Co na těhotenskou nevolnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
_0812_
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 22.04.19 23:27
Co na těhotenskou nevolnost?

Ahoj, končím 6 tt a už třetí den je mi celý den blbě. Nezvracím, ale je mi zle a při pomyšlení na jídlo se mi navaluje. U prvního těhotenství to bylo to samé, skoro nic jsem nesnědla až do cca 13 tt. Zhubla jsem skoro osm kilo, jenže v té době mě byl pěkný kousek, takže jsem to až tak neřešila. Jenže teď mám i s botama 52 kg a opravdu zhubnout nechci. Tak bych se chtěla zeptat, co vám zabíralo? Mě pomůže jen zázvorový čaj, ale to je úleva jen na chvíli… Takže bych ráda něco, co uleví na trošku déle a mezitím se třeba normálně najím.

Přečtěte si článek: Nevolnost v těhotenství: Co doopravdy zabere?

Reakce:
Ajinac
Kecalka 105 příspěvků 1 inzerát 22.04.19 23:41

@_0812_ ahoj, ja tohle mela cca do 5 mesice. Plus teda nizky tlak, takze bud jsem myslela, ze se vyzvracim z podoby nebo omdlim. Des. Resila jsem to dlouho s Dr. Samozrejme mi radila, ze mam jist vse na co mam chut, ale neslo to. Pokud do sebe aspon neco dostanes, mam jen radu takovou, ze teple veci roztahuji prej nejake cevy okolo zaludku a ten pocit na zvraceni bude jeste horsi a citrusy a kysele veci take vic drazdi ke zvraceni. Radila mi studenou polevku (vyvar) :think: Nejvic se mi osvedcilo pecivo a po malinkych kousickach a nebo aspon jogurt po par lzickach. Preji at to brzo prejde :palec:

Kotatko03
Echt Kelišová 8563 příspěvků 23.04.19 06:16

Mně pomáhají zázvorova lízátka na nevolnost. A pak druhý postřeh, to není na nevolnost, ale aby jsi do sebe dostala jídlo. Na cesty si beru takové ty dětské „kapsičky“, v Rossmann mají i velké, pro dospělé třeba i s ovesnymi vločkami a tak, jsou chutné a je to tekutá strava, tu třeba já dávám mnohem líp než klasickou.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 14 inzerátů 23.04.19 06:44

Já uždibovala umeboshi švestičky. Je to teda kentus samo o sobě (ale někomu to prý i chutná), ale na chvíli se mi vždycky ulevilo. Dokonce to i zahánělo pálení žáhy.

Euforia
Kecalka 252 příspěvků 23.04.19 07:16

Mne pomahalo vypit ledovou vodu. Nebo primo cucat kostku ledu

Elessa
Kecalka 160 příspěvků 23.04.19 08:32

Take mi pomahala zazvorova lizatka z lekarny. Byly dny, kdy jsem zvracela i 10× denne, i vodu, zhubla jsem na 50 kilo. V Motole mi poradili po lzickach colu. Nechtela jsem, vzhledem k tomu, ze to neni zrovna zdrave piti, ale nakonec jsem si ji dala a opravdu zabirala. Take pomahalo mit u postele piskoty nebo proste neco k zakousnuti a hned po probuzeni, nez jsem vstala, si kousnout.

Any111
Kecalka 179 příspěvků 24.04.19 19:33

Colu po lžičkách, kousky ledu, vychlazenou minerálku a z jídla co sneseš prostě. Já mohla jen vývary a spíš sladký. Pečivo mi dělalo dost zle pokud nebylo aspoň den staré. A prostě hold vydržet dokud to nepřejde :roll: zkoušela jsem všechno…a když to přešlo, tak jsem se stejně včera po třech týdnech klidu totálně zeblila :lol: neuděláš nic

Denca0
Povídálka 16 příspěvků 25.04.19 11:46
Nevolnost

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli by jste mi doporučili nějaký praci prášek, který nevoní :D… Já vůbec nezvládám vyprané prádlo, zvracim z toho.. omlouvám se za takový dotaz ale už jsem z toho na nervy. :D

Any111
Kecalka 179 příspěvků 25.04.19 23:31

@Denca0 co nejaky bio praci gel, nebo něco takového pro alergiky s nízkou parfemaci? Přijde mi, že ty gely voní mnohem míň, zvlášť doporučené dávkování.

Váš příspěvek
Reklama