Co na sebe v létě pro atopické miminko

11
1.6.16 11:54

Co na sebe v lete pro atopicke miminko

Dobry den
poprosila bych o radu zkusenejsi maminky deti s atopickym ekzemem. Mam 9ti mesicniho chlapce, ktery ma silny atopicky ekzem. Oblekam mu pyzamka 100% bavlnene s dlouhym rukavem a nohavici. Jakmile ma totiz kratky rukav nebo hole nohy, zacne se okamzite drbat a tim se mu ekzem horsi. Ted je to dobre, ale co az prijdou ty nejvetsi vedra v lete? Normalne bych nechala ho jen v plence, ale z vyse popsanych duvodu nemuzu a zase nechci aby mu bylo vedro, nebot to se pak spoti a tim se opet horsi ekzem. Potrebovala bych tip na nejake velice lehke obleceni, ktere by najednu stranu nebylo tak teple a zaroven plnilo tu zakryvaci funkci. Nemuzu nikde nic najit. Nemate nekdo zkusenosti / popr. kde takove obleceni koupit? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
738
1.6.16 12:07

Existují různé internetové obchody, které nabízí speciální oblečení pro ekzematiky, stačí zadat do googlu např. oblečení pro atopiky, existuje řada značek i stránek. Osvědčila se mi třeba značka DermaProtec, jsou to oblečky, které vyloženě stabilizují ekzém, mají obrácené švy, atp., aby to co nejmíň dráždilo. Lepší rada mě nenapadá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
1.6.16 12:10

Zdravím, syn ml v 9m také ekzém po celém těle:-) Bojovali jsme vším možným, pomáhalo nám v největších vedrech koupat v mírně slané vodě (jen, pokud nebyl ekzém v mokvavé - pupínkové- fázi) a promazávat VEPŘOVÝM SÁDLEM, na noc měl magnesiovou kortikoidovou mast :-) v dlouhém rukávu jsem ho nemořila, měl normálně tričko a šortky, ale snažila jsem se ho co nejvíce chladit, ať se nedrbe:-) Dnes má 2,5 a po ekzému ani stopa, přeji ať i u Vás to dobře dopadne! :kytka: :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
1.6.16 12:19

U nás zabralo Moirové prádlo - body. Malá se nepotila a koupání v černém čaji v případě mokvaní a promazávat Lipobase.
Držte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6201
1.6.16 13:21

@margitax dcera nosila volnější plátěný kalhoty/slabý tepláky a body dr. V krátkým se rozskrabala. Když bylo nejhorší vedro, hodně koupat a i ten kratkej rukáv jsme nechali. I za cenu rozskrabani. Teď ji budou v lete dva a ekzém má jen pod koleny, tak snad se toho taky brzy zbavíte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
1.6.16 15:21

Neoblíkala bych vůbec(tím myslím- nechala bych max body nebo jen v plínce), pot je na to na prd. POkud to moc svědí, kapala bych(kapala jsem malé) fenistil. A promazávat. Někdo tu psal to vepřové sádlo- to je fajn(hlavně, ať je nesolené :) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat