co na vosí štípanec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 21.08.09 09:25
co na vosí štípanec?

Ahoj holky poradíte? Předevčírem mě štípla do ruky vosa, bolelo to jako čert, přiložila jsem cibuli,neoteklo to nic, jen červená tečka po vpichu a bolelo to. Ráno druhý den jsem po probuzení našla kolo asi tak 10 cm s bílým středem mírně oteklé a hodně to bolelo a svědilo. Dnes ráno už má kolo min. 15cm u středu je červenější a uprostřed bílá tečka. Bolí to, svědí, potírám to gelem na štípance, ale zlepšení žádné.Co na to ještě dát?

Reakce:
Uživatel je onlinekamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 21.08.09 09:30

Nechci strašit, ale vypadá to na lehkou reakci, zašla bych si k dr. na kalciovku nebo pro nějaké jiné léky…

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 21.08.09 09:49

Ahojki, když to třetí den takhle bolí a takhle to vypadá, tak tam asi fakt něco bude,,,, mě taky píchla, okamžitě jsem to ochladila a mazala fenistilem, trošku to nateklo sice, ale druhej den jsem o tom nevěděla… tak raději skákni k Dr. Nebo minimálně do lékárny bych s tím zašla. A.

Flyingfrog
Extra třída :D 12124 příspěvků 21.08.09 09:52

Já zakapala tea tree olejem. Flek se mi taky udělal, i svědivý s tečkou, ale nechala jsem to být a do tří dnů bylo po fleku i svědění.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 21.08.09 10:06

Ahoj,

já jsem letos na dovolený dostala žihadel několik a pokaždé mi to šíleně nateklo (nejsem alergik, nikdy jsem na žihadla reakce neměla). Jedna mě kousla do prstu na ruce a 3 dny jsem s ním nemohla ani hýbat.
Lékárnice mi potvrdila, že je hmyz letos infikovaný (asi těma postřikama, co všude jsou) a bodnutí jsou velmi agresivní. Takže mi říkala, ať to mažu Fenistilem klidně každou půl hodinu, ať se to trošku zklidní. No a hodně pít, pít, pít, ať se ten jed z těla vyplaví.

Tereza

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 21.08.09 10:39

Podobné reakce mám i já hodně to nateče na dotek je místo vařící a velice zarudlé a bolestivé,jsem mírný alergik na včelí bodnutí,neohrožuje mě to na životě,ale je to velice nepříjemné,když mám doma náhodou dithiaden,tak ho pár dní beru a zlepší se to,ale nejvíce mi pomáhá

1. rozkrojit cibuli a přiložit a zavázat,nechat jak dlouho ten smrad vydržíš,ještě lepší je ji nakrájet na kostičky drobné,šťáva více působí.
  1. octový obklad,kapesník namočím do octa a dám na bodnutí,převážu šátkem. :wink:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 11:45

Ahojky,
stalo se mi uplne totez, letosni vosi stipnuti jsou strasne agresivni (pry kvuli pesticidum na polich a tak). Nechala jsem to byt, treti ctvrty den to vypadalo straslive a svedelo, ale po tydnu zmizelo samo. Nejvic mi pomahala proti svedeni Francovka .-)
Neprihlasena Nesinka

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.08.09 12:53

fenistil a pitný režim. octové obklady jsou dobré na otoky,..

k dr. bych zatím nechodila. kalciovku by dle mého stejně ještě nepíchnul, na to musí být trochu jiná reakce…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 13:30

vosa mě píchla před téměř 14ti dny (vlítla mi pod sukni a bodla do stehna 2× za sebou)
ani to nebolelo a první den večer to ani nenateklo. Nejhorší to bylo za 2 dny, to se to úplně rozlezlo, otoky se slily a mělo to rozměr 25× 8 cm :-(
vzhledem k tomu, že jsem těhule, tak jsem mazala jen fenistilem, který mi moc nepomáhal. Dávala jsem i octové obklady (po nich to možná lehce splasklo) Pak mi manželova alergoložka doporučila Flonidan (asi je to na předpis), tak jsem 3 dny po sobě brala 1 tabletku denně. Asi by pomohl i nějaký zyrtec či dithiaden (teď nevím, jak se to píše)…
Každopádně je prý normální, že se to rozlízá 2 dny. Ještě teď mám lehčí flíčky, ale už neznatelné.
A připojuju se k názoru, že letošní hmyzáci jsou víc agresivnější :-(

nepřihlášená Peťa

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 21.08.09 13:36

Holky díky, začalajsem to mazat francofkou,a je to lepší,už to tolik nesvědí. Doufám,že to přes víkend zmizne. Já už si ani nepamatuju, kdy mě naposledy něco takového štíplo, tak jsem z toho trochu zaražená,že to opravdu bolí :D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 18:13

Slyšela jsem novou verzi - že se má rána posypat cukrem!!! Prý to tlumí bolest i to štípání. Ale zatím jsem neměla naštěstí možnost to vyzkoušet.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >