Co na zklidnění 13měsíční

289
30.5.16 19:18

Co na zklidneni 13 mesicni

Holky jdu s prozbou..

Mam hodne naricne mimino.. Nedokaze se zklidnit vubec. Neposedi pri jidle, jedno sousto vyleza mi s zidlicky, neusedi v kocarku, kdyz je na zemi porad jen knoura..
Nejhorsi je uspavani, musim ji drzet pevne a skakat na mici..

Neexistuje, ze by si lehla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
30.5.16 19:38

Ono v 13m samozrejme neposedi skoro zadne dite, ale to. co popisujes, uz je celkem extrem. co rikala doktorka na rocni prohlidce?

je neco - cokoliv - co ji zklidni a u ceho vydrzi? treba tv, pisnicky na mobilu? (to nenabizim jako reseni, jen aby bylo jasne, zda se vubec u neceho zklidni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
30.5.16 19:49
@Ali-Ali píše:
Ono v 13m samozrejme neposedi skoro zadne dite, ale to. co popisujes, uz je celkem extrem. co rikala doktorka na rocni prohlidce?je neco - cokoliv - co ji zklidni a u ceho vydrzi? treba tv, pisnicky na mobilu? (to nenabizim jako reseni, jen aby bylo jasne, zda se vubec u neceho zklidni)

Kdyz dostane treba krabicku od tictaku tak se ji snazi otevrit.. U toho vydrzi asi 2 minuty..
Dr. Jsem rikala, ze je proste zivejsi no nevim.. Jizda v aute neskutecny horror. Tv ji nezajima.. Mobil, chvilku prohlizi, zapne si ho, ale pak ho odhodi a zase knoura :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 19:49

Ja obden davala cajik na dobrou noc… myslim ze medunka. prodava se v pixle je rozpustný. Nedavat casto nebo si decko hodne navikne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7644
30.5.16 19:58
@Ali-Ali píše:
Ono v 13m samozrejme neposedi skoro zadne dite, ale to. co popisujes, uz je celkem extrem. co rikala doktorka na rocni prohlidce?je neco - cokoliv - co ji zklidni a u ceho vydrzi? treba tv, pisnicky na mobilu? (to nenabizim jako reseni, jen aby bylo jasne, zda se vubec u neceho zklidni)

Moje jo, obě… já nevím, takhle neklidné dítě asi náročné bude, ale abych ročáka uspávala na míči.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7644
30.5.16 20:00
@neellaa píše:
Kdyz dostane treba krabicku od tictaku tak se ji snazi otevrit.. U toho vydrzi asi 2 minuty..
Dr. Jsem rikala, ze je proste zivejsi no nevim.. Jizda v aute neskutecny horror. Tv ji nezajima.. Mobil, chvilku prohlizi, zapne si ho, ale pak ho odhodi a zase knoura :(

A co uděláš, když kňourá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
30.5.16 20:10

Mame to stejne s 15ti mesicnim… u jidla nevydrzi sedet, rozhazuje nohama rukama, zabavila ho „chůva“, kuchynsky budik, svicka… kdyby nemel nic v ruce, tak neji… uspavani u nas jde jen tak ze ho udrndam venku v kocare, max usne u prsa ale musi byt unaveny, doma nemam sanci uspat pres den, jsou dny kdy uz nespi pres den vubec… je to torpedo :D zacinam si zvykat… jen nevim jestli uz to neni moc hyper stav… :pankac: takze ti neporadim, jen te uklidnim, ze v tom nejsi sama :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
30.5.16 20:11
@pannda píše:
A co uděláš, když kňourá?

Zalezi kdy a co delam, nekdy ji beru na ruce jindy dodelavam co musim.. Pripada mi jako by sama nevedela co chce :( prileze zamnou a rika hap tak ji vezmu za minutu se diva na zem a knoura kdyz ji polozim zas knoura

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7644
30.5.16 20:14
@neellaa píše:
Zalezi kdy a co delam, nekdy ji beru na ruce jindy dodelavam co musim.. Pripada mi jako by sama nevedela co chce :( prileze zamnou a rika hap tak ji vezmu za minutu se diva na zem a knoura kdyz ji polozim zas knoura

Já tě chápu, ale asi bych jí nevyhověla hned a ve všem, ikdyž je malinká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
30.5.16 20:47

Nemám zkušenosti, z tohodle by mě odvezli k chocholouškovi brzy, jen bych měla nápad, co rituály, máte nějaký pravidelný, nebo zkoušíš prostě co zabere ať už při jídle nebo uspávání?? Třeba by to mohlo pomoct, pravidelné časové úseky kdy se budeš věnovat pouze jí a pak zase dělat svoje, ona je sice malinká, ale ne až tak aby toto nepochopila, ale bude to chvíli trvat bych řekla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1854
30.5.16 20:50

13 mesicu je vek, kdy deti objevuji svet a potrebuji nasi asistenci. Ja jsem na malou skoro porad sama, tak s ni delam vsechno. Vyrobila jsem tzv. ucici vez, kterou mame v kuchyni a muze se mnou bezpevne varit. Sklada se mnou pradlo, trha plevel na zahrade, zameta… Jindy s ni stavim kostky, cteme, kreslime… Od jejich 4 mesicu jsem pracovala (prevazne prace na pc a hodne telefony) a klidne si vydrzela i 2 hodiny hrat. Cca v 11 mesicich se neco zlomilo a kdyz potrebuji neco udelat na pc nebo vyridit hovor, silene jeci, ze to hned vzdam. Tak jsem si to musela v hlave prerovnat. Kdyz jsem s ni a komunikuju s ni, tak je pohodova. Kdyz na ni nemam cas, dava mi to vyzrat. Spat ji davam pres den kazdy den. Nekdy spi 1× nekdy 2×. Nekdy naspi za den 20 minut nekdy 3 hodiny.
A nedavam zbytecne sladka jidla a na piti ma pouze vodu nebo bylinkove caje. Ty instantni jsou dost sladke a ma po nich prilis moc energie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20748
30.5.16 20:56

@neellaa Mám zkušenost s dítětem, co si taky jen tak samo nelehlo. Věkem se to zlepšilo. Bylo prostě potřeba počkat, až mu dozraje mozeček )změnilo se to ze dne na den v 16. měsících). Do té doby usínal prostě s berličkami (i když hopsání na míči jsem s ním nikdy nepraktikovala).

Se zbytkem zkušenost nemám. Malý u věcí i vydržel (pokud ho zaujaly) a ukňouraný nebyl, jen potřeboval společnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama