Co na těhu nevolnosti a jak vařit dítěti a nepozvracet se u toho

184
8.10.19 16:03

co na tehu nevolnosti a jak varit diteti a nepobliti se u toho?

Treti den piju kolu, nic jineho nedam. na radu dr. ji redim. dostala jsem degan, snizil me desne tlak. v tehu uz tak mam 90/70, telo si po tydnu omdlivani zvyklo. Ted jsem se nemerila, wle muselo to jit jeste dolu. na nevolnost me to nepomohlo. po te cole zase ale vecer nemohu spat. nedokazu nic uvarit diteti, je mi hned blitno, to uz je vyhuble. tatinek chodi domu z prace v noci, takze varit nemuze. asi budeme chodit do restaurace, ja uz fakt nevim…jsem zoufalik fakt… jedine co zvldam je sednout na emimino a psat, pasivne na neco koukat je me zle a hybat se me je take zle… jsem 8tt dvojcata, pri dceri byli slabsi nevolnosti do 16tt, takze prognoza desiva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12587
8.10.19 16:09

Vydržet, pro obědy chod třeba někam do jídelny, kup klidně na víc dnů ať nebehate každý den. Já to znám, bylo mi zle celé těhotenství, pak ještě klidový režim, to bylo taky super když sem měla doma staršího a nemohla si dojít pomalu ani na záchod. Nemáš někoho kdo by pomohl? Maminku, ségru, kamarádku? Že by vám někdo aspoň občas přinesl nějaké jídlo a třeba vzal starší dítě ven at si odpocnes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
8.10.19 16:10

@KaroliS to to dítě a radši nekrmíš vůbec? :)

Tak ať ti muž uvaří o víkendu do mrazáku a do lednice. A pokud ne on, požádej o humanitární pomoc babičky či jiné dobré duše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 16:13

@KaroliS
Já zvracela přes pět mesicu obe těhotenství… Když mi bylo moc zle, dostal malej skleničku, ale jinak jsem normálně vařila pro prcka i manžela :nevim:.

Na nevolnosti jsem dostala torecan čípky, ale nechtěla jsem je brát pořád, nedělali mi moc dobre…

Pokud nezvládás krmit své dítě, vymysli nějaké řešení. Kamarádku, chůvu, rodinu, manžela… Ja i v nejhorších okamžicích těhotenství udělala malému aspoň mliko d8 flašky… Jo a občas jsem ho krmila tak že jsem odbihala zvracet. Ale o hladu bych h9 fakt nenechala… Jako tvoje dítě už je z toho vyhuble??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
8.10.19 16:19

To je nějaké malinké dítě? Nechápu jak vyhublé? Když nezvládáš vařit existuje pečivo, sýr, salám, ovoce, zelenina. Pro menší dítě skleničky, přesnídávky. Já jsem v 11tt a taky mám silné nevolnosti, ale musim se přemoct a uvařit třeba na 2 dny. Nebo něco co se vaří samo, třeba aspoň polévka. Nebo můžeš objednat u nějaké jídelny, která rozváží obědy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
8.10.19 16:19

@Kriss Tina ona je dcera upne zlata, aktul jsme teda obe nemocne. tak odtud asi zhorseni. s kamoskou dobry napad, ze by se probehla. jinak me doma neva, pochopila, ze mamianka nedava a hraje si sama, s tema zasobama to nepujde, otec je eko bio a pravidelne dlabat z kantyny nedovoli. leda by navaril sam, asi bude muset po praci v deset vecer, bude mit radost… @elibro no tak ja si nemuzu dovolit se rozblit. dite nevzali doskolky kvuli potr. alergii a otec je osvc a pokud prestane pravocat a bude hlidat dcerukdyz ja budu v nemocnci, tak nam zbyva jen muj rodicak. ja uz se chystala do prace, uspory dosly, tehotenstvi nebylo planovane, rekli me v genetru ze jsem uz neplodna:-D Kazdopadne ja ji davam jidlo, jen nemuzu varit maso, mam tu pizzu, banany, kolacky a tak. ona je hodne vybirava spatne ji. prskticky dlabe jen vyvary, kure na paprice a gulash. otevrela jsem maso a sla hodit… takze tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
8.10.19 16:22
@Lara Farseer píše:
@KaroliS
Já zvracela přes pět mesicu obe těhotenství… Když mi bylo moc zle, dostal malej skleničku, ale jinak jsem normálně vařila pro prcka i manžela :nevim:.

Na nevolnosti jsem dostala torecan čípky, ale nechtěla jsem je brát pořád, nedělali mi moc dobre…

Pokud nezvládás krmit své dítě, vymysli nějaké řešení. Kamarádku, chůvu, rodinu, manžela… Ja i v nejhorších okamžicích těhotenství udělala malému aspoň mliko d8 flašky… Jo a občas jsem ho krmila tak že jsem odbihala zvracet. Ale o hladu bych h9 fakt nenechala… Jako tvoje dítě už je z toho vyhuble??
@zuza92 píše:
To je nějaké malinké dítě? Nechápu jak vyhublé? Když nezvládáš vařit existuje pečivo, sýr, salám, ovoce, zelenina. Pro menší dítě skleničky, přesnídávky. Já jsem v 11tt a taky mám silné nevolnosti, ale musim se přemoct a uvařit třeba na 2 dny. Nebo něco co se vaří samo, třeba aspoň polévka. Nebo můžeš objednat u nějaké jídelny, která rozváží obědy.

zeny nezlobte se, ale kdyby tobylotakto jednoduche, tak si nejdu pro radu…to me vzdycky dostane, jak jsou hned vsichni chytri, aniz by se doptali na podporbnosti… jsou ji3,5. normalne blbe ji, resime to s dr. cekaji nas vysetreni. A za tri dny, co jsem mela hlavu v zachodu, jeji tata od rana do vecera mimo domov, akorat tak stihl prinest zasoby, nabizim co tu mam, ale po ryzi z mrkvi me nepribira… potrebuje proste gulash, kazdopadne se sebere a jdeme do restaurace, poceste pobjelu kazdej roha bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35134
8.10.19 16:24

Objednat jídlo! Snad to brzo přejde. Taky jsem měla období (naštěstí trvalo asi jen dva, tři týdny), kdy se mi dělalo šoufl, kdykoliv jsem ucítila jídlo. Nebo objednat nějakou krabičkovou dietu nebo prostě nakoupit pár hotových jídel, která jen ohřeješ. Krátkodobě to přežijete a není potřeba se kvůli tomu trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12587
8.10.19 16:25

@KaroliS no eko bio, to bych ho poslala nekam, tak ať si vaří sám, když mu ledacos není dobrý no. Nicméně můžeš se domluvit třeba u vás někde poblíž ve školní jídelně a brát malej jídla tam, to není žádný hospodský stravování, ji to desítky dětí. Zas když není jiná možnost, lepší kantyna než vyhladovele dítě ne? Kuře na paprice a guláš koupíš i v každé jídelně, stejně jako vývar. To není že byste měli každý den hranolky a řízek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
8.10.19 16:26
@Lara Farseer píše:
@KaroliS

Tvoje dite asi ji rado, moje ne. Hlad nema. Mliko nesmi. Co jsem ji od rana nabidla snedla banan, rohlik, kolacek a kosuek pizzy. normalne k tomu vyv jeste masovy obed, ktery ji premlivuam a tlacim do ni. Ja spis myslela, ze mi tu nekdp tez poradi neco na ty nevolnosti torecan me dr rekla, ze se v tehu nesmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 16:27

@KaroliS
Tak co se tedy domluvit s někym jak jsem psala, aby uvařil něco co malá jí? Já chápu že to není lehký, já zvracela od rána do večera, ale prostě dítě být o hladu nemůže. Zkusit to zjednodušit, vymyslet co nejmíň pracny jídla co ti sni a požádat o pomoc. A pokud je táta na jídlo nějak vysazenej, tak ať ti to zařídí on, když mu kantyna není dost dobrá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
8.10.19 16:29
@Tiger-lily píše:
Objednat jídlo! Snad to brzo přejde. Taky jsem měla období (naštěstí trvalo asi jen dva, tři týdny), kdy se mi dělalo šoufl, kdykoliv jsem ucítila jídlo. Nebo objednat nějakou krabičkovou dietu nebo prostě nakoupit pár hotových jídel, která jen ohřeješ. Krátkodobě to přežijete a není potřeba se kvůli tomu trápit.
Jo ja to tak udelam, jedine reseni asi…
@Kriss Tina píše:
@KaroliS no eko bio, to bych ho poslala nekam, tak ať si vaří sám, když mu ledacos není dobrý no. Nicméně můžeš se domluvit třeba u vás někde poblíž ve školní jídelně a brát malej jídla tam, to není žádný hospodský stravování, ji to desítky dětí. Zas když není jiná možnost, lepší kantyna než vyhladovele dítě ne? Kuře na paprice a guláš koupíš i v každé jídelně, stejně jako vývar. To není že byste měli každý den hranolky a řízek…

No tak jasne, ja mzslela, ze to dneska uz dam, ze me dr na nejake protiblici prasky, ale nezabrali. u nas v jidelne se neda nic koupit. maximalne tu mame globus, kde vari, budu to resit asi tak. vezmu si sebou blici pytlika koupim toho vic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35134
8.10.19 16:29

@KaroliS Hele s takovým přístupem, jako že tatínek tohle jíst nebude a pro dcerunku to není dost dobré, nevím, jak to chceš zvládat s dalším dítětem? Prostě je taková situace a rodina se musí přizpůsobit a jinak ať si trhnou. Nejsi ničí služka a vývařovna. Samozřejmě, že až ti bude fajn, normálně uvaříš, ale teď se prostě přizpůsobíte. Objednej třeba lasagne nebo něco takového, co není smaženina a co bude rodině chutnat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
8.10.19 16:30

@KaroliS promiň ale napsala jsem ti normální radu. Že můžeš dceři nakrájet ovoce, zeleninu, sýr na talířek. V příspěvku jsi psala, že nemůžeš vařit a dítě je vyhublé nic o tom, že má zdravotní problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3171
8.10.19 16:30

Pivo. skvělej lék na nevolnosti. stačí dvě deci. a pokud máte pocit že alkohol je metla lidstva, tak úplně stejně funguje birell. párkrát jsem si ho dávala k snídani…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama