Reklama

Co na začínající kašel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 14.03.11 16:37
Co na začínajicí kašel?

Ahojky, potrebovala bych radu, co na zacinajici kasel. Mam strach ze se malemu opet rozjede, jako to je uz od zari co chodi do skolky, ted bral bronchovaxom, bere singulair, ta verim ze prubeh snad bude lepsi.
Vcera zacal kaslat,ale ta zvlastne, jako by uz byl po nemoci, odkaslava, obcas zachrci a to odkasle, tak me to vrta hlavou co to zas je, bo tenhle kael neznam, vzdy mel rymu a pak kasel, nikdy kasel bez rymy jako ted.
Dala jsem mu rano jitrocelovy sirup, tim nic nepokazim,ale nevim zda mu nasadit treba acc, nebo tak neco. Kasle fakt malo, jen tak cca 1× za hodinu a to jen tak ze si odkasle to co chrci v krku.
Myslite ze muze byt kasel bez rymy, jen tak???

Reklama

Reakce:

Uju
Kelišová 6517 příspěvků 14.03.11 16:50

No, podle mého mu ta rýma může téct rovnou do krku, to potom člověk kašle a rýmu ani postřehnout nemusí. Jinak Jitrocelovej sirup a nebo Echynáceový sirup. jen jsou oba hrozně hnusně sladký :poblion: Ale dceři, vždy hrozně pomohl.

Lucie*3
Kelišová 7214 příspěvků 14.03.11 19:09

Věrko, my jsme taky na Singularu… a od té doby musím říct, že je to lepší. Jak začne kašlet jak koliv nasazuji thymiánový sirup a nebo čaj z cibule.

Od září školka, rýma a následně bronchitída, takhle 3× po sobě.
Určitě to bude dobré…držte se!

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 14.03.11 19:19

A ten tymianovy sirup domaci, nebo kupovany??

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 14.03.11 19:37

Nám pomáhá na kašel cibulový čaj a tymiánová mast od Justu mazat na hrudník :wink: Malá měla hrozný kašel dlouhou dobu, ale na průduškách to neměla, pořád jsem do ní rvala Mucosolvan a ještě nějaké sirupy a nic nepomohlo až ten cibulák :palec:

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 14.03.11 21:43

Zaleží jaký má kašel. Pokud se Ti zdá, že něco vykašlává zůstala by jsem u bylinkových (dobrý je jitrocelový s echinaceou nebo s vit C). Pokud má suchý kašel bylinkové Ti na to ani drobek nazeberou (na suchý Tussin- je i pro malé děti). Na posílení imunity je take dobrý Preventan. Na tři měsíce výjde asi na 310,–.

Lucie*3
Kelišová 7214 příspěvků 15.03.11 07:41

Věru,dělám domácí. A já mám vždy strach, že když budu kašel tlumit padne to hned na průdušky. U nás to tak je jeden den suchý kašel a druhý už je slyšet, že to chrčí. Takže já kašel netlumím. Ale to už máš určitě vypozorované.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 15.03.11 09:23
Lucie*3 píše:
Věru,dělám domácí. A já mám vždy strach, že když budu kašel tlumit padne to hned na průdušky. U nás to tak je jeden den suchý kašel a druhý už je slyšet, že to chrčí. Takže já kašel netlumím. Ale to už máš určitě vypozorované.

Tlumí se pouze suchý kašela a když je zahleněný, tak se dává př. jitrocelivý sirup na zředěný sirup hlenu a tím dojde k zlepšení vykašlávání !!!!! Musí se rozpoznat jaký má kašel !!!!

Lucie*3
Kelišová 7214 příspěvků 15.03.11 14:16

Bertíku, však vím…u nás ten kašel je suchý a záhy přechází do vlhkého. Ale u nás se to hodně mění…jen jsem psala, jak je to u nás.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 15.03.11 21:35

Můžeš to i střídat. Jestli ve dne vykašlává, tak dávej jitrocelový a na noc (pokud má suchý) tak třeba tussin. Ale jitrocelový dej nejpozději v 5 hod. A v 8 třeba ten tussin. On se ten kašel mění i u dospělích. Suchý je třeba jen první dva dny a pak je zase vlhký. A nebo přes den vlhký a v noci suchý. A pokud si nevíš rady- můžeš dávat Stoptusín. Je i v sirupu a je na oba dva druhy kašle. Ale více účinné je když dáváš sirup na cílený kašel.

amanda1979
Kecalka 488 příspěvků 02.01.13 10:20
Kašel bez rýmy

Ahoj holky, malá má kašel, ale bez rýmy. Začalo to pšikáním, pak jakoby mokrý kašel, tak jsem dala Ambrobene a na noc Aerius. Kašel se alel o hodně zhoršil, teď kašle pořád přes den i v noci. Na noc dávám Aerius, ale už nepomáhá, dneska jsem dala Tussin, protože je pořád bez rýmy a kašle hodně, tak mi to připadá jako dráždivý suchý kašel (ikdyž já se moc nevyznám v tom, jestli je suchý nebo mokrý). K doktorce se mi moc nechce, protože bude chtít jen vědět, jestli má suchý nebo mokrý kašel a řekne mi, ať si na to něco koupím v lékárně, to můžu udělat i bez ní. Taky k ní nechci, protože si říkám, ať v čekárně nechytne více bacilů. Co by jste doporučili vy? Teploty nemá.

amanda1979
Kecalka 488 příspěvků 02.01.13 10:22

Ještě mě napadl Stoptussin, Jitrocelový sirup… Používáme na noc zvlhčovač, tak ze suchého vzduchu v bytě by to mít neměla. Mám vysadit Aerius a dávat jen Tussin nebo něco jiného na noc?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >