Co na zácpu? Nejde ven ani dovnitř, nic nepomáhá

Anonymní
11.1.20 18:20

Co na zacpu? Nejde ven ani dovnitr, nic nepomaha

Ahoj, mam strasnou zacpu :( dnes jsem byla po 6ti dnech. Ale doslova trpim, neni to poprvy, jsem na wc treba hodinu a nejde to ven ani dovnitr a ukrutne to boli, az se mi dnes tlacenim zamotala hlava a brecela bolesti :,( zeleninu nejim odmalinka ale ovoce mam kazdy den, svestkove stavy, kompoty, susene svestky mi nikdy nepomohly, celozrnne pecivo nejim, horka voda s citronem poranu nic, psylli nic. NIKDY jsem s tim nemela problem az ted v tehotenstvi. Magnosolv uzivam ale NIC nepomaha, ani laktuloza. Bojim se jit priste na wc, ALE. Nemuze to byt zpusobeno pitnym rezimem? Pres den skoro nic nevypiju, cca 600 az 700 ml co jsem vypocitala ale neprijde mi to zase tak malo. Mam nechut k jidlu takze ani moc nejim, pritel mi nadava, ze to mam z nedostatku hlavne jidla. Co by mohlo pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
11.1.20 18:28

Pozor na to, já měla v těhotenství zácpu a málem si přivodila potíže, když jsem pak vší silou tlačila a brečela bolestí. Chce to hodně hodně hodně pít! Čistou vodu bez bublin. A jíst hodně zeleniny… Probiotika, psylium, hermankovy čaj…

• Nahlásit
  • Citovat
1499
11.1.20 18:30

Zkusila bych probiotika na upravení střevní mikroflory. A co na to doktor? Možná by ti poradil nějakou vychytávku… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
11.1.20 18:31

Zkusila bych horcik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
11.1.20 18:33

Jak píše, viz výše. Zkus se teď hodně ale hodně zaměřit na pitný režim, klidně i 3l, pokud se to do pár dní nezlepší tak k doktorovi. Já naštěstí teď v těhotenství s tím problém nemám, dřív jsem měla, ale já fakt já tomu pití taky moc nedám, i když teď v těhotenství mám větší žízeň, i když víc jak 1,5l denně nevypiju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1499
11.1.20 18:36

A ještě můžeš zkusit Zaječickou hořkou. To mi pomáhalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 18:40

Dekuju za odpovedi ale popisuji v prispevku, ze zeleninu odmalinka nejim, psyllium mi nepomaha. Horcik uzivam. Laktuloza nic. Ani zajecicka. Dr jsem to rikala, rekla mi, ze je to v tehu normalni :nevim: jeste zkusim ty probiotika. Mlecne vyrobky jim denne i zakysane ale fakt nic. Dnes uz se mi bolesti fakt motala hlava, neumim si predstavit porod, kdy se hodne tlaci, v breznu mam termin a abych tam jeste nezkolabovala :(

• Nahlásit
  • Citovat
1826
11.1.20 18:41

Presne si to pamatuju z 1.tehotenstvi, malem jsem omdlela a brecela bolesti. V druhem jsem se snazila o prevenci, bylo to lepsi, ale taky to prislo.Hele je to blby, ale promaz si konecnik hodne lubrikacnim gelem, at dostanes ven ten spunt, klidne si sedni na bobek nad noviny nebo si dej pod nohy stolicku.Co glycerinovy cipek, nevim zda se smi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 18:44

Zakladatelko, přidávám se. Bojuji s tím taky už třetí týden.. Měla jsem do 15.tydne prujem 3× i více denně a najednou bum a zácpa. Šla jsem 4.den, bolesti…pak zase až čtvrtý den. Nemohla jsem si ani sednout a začala si hlídat jídelníček. Už si Sednu a chodím cca každý druhý den. Piju víc, ráno půl trnkového kompotu, někdy i večer. Ovoce, zelenina v průběhu dne. Dále mi pomáhá kafe s mlékem…to se zaručeně po… :oops: Kefiry, musli, bílý jogurt, vařím zeleninové polívky…je to boj ale zlepšilo se to. Drž se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1826
11.1.20 18:44

A jeste me napadlo, kdyz nejis zeleninu, co si udelat nejake smoothie kde by bylo vic ovoce ale i skryte trochu zeleniny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 18:45

Podobně jak píše tini. Hodně namazat konečník, a gumovou rukavici prostě ‚vystourat‘ tu tvrdou stolici. A jako prevenci fakt musíš víc pít.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 18:48

Výše vidím probiotika. Nevím jak Vam, ale já když je nasadíme, tak nejsi už vůbec! Když měl syn ATB a po nich prujem, nasadila jsem probiotika a stolice se vrátila do normálu, babička po nich ale při ATB měla zácpu že jela na pohotovost. Tak s tím opatrně. Ještě zkus hodně chodit.
Popravdě, já zkouším i variace, které prozenou. Třeba trnkový kompot a na to jogurt… :oops:
Jo a tu zašlu jsem měla až takovou, že jsem zrejme z toho měla skriply nerv.. hrozné..

• Nahlásit
  • Citovat
794
11.1.20 19:03

Preventivne jak radi holky, trochu upravit stravu. Ale ted jako prvni pomoc glycerinovy cipek, do 20ti min budeš. mit klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4826
11.1.20 19:08

Vyzkoušel bych i dlouhodobě Forlax. Nyní akutně glycerinový čípek, ev. si zakoupit salinické klyzma. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
11.1.20 19:09

Doporučuji víc pít, rozhýbat střeva pohybem, ráno na lačno lžičku oleje. Já teda trpěla jen když jsem brala železo, tam pak naštěstí pomohla změna léku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama