela. Narostla houba :nevim:

Jaká houba? :cert: No, zkusím a uvidím..

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 17.11.18 23:06
@Levandulina píše:
Jaká houba? :cert: No, zkusím a uvidím..

Byl to speciální nátěr s houbou hubící plísně. Ale ten jejich byt nebyl zateplený a měli tam hrozné vlhko. Teď zateplili a ještě jsme u nich v topné sezóně nebyli. Tak jsem zvědavá, co bude říkat teď.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 18.11.18 00:52

Pořídit vlhkoměr, jakmile vlhkost stoupne nad 60%, okamžitě rozcapit dokořán okna, až to klesne. Rozhodně nesušit v bytě prádlo!! Sušička to jistí.
Pokud ani toto nepomůže, tak pořídit kvalitní odvlhčovač (kvalitní, ne Ceresit a podobné kravinky).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >