Co na večeři ročnímu, které nechce kaši ani mléko?

18.5.16 20:02

Co na večeři ročnímu, které nechce kaši ani mléko?

Ahoj maminky, opět vás moc prosím o radu. Náš roční chlapeček nám začal odmítat mléko i kaše na večeři. A já nevím, čím jiným ho na noc zasytit. Když jsem jednu dobu zkoušela zeleninu s přílohou, tak se mi budil hlady :zed:
Co dáváte svým ročním dětem vy? Může jej zasytit i třeba chlebík s něčím stejně jako kaše? Opravdu už nevím, co s ním. Bojím se, aby se mi ještě nenaučil na noční mléko, ale o hladu ho také nechat nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6354
18.5.16 20:05

Určitě chlebík s nějakou dobrou pomazánkou :palec: tohle ho určitě zasytí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
18.5.16 20:06

My dávame hodně polívky nebo i ten chleba s něčím dám ji to zapít mlíčkem a myslím že je zasycená ale ona tomu jídlu moc nedá a hodně teda jí ty kašičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
18.5.16 20:08

Ahoj, já dávala hodně bramborovou kaši se zeleninou, někdy třeba upekla kuře, přesnídávku, rýžový nákyp, palačinky, těstoviny na sladko i zapečenp, třeba s brokolicí, taky zahuštěné polévky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
18.5.16 20:10

@miminkooo86 Já dávám to co k obědu, moje dítě nikdy kaše nejedlo, pečivo taky nejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
18.5.16 20:17

My dáváme krupicovou kaši :-) tu miluje. Ale nám je 18 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 20:17

@Halibar A jeden ten krajíc bude stačit? Když to beru podle sebe, tak mně stačí, ale já už nějakou dobu nejsem ve vývinu :oops: :D
@lynč Kdyby nám vypil aspoň padesátku toho mléka po té večeři, tak jsem hned klidnější :-)
@Ebixa Ahoj, to jsi mi vnukla myšlenku, paní doktorka mi v cca jeho 6 měsících říkala, že maso dávat 1× denně, po roce je to už jedno? Už ho může mít na oběd i na večeři? Těstoviny na sladko? Můžu poprosit o recept? Palačinky také, chudák, ještě neměl :-D Byla jsem dost přísná na to, co dostal. A teď se mi to nejspíš vymstívá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 20:19

@Alušáček Už jsem se ptala výše, už nevadí více porcí masa za den?
@TerezkaaKubik Ta mě napadla dnes v zoufalství taky. Že bych mu ji zkusila udělat z KM s máslem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
18.5.16 20:23

@miminkooo86 nejsi ve vývinu, ale taky nevážíš 10 kg :mrgreen: :kytka: jeden krajíc stačí :) třeba k tomu zeleninku, ať to nemá tak suché

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
18.5.16 20:26

Dej mu to, co k obědu. Hustou polévku, masozeleninu. Neřeš své pocity, může i knedlík a dětskou svíčkovou, špagety a dětskou boloní, cokoli. A já začla kupovat kravské mléko a podávala tohle. Po večeři třeba banánové mléko apod. Nikdy se to neobešlo bez úspěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
18.5.16 20:27

Měli jsme to samé ale už v 10 měsících, dávala jsem maso s přílohou, chleba atp. V podstatě to co jsem dávala k obědu jsem dávala i k večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
18.5.16 20:27

Po roce už jsem dala všechno sice pořád mín kořeněné ale jedli cokoliv co mi teda kromě bučku párku :lol: ale většinou co zbylo z oběda chleba s něčím polívky paličinky klidně i buchtu prostě cokoliv a dala jsem tolik kolik snědli někdy mín někdy víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
18.5.16 20:28

@miminkooo86 já teda dávala maso, podle sebe, ale malá jí hrozně málo. Na sladko, myslím s mákem :) a nebo jsem je vařila napůl s vodou, napůl s mlékem a přidala kompot a trochu cukru, nebo tvaroh a ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17192
18.5.16 20:42

Řešim ted úplně to samé malej má 13 měsíců a jak rostou zoubky nechce vůbec nic akorát trochu mlíka ale to mu nemůže stačit, neska sem ho pronásledovala s kaší, banánem, chlebem s nutelou (to už bylo ze zoufalosti aby sněd aspon něco) ale ani si nekous… polívku mi nesní, maso nechce jak rostou zuby nerozkouše to, takže doufam že to za chvíli přejde, přitom se dřív cpal jak blázen :) jediný co mi sní sou třeba kompoty, kapsička s přesnídávkou (ale jenom kapsička ze skleničky to nechce :zed: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 21:02

@Halibar Tak to je také pravda :lol: Děkuji moc, vyzkouším to :kytka:
@berry4 On je doteď na skleničkách, které jsem vybírala na základě jejich složení. Snažila jsem se vybírat jen ty (podle mě) nejkvalitnější a nejvhodnější na jeho věk. Doberu zásoby a za cca 2 týdny začínám vařit, takže v té praktičnosti dost tápu :roll: A to banánové mléko, to jsi normálně mixla banán v tom KM? Nepřevařeném?
@Lucie451 Super, děkuji :kytka:
@simík35 :lol: Zřejmě z toho dělám zbytečnou vědu.
@Ebixa S mákem? To ti musela spát jako špalek :lol: Ale s tím kompotem, tvarohem apod. bych si to dala i já sama :lol: Děkuji moc za tip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama