Co na živý spánek - noční děsy/můry u dětí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.4.22 08:48

Co na živý spánek - noční děsy/můry u dětí

Dobrý den,

máme dvě děti a obě od mala trpí poruchou spánku. Starší dcera bylo při hospitalizaci v nemocnici diagnostikovány silné noční děsy. Vymizelo to postupně okolo 5-6 roku. Tohle období jsem nějak přečkali. Ale začala nám i mladší. Není to totožné, ale v noci x krát brečí a řve věci, zážitky co měla přes den - ať už dobré nebo třeba hádky a popotahovačky se ségrou. Občas u toho začne sebou mlátit, kopat a vztekat se ze spaní - tohle dělala i starší.

Už jsem z toho na dně. X let jsem nespala v kuse déle jak 2-3 hodiny, mám z toho zdravotní problémy a přes den poté jedu na autopilota. Mladší dceři jsou 3 roky a vyhlídka, že to vymizí až cca za 3 roky je pro mě hrozná. Navíc se obávám stížností sousedů, jak křičí každou noc třeba 5×

U starší dcery jsem zkoušela kde co. Pořád nám radili Sedalii homeo, ale žádný efekt.
Prosím je zde někdo, kdo má stejný problém a pomohlo mu něco?

K lékaři už s tímto opět nejdu. Slyším totiž radu: vydržet a jednou se tomu zasmějete. To mi teď moc nepomůže :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
837
27.4.22 08:54

Taky to mame… Davali jsme sedalii… Dr poradila vecer v posteli s detmi probrat cely den, uzavrit ho.. nejist a nepit sladke pred spanim.. caje na dobre spani pro deti… Jinak opravdu vydrzet, i kdyz je to hodne narocne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10532
27.4.22 09:01

Kamarádka to řešila podáváním B komplexu, rybího tuku a magnézia…vše na podporu nervové soustavy. Omezit televizi, sladkosti, přílišné vjemy, hlasitou hudbu, zařadit zdravou stravu, žádné modré světlo v pokoji, pravidelný spánkový režim…pak možná budou existovat nějaké bylinné směsi, nebo by mohl pomoct sirup Pediakid na spaní, je to bylinkové pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.22 09:03

@Neuz prosím vám ta Sedalie nejak zabrala?

• Citovat
  • Nahlásit
837
27.4.22 09:16
@Anonymní píše:
@Neuz prosím vám ta Sedalie nejak zabrala?

Musela se brat rano a vecer a po tydnu jsme citili zlepseni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
27.4.22 10:13

Chodit spát zavčasu, nepretahovat dítě, před usnutim spis klidnější vjemy. Omezit televizi, tablet apod. A sladkosti a barvená a eckova jídla. Mozna nějaký úklidnujici dětský cajik na noc. Držím palce! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
27.4.22 10:20

Ještě mě napadlo, jestli třeba děti, co s někým spi, mají spánek klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.22 10:43

Nám děti spaly špatně, ale nebudily se s pláčem nebo křikem. Pomohlo dávat je včas spát a spát s nimi. Podle našich možností se u nich s manželem střídáme a tak se aspoň jeden vždycky vyspí, nemusíme vstávat, když se dítě vzbudí, navíc někdy se děti vzbudí, vidí, že tam je rodič, přitulí se a spí dál. Mladší dítě nevydrží v noci spát dostatečně dlouho, přes den spát nechce, ale je vidět, že by to ještě potřebovalo. Tak plánuju nákupy a nějaké pochůzky na dobu po obědě. Po cestě do města dítě usne v autě a aspoň trochu si odpočine. Určitě bych jim zkusila vařit nějaký vhodný bylinkový čaj, nebo kápnout do vody nějakou bylinkovou tinkturu (po poradě se spolehlivým bylinkářem), tím se nemůže nic moc zkazit a obecně mi přijde, že bylinky při pravidelném dlouhodobějším užívání prostě pomáhají.

• Citovat
  • Nahlásit
811
30.4.22 10:34

Nám na klidnější spánek pomohly krizové kapky pro děti. Nasadila jsem je, když bylo synovi 9 měsíců a poprvé se trochu vyspala. Teď mu jsou 2 roky a začal plakat ze spaní, tak jsem je mu je dala a opět výrazně klidnější noc. Za mě úžasná věc, a to jsem je kupovala z recese :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat