Co na suché vlasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dolishady
Povídálka 24 příspěvků 24.08.18 15:26
Co na suché vlasy?

Zdravím, už delší dobu mám hrozně zničené vlasy a nevím jak se toho zbavit. Barvení sem omezila na 2× za rok, nekulmuju ani si nežehlím vlasy (jen vyjímečně ), fénuju málo. Na vlasy používám šampony na poškozené/suché vlasy a tak i kondicionery + olejíčky. U kadeřnice sem byla minulý týden ustřihnout asi 5cm. Měla jsem krásné rovné vlasy a po umytí znovu jak seno.. :roll:
Máte vyzkoušené nějaké přípravky nebo cokoliv abych je po umytí neměla znovu jak seno? :(
Vypadá to strašně.. nahoře hezké rovné a dole takovej suchej cucek vlasů.. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ebbi77
Kecalka 449 příspěvků 24.08.18 15:37

Po létě je to normální. Pokud nezaberou olejíčky, sáhla bych po majonéze. Obsahuje vejce, olej a to mají vlasy rády. Nanáší se na suché vlasy, dát do zábalu, nechat působit cca 1 hodinu. Umýt šamponem. Pokud bude potřeba doporučuji nesmývatelné kondicionery. :mavam:

Makyna90
Stálice 87 příspěvků 2 inzeráty 24.08.18 15:38

Ahoj, já používám jedině šampon a kondicionér od kadeřnice.. barví mě cca jednou za 6 týdnů - 8 týdnů, stříhá ob jedno barvení…

Makyna90
Stálice 87 příspěvků 2 inzeráty 24.08.18 15:39

Vždy po mytí vlasů dávám olejíček do mokrých konečků

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 24.08.18 15:41

Na doporuceni jsem si poridila od Keraste Elixir ultime a fakt je videt rozdil :) ;)

Dulii
Kecalka 351 příspěvků 24.08.18 15:42

Taky jsem to tak měla a to jsem si hlavu neobarvila ještě ani jednou v životě. Zkusila jsem na doporučení Garnier Botanic Therapy Honey & Propolis, celou tu řadu a super. Masku dávám tak 1× týdně a ten „krém na vlasy“, který se už neoplachuje po každém umytí.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15350 příspěvků 24.08.18 15:45
@Dolishady píše:
Zdravím, už delší dobu mám hrozně zničené vlasy a nevím jak se toho zbavit. Barvení sem omezila na 2× za rok, nekulmuju ani si nežehlím vlasy (jen vyjímečně ), fénuju málo. Na vlasy používám šampony na poškozené/suché vlasy a tak i kondicionery + olejíčky. U kadeřnice sem byla minulý týden ustřihnout asi 5cm. Měla jsem krásné rovné vlasy a po umytí znovu jak seno.. :roll:
Máte vyzkoušené nějaké přípravky nebo cokoliv abych je po umytí neměla znovu jak seno? :(
Vypadá to strašně.. nahoře hezké rovné a dole takovej suchej cucek vlasů.. :,(

Vlasy se mi srovnaly no poo metodou, kdy si je myju domácím „šamponem“ z 2 lžic medu zalitých teplou vodou a do toho rozkrvdlaného 1-2 žloutků. Pro extra suché vlasy lze přidat i trochu nějakého olejíku. Myje to jako šampon a vyživuje a to bez chemie. Barvím už si jedině hennou..

Dolishady
Povídálka 24 příspěvků 24.08.18 15:50

@Ebbi77 tak to vyzkouším určitě :palec:

Dolishady
Povídálka 24 příspěvků 24.08.18 15:51

@Makyna90 Taky sem přemýšlela že bych koupila od kadeřnice protože mi tam vždy něco dá a mám hezké vlasy.. Jen se bojím té ceny :/ Kolik zhruba za nějaký kondicionér nebo olejíček ? :/

Ebbi77
Kecalka 449 příspěvků 24.08.18 15:59

@Dolishady vse od kadeřnice jsou koncentráty. Musí se ředit vodou nebo dávat jen trošku. Cena dobrých šamponů 250ml cca 300,–. Olejíček je dražší. Doporučuji koupit na Notino, Krása.cz. Tam to vychází určitě levněji. Taky jsem si všimla, že ty barvy z drogerie jsou pěkné dryjáky. Dají do nich silný oxydant aby to odbarvilo základ a výsledná barva byla výraznější. Že to tím pádem nevydrží pěkné déle jak 5 týdnů je logické. Henna je asi jediná šetrná barva. Ale ta se má dávat na nebarvené vlasy. Ještě jsou dobré barvy olejové.

Ebbi77
Kecalka 449 příspěvků 24.08.18 16:00
@Evulina píše:
Vlasy se mi srovnaly no poo metodou, kdy si je myju domácím „šamponem“ z 2 lžic medu zalitých teplou vodou a do toho rozkrvdlaného 1-2 žloutků. Pro extra suché vlasy lze přidat i trochu nějakého olejíku. Myje to jako šampon a vyživuje a to bez chemie. Barvím už si jedině hennou..
:potlesk: :potlesk: :potlesk: to se mi moc líbí
Evulina
Neúnavná pisatelka 15350 příspěvků 24.08.18 16:03
@Ebbi77 píše: :potlesk: :potlesk: :potlesk: to se mi moc líbí

Dík :D
Bílky střádám a pak dělám pusinky, bílkový chlebíček nebo domácího Šmakouna :mrgreen:

Ebbi77
Kecalka 449 příspěvků 24.08.18 16:13

@Evulina :lol: :lol: :lol: to se povedlo. Výborný typ před Vánocemi.

vulpes
Kelišová 5053 příspěvků 24.08.18 16:22

vlas se dá vyživit jen zevnitř - takže vyvážená strava, pohoda, zdraví.
Cokoli na něj plácat, je v podstatě jen styling. Tam bych hlavně bych hledala přípravky bez silikonů, ty jsou totiž cestou do pekla.
No a pochopitelně změnit účes a ostříhat, co už je v háji.

Ou
Kelišová 5419 příspěvků 24.08.18 16:40

Hydratovat, používat masky alespoň jednou měsíčně, pokaždé kondicionér, do konců olejíčky.

Pokud možno minimalizovat silikony, pokud to bez nich nerozčešeš, tak jen ve vodě rozpustné.
 http://dlouhevlasy.cz/…ilikony.html

Pokud dlouhodově používáš jednu značku přípravků z kadeřnictví, zejména pokud to jsou vysoce účinné věci se silikony, tak je potřeba jednak nějakým hloubkově čistícím šamponem zbavit vlasy nánosů silikonů a vlasovou kosmetiku se silikony spíš střídat. A nebo nepoužívat, pokud to vůbec jde.

Třeba alterna - jeden z nejdražších šamponů na trhu mi první měsíc dělal zázraky a opravil předchozí škody po velmi nešťastném experimentu s barvením v neověřeném kadeřnictví, ale po měsíci jsem najednou „ničeho nic“ měla na hlavě strašlivou slámu.

Bohužel bez silikonů bych svoje vlasy nerozčesala a stříhat se kvůli tomu nebudu, takže jedu v bezsilikonových šamponech a hydratačních maskách a silikony mám jen v kondicionerech. Nejčastěji střídám různé přípravy od Welly pro suché či zničené vlasy.

No a zvážit hennu - s tím, že když si ji budeš dávat na hlavu, tak ji rozhodně smíchej s něčím kyselým a část vody nahraď nějakým olejem. Samotná henna vysušuje.

@vulpes vlas se nedá vyživit zevnitř. Jde ovlivnit kvalitu nově dorůstajících částí vlasu, ale to co už je viditelné se zevnitř nijak proměnit nedá. NAvíc tedy suché bývají konce a případně délky. Dá se ovlivnit tvorba mazu, což je přírodní kondicionér. Ale to není výživa zevnitř.

@Ebbi77 to je taky pověra. Ředění šamponu asi ničemu nevadí (pokud v něm nejsou nějaké účinné látky jako jsou třeba antimykotické šampony proti lupům), ale u masek a kondicionéru to je cesta k neúčinnosti, protože se tím mění PH, které je dost podstatné v tom, aby účinné látky se dostali hlouběji do struktrury vlasu a nebo aby se struktura vlasu naopak uzavřela.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >