Co na zácpu u 5ti leté?

1421
7.4.17 09:51

Co na zácpu u 5ti leté?

Ahoj holky, malá má už delší problém se zácpou, jak tak čtu s funkční zácpou, mívá často špinavý kalhotky. Co nejlíp pomáhá, nějaký laktobacilky nebo probiotika. Hlavní problém u nás jídlo, nic normálního moc nechce. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

29442
7.4.17 10:00

Spousta tekutin a upravit jídelníček. Vyloučit ze stravy sladkosti, čokoládu a obecně všechno, co staví. Naopak dávat potraviny s dostatkem vlákniny. Probiotika jsou fajn, mně se dobře osvědčil třeba Hylak. Na změkčení stolice se bere dlouhodobě Lactuloza, z přírodních třeba Fructolax. A samozřejmě nejdůležitější je vyprazdňování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
7.4.17 10:10

Odvar z ovesných vloček? Dá se zakamuflovat do pití, mlíka atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
7.4.17 10:11

Ja vím, že je to stravou, normálně se nají jen ve školce, teda doufám, ale doma máme boj, všecko je pro ni hnusný. Díky za radu, koupím ten Hylak a Laktulozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2512
7.4.17 10:19
@RadkaOR píše:
Ja vím, že je to stravou, normálně se nají jen ve školce, teda doufám, ale doma máme boj, všecko je pro ni hnusný. Díky za radu, koupím ten Hylak a Laktulozu.

Pokud nechce tak bych ji nenutila, prostě když nechce normální jídlo, dám rohlík s máslem, žádný vymýšlení jiných jidel natož třeba dojidani sladkým :nevim: Jinak když se mi dítě nemůže vykadit, dám buď čípek z lékárny nebo z másla. Dlouhodobě Laktuloza, Fruktolax, na akutní problém ne dlouhodobě Forlax.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
7.4.17 10:23

Jo suchy pecivo nebo s maslem to sni, klasicky zdravy jidli vzdycky trochu a s nervama. Do ted mela jen Forlax, ale chce to neco ucinnejsiho. Tak taky dekuju za radu, vyzkousime. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
7.4.17 10:26
@Nowuka2 píše:
Pokud nechce tak bych ji nenutila, prostě když nechce normální jídlo, dám rohlík s máslem, žádný vymýšlení jiných jidel natož třeba dojidani sladkým :nevim: Jinak když se mi dítě nemůže vykadit, dám buď čípek z lékárny nebo z másla. Dlouhodobě Laktuloza, Fruktolax, na akutní problém ne dlouhodobě Forlax.

A jak uděláš čípek z másla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2512
7.4.17 10:32
@RadkaOR píše:
A jak uděláš čípek z másla?

Normálně ukrojim kousek klasickyho másla a ořežu do tvaru čípku, zavádím hned z lednice dokud je tvrdý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
7.4.17 10:34
@Nowuka2 píše:
Normálně ukrojim kousek klasickyho másla a ořežu do tvaru čípku, zavádím hned z lednice dokud je tvrdý.

Tak to je dobrý, určitě i lepší pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
7.4.17 15:55

Dcera 2,5 taky ma casty problem se spinenim. Myslim ze se to jmenuje paradoxni prujem. pouzivam lactulosu a cpu ji svestkovym pitim nebo hruskama. vetsinou se se to upravi do 3 dnu. sladkosti ma vyjmecne a omezila jsem i pecivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
7.4.17 19:39

Dávám hrušky a jablečný džus.
Laktuloza u nás byla bez efektu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12188
12.4.17 21:53

Tak my meli podobny problem u nejstarsiho, tehdy jsem pochopila jak mame dobrou doktorku. Syn mel tri roky a my se prestehovali, pri vstupnim screeningu se dr mimo jine zeptala: a neboji se kakat? No ano, bal se, uz nekdy kolem dvou let a ona mi vysvetlila, to ze se bal a potlacoval to, mu vlastne zvetsilo konecnik a jak toho je vevnitr moc, i kdyz to potlacuje, proste se tlaci ven, bud se spini, pak i neco malo utece…no a tyhle priznaky uz mel. Poradila, kazdy den rano posadit na nocnik a naucit ho to jako rutinu, ze rano se kaka. Jednak se zbavil strachu (to nejdulezitejsi), jednak se to naucil i travici system. Na zacatku jsme tomu meli pomoct detskym projimadlem, ale me se osvedcil cipek, protoze vedl k okamzitemu „uspechu“, coz i syna tak nejak uspokojilo, ze jsem ho pochvalila. Pak samozrejme strava s hodne ovozel a hodne pit…po roce trapeni byl najednou behem par tydnu ok. Ale musi se to hlidat do ted. Musi se pro nej stat zvykem, ze jde kakat kazdy den, i kdyz se mu ani moc nechce…ta tendence k zacpe uz je snad na porad:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama