Reklama

co na vosí štípanec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 21.08.09 09:25
co na vosí štípanec?

Ahoj holky poradíte? Předevčírem mě štípla do ruky vosa, bolelo to jako čert, přiložila jsem cibuli,neoteklo to nic, jen červená tečka po vpichu a bolelo to. Ráno druhý den jsem po probuzení našla kolo asi tak 10 cm s bílým středem mírně oteklé a hodně to bolelo a svědilo. Dnes ráno už má kolo min. 15cm u středu je červenější a uprostřed bílá tečka. Bolí to, svědí, potírám to gelem na štípance, ale zlepšení žádné.Co na to ještě dát?

Reklama

Reakce:

kamiŠ
Generální žvanilka 23783 příspěvků 21.08.09 09:30

Nechci strašit, ale vypadá to na lehkou reakci, zašla bych si k dr. na kalciovku nebo pro nějaké jiné léky…

Anik
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 21.08.09 09:49

Ahojki, když to třetí den takhle bolí a takhle to vypadá, tak tam asi fakt něco bude,,,, mě taky píchla, okamžitě jsem to ochladila a mazala fenistilem, trošku to nateklo sice, ale druhej den jsem o tom nevěděla… tak raději skákni k Dr. Nebo minimálně do lékárny bych s tím zašla. A.

Flyingfrog
Extra třída :D 12098 příspěvků 21.08.09 09:52

Já zakapala tea tree olejem. Flek se mi taky udělal, i svědivý s tečkou, ale nechala jsem to být a do tří dnů bylo po fleku i svědění.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 21.08.09 10:06

Ahoj,

já jsem letos na dovolený dostala žihadel několik a pokaždé mi to šíleně nateklo (nejsem alergik, nikdy jsem na žihadla reakce neměla). Jedna mě kousla do prstu na ruce a 3 dny jsem s ním nemohla ani hýbat.
Lékárnice mi potvrdila, že je hmyz letos infikovaný (asi těma postřikama, co všude jsou) a bodnutí jsou velmi agresivní. Takže mi říkala, ať to mažu Fenistilem klidně každou půl hodinu, ať se to trošku zklidní. No a hodně pít, pít, pít, ať se ten jed z těla vyplaví.

Tereza

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 21.08.09 10:39

Podobné reakce mám i já hodně to nateče na dotek je místo vařící a velice zarudlé a bolestivé,jsem mírný alergik na včelí bodnutí,neohrožuje mě to na životě,ale je to velice nepříjemné,když mám doma náhodou dithiaden,tak ho pár dní beru a zlepší se to,ale nejvíce mi pomáhá

1. rozkrojit cibuli a přiložit a zavázat,nechat jak dlouho ten smrad vydržíš,ještě lepší je ji nakrájet na kostičky drobné,šťáva více působí.
  1. octový obklad,kapesník namočím do octa a dám na bodnutí,převážu šátkem. :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 11:45

Ahojky,
stalo se mi uplne totez, letosni vosi stipnuti jsou strasne agresivni (pry kvuli pesticidum na polich a tak). Nechala jsem to byt, treti ctvrty den to vypadalo straslive a svedelo, ale po tydnu zmizelo samo. Nejvic mi pomahala proti svedeni Francovka .-)
Neprihlasena Nesinka

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.08.09 12:53

fenistil a pitný režim. octové obklady jsou dobré na otoky,..

k dr. bych zatím nechodila. kalciovku by dle mého stejně ještě nepíchnul, na to musí být trochu jiná reakce…

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 13:30

vosa mě píchla před téměř 14ti dny (vlítla mi pod sukni a bodla do stehna 2× za sebou)
ani to nebolelo a první den večer to ani nenateklo. Nejhorší to bylo za 2 dny, to se to úplně rozlezlo, otoky se slily a mělo to rozměr 25× 8 cm :-(
vzhledem k tomu, že jsem těhule, tak jsem mazala jen fenistilem, který mi moc nepomáhal. Dávala jsem i octové obklady (po nich to možná lehce splasklo) Pak mi manželova alergoložka doporučila Flonidan (asi je to na předpis), tak jsem 3 dny po sobě brala 1 tabletku denně. Asi by pomohl i nějaký zyrtec či dithiaden (teď nevím, jak se to píše)…
Každopádně je prý normální, že se to rozlízá 2 dny. Ještě teď mám lehčí flíčky, ale už neznatelné.
A připojuju se k názoru, že letošní hmyzáci jsou víc agresivnější :-(

nepřihlášená Peťa

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 21.08.09 13:36

Holky díky, začalajsem to mazat francofkou,a je to lepší,už to tolik nesvědí. Doufám,že to přes víkend zmizne. Já už si ani nepamatuju, kdy mě naposledy něco takového štíplo, tak jsem z toho trochu zaražená,že to opravdu bolí :D

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 18:13

Slyšela jsem novou verzi - že se má rána posypat cukrem!!! Prý to tlumí bolest i to štípání. Ale zatím jsem neměla naštěstí možnost to vyzkoušet.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >