Co na prdíky? Týdenní miminko

Anonymní
25.5.20 18:13

Co na prdiky ? Tydenni mikinko

Ahoj maminky, mám týdenního chlapecka a moc nas trapi prdiky, jak mu pomoct? polohovani nozicek, cvicime s nozickama, masirovani briska, fen. caj nepomaha..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4955
25.5.20 18:22

Fenykl to může naopak zhoršovat. Zkoušeli jste bezplenkovou metodu? Někdy to může být taky ABKM, tam by pomohlo vysadit mléčnou bílkovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4955
25.5.20 18:24

Jinak nahřívací polštářek, nošení v nosítku/šátku, časté kojení. A hlavně čas:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 18:26

Ahojky, analni trubicka, ne rourka, ale takova gumova mekka trubicka, ulevis mu okamzite a zadna zavislost na tom nevznika, doporucil mi to pediatr, za 5 trubicek jsem dala 90,–, proplachuji varici vodou :palec: Opatrne zavedes tak 2-2,5cm…Hned odejde vzduch, je duta, uzkou stranou do zadecku…

• Nahlásit
  • Citovat
39
25.5.20 18:31

Pokud kojite, zkuste koupit probiotika nebo fenyklovy caj i pro sebe. U nas pomahalo nahrat brisko polstarkem s tresnovymi peckami, hodne chovat na tygrika nebo se skrcenyma nozikama a kdyz nezabralo to, tak k prsu, u nej se malemu nastartovala peristaltika a tolik neplakal. Hlavne poradne odkrknout po krmeni. Pozdeji uz se muzou miminkum davat i probioticke kapicky, zkuste se zeptat pediatra, treba nejake doporuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
25.5.20 18:35

Nam pomohl vzdy jen pytlik jo a hodne davat na brisko!! I kdyz bude rvat, chvili ho tam nechat a samozrejme rourka, ja kupovala ve zdravotnickych potrebach, vem tu nejtenci a namazat pred pouzitim, vazelinou, nebo bephanten jsem pouzivala. A koupaci kyblik shantala taky nekdy pomohl, ta poloha, v jaky je mimco a tepla voda… jinak kapky, caje, probiotika, masaz, cviceni, masticky..nic nepomahalo. Tri mesice mi prisly nekonecny, ale pak to proste najednou prestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
25.5.20 18:39

Pokud kojíš hlídat si hodně stravu - kamarádka skončila na 2 dnech starých rohlíkách a vodě, všechno ostatní byl problém. Pokud má UM zkusit změnit, ale pozor ne moc často. Nám pomohl Nutrilon na bolavé bříško. Jinak zkoušet co pomůže - kapky Espumisan a změřit teplotu v zadečku :) popř. rourka. Držím palce s mladší jsem si taky užila svoje a i teď ve dvou letech má potraviny, které večer nesmí, jinak pláče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
25.5.20 18:43

A úplně bych zapomněla! Tvá psychika je také důležitá. Jak začneš stresovat a nervovat se, miminko to pozná. Když už fakt nemůžeš a máš chuť řvát: Co ti teda je?! Zastavit se, nadechnout se a říkat miminku: Já vím, že tě to trápí, že to bolí, ale maminka je tady a společně to zvládneme. A hladit bříško a být v klidu. Zažila jsem to a tvá pohoda je také důležitá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
25.5.20 22:17
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, mám týdenního chlapecka a moc nas trapi prdiky, jak mu pomoct? polohovani nozicek, cvicime s nozickama, masirovani briska, fen. caj nepomaha..

Ahoj, nám pomáhalo nahráti bříška, ve vaničce jsem mu dávala na bříško teplou zinku, já pila kojící čaj, jedla jsem staré pečivo a žádné nadymave potraviny, cvičili jsme s nožičkami, mazali bříško masti Pupík a později jsme dávali Espumisan kapky a Biogaia kapky. Občas je to hodně náročné, ale opravdu se to po třech měsících zlepsi… Přeji ti pevné nervy a neboj, bude to dobré ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
26.5.20 00:23

Ahoj, pouzivala jsem BabyCalm, od druheho tydne a mala neznala bolesti briska :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
29.5.20 08:28

Nám nakonec pomohly až tejpy na bříško. Byl to úplný zázrak. Zkusili jsme všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama