Co na průjem u tříměsíčního kojeného miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelaS
Kecalka 173 příspěvků 25.09.14 13:44
Co na průjem u tříměsíčního kojeného miminka?

Maminky prosím, co Vám zabralo na průjem u 3měsíčního miminka? Malá dnes kadila už sedmkrát. Stolice je zelenožlutá s příměsí hlenu, ale pokaždé v docela malém množství. Dohromady to zdaleka nedá na jedno její normální kakání (kaká obvykle jednou denně), kdy jí přetéká plenka.
Volala jsem doktorce. Ta poradila pít černý čaj a malé dát laktobacílky baby (o těch jsem se ale dočetla, že nazabírají) a rýžový odvar.
Máte zkušenost? Co zabralo?
Děkuji ;)

Reakce:
Uživatel je onlineZ.jev
Závislačka 3303 příspěvků 25.09.14 13:52

@NelaS Nam zabral ten ryzovy odvar, nebo muzes zkusit mrkvovy, to je taky dobrej stavec. Laktobacilky nic nepokazi, klidne je dej a taky si davej trochu pozor, co jis.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 25.09.14 13:59

Ahoj!

U tak malého dítěte bych jen kojila a max. před kojením trochu toho rýžového odvaru.

Můžeš u sebe prozatím vynechat mléčné výrobky.

Dobré laktobacily jsou Infants Dophilus (skladovat jen v lednici). Jsou ve formě prášku, který se rozmíchá v tekutině.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 25.09.14 14:00

@NelaS Malý měl průjem přesně touhle dobou loni, bylo mu 3,5 měsíce. Dostával před kojením rýžový odvar (víc jak 20 ml jsem do něj nikdy stříkačkou nevpravila) a smectu (1 pytlík denně, cpala jsem mu to taky na etapy) + ty lactobacili. Čaj jako plně kojený nikdy neměl.
Doktorka teda dělala i stěry, zda za tím nestojí nějaké „breberky“.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 25.09.14 14:00

Laktobacila, zabírá, ale musí se správně skladovat, po otevření v ledničce, pokud jsouto ty od Swissu.
Slabý černý čaj, ten rýžový odvar, může dostat smectu půl pytlíčku…
Nicméně prodělali jsme ve 4 měsících nejmladšího všichni střevní virozu a nepozřel nic z doporučovaného, takže jsme to stejně museli „vykojit“, dietně jsem tedy jedla já ;)

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 25.09.14 14:04

Pokud nekojíte, tak rýžový odvar, pokud kojíte, tak vydržet s doporučením od pediatra.
Rýžový odvar - 50g rýže vařit v litru nezávadné kojenecké vody 30 minut, potom rozmixovat a dolít převařenou vodou na původní objem 1 litru.
Po 24 hodin nedávejte žádné mléko. Krmte dítě výhradně rýžovým odvarem (RO) - návod níže - a tekutiny doplňujte navíc čajem. Přislazovat můžete glukopurem.
Další den přidejte do každé dávky RO čtvrtinu běžného množství umělého mléka. (Například dáváte-li do dávky 4 odměrky, dejte nyní jen jednu.) Každý další den pak množství umělého mléka v RO zvyšujte o další čtvrtinu, až se dostanete na plnou dávku, kterou dáte již normálně do vody, jak jste zvyklí.
Pokud se po zvýšení dávky průjem zřetelně zhorší, snižte ji na úroveň předešlého dne a zvyšujte zase až za dalších 24 hodin.

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 25.09.14 14:13

Moje dcera mela taky ve 3 mesicich strevni chripku a Mudr nam naordinovala smectu a ryzovy odvar. A kojeni normalne, jak si rekla.

NelaS
Kecalka 173 příspěvků 25.09.14 14:16

Černý čaj mám pít já, ne malá. Je plně kojená. Nikdy nic kromě MM neměla.
Díky za recept na rýžový odvar. Zkusím to. Sama jsem si už dala černý čaj a kousek kvalitní hořké čokolády a dnes to ještě doplnim rozvařenou rýží :)
Jestli to nepřejde, tak zajdu za Mudr, kvůli rozboru stolice.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >