Co na zklidnění nervů a psychiky z dlouhodobé frustrace?

594
22.2.21 11:24

Co na zklidnění nervů a psychiky z dlouhodobé frustrace?

Ahoj, jdu si pro radu. U nás ve firmě to jde od desíti k pěti. Nespokojených je více lidí, ale ti už mají přede mnou náskok, tak už se tomu jen smějí…mně řada věcí začala docházet až postupně a musím se přiznat, že ač jsme normálně cekem vyrovnaný člověk, momentálně to moc nezvládám a dost mě to frustruje…třeba až tak, že je mi celý víkend blbě a každou poradu nadskakuji vzteky jak čertík z krabičky, naštěstí jsem doma a porady jsou online…bohužel mi na té práci dost záleželo a teď to je fakt totální deprese, jak to tam funguje. Jenže teď není na změnu dobrý doba, tak to musím nějak přežít. Máte nějaké techniky jak na to? Nechci být jedinej zpruzenec na oddělení…a přenášet to na ostatní. Třeba i něco takového, jako je dýchání Wim Hofa nebo byste doporučili nějakou literaturu? Opravdu budu ráda za jakoukoli radu, jak se z toho nezbláznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16339
22.2.21 11:50

No začni se koukat po jiné práci, :-/

Jinak pomáhají jakýkoliv dechová cvičení - klině wim hoffa a spojit to s tím otužováním, ono je fakt dobré. A stačí bez dejchání.

Klíčový moment pro kompenzaci psychické zátěže je fyzický pohyb. Jestli reakcí na frustraci je vztek, tak klidně něco náročnějšího - ideální by bylo nějaké bojové cvičení. Ale cokoliv, co tě zaujme.

Suplementuj hořčík 500 mg dvakrát denně + b-komplex.

A nějaké relaxačně meditační cvičení. Kterýkoliv.

jednoduché cvičení co se obvykle daří (čím častěji to člověk zkouší, tím lépe to jde)

https://uloz.to/…relaxace-wma

nebo se mrkni na mindfullness

http://praveted.info/

nebo klasickou jogu
https://www.youtube.com/watch?…

knihy buď Fontanu
https://www.kosmas.cz/…-a-v-zivote/

nebo Lemana
https://muj-antikvariat.cz/hledani?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.2.21 12:13

Dobrý den, k zodpovězení bych potřebovala upřesnit informace : co přesně u Vas způsobuje frustraci a rozjistreni nervů? A je vůbec něco, co Vas na práci baví? Zdravím :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7899
22.2.21 12:28

Najdi si jinou práci co nejdřív to jde. Žádný prášky, meditace apod. tě ze špatného pracovního prostředí nedostanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
22.2.21 12:45

@mývalova žena Ahoj,
od @Ou to jsou dobré rady. Můžeš zkusit třeba také Guajacuran, Persen, Ataralgin, nebo levněji bylinky (např. meduňku, třezalku formou čaje).
Hodně dobrý je opravdu ten pohyb v přírodě.
A možná by stálo za to nějak pracovat na uvědomění si, že je to jen práce. Jen práce. Nic, co by bylo opravdu podstatné pro tvůj život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
22.2.21 14:00

@Premek_Orac ahoj, Přemku, no práce člověka živí a je v ní nucen trávit 8 hodin denně 5 dnů v týdnu, prostě nelze tvrdit, že je to jen práce…i kdyby to byla blbárna, něco Tě na ní musí těšit, aspoň náplň práce nebo plat nebo kolektiv…prostě něco.

@Ou počtu, zkusím, moc děkuji za tipy!

@Cenarius měnit práci v této době mi přijde jako sebevražda :(

@LUPINA87 zdravím, děkuji za reakci! No co to způsobuje? Kolektiv, špatné vedení od úplně nejnižších po úplně nejvyšší, nezastání s evlastních lidí v případě potřeby, nejasné zadání úkolů, věčné předělávání nesmyslů jen proto, že se nadřízení nedokážou dohodnout nebo nechápou, že by se dohodnout měli, očividné nerovné zacházení s podřízenými (a to nemluvím o penězích, o tom nemám informaci, zatajování a lži atd. atd…nejsem žádná ambiciózní kariéristka a ta práce mě kdysi bavila, ale již mne nerozvíjí a nelze nic absolutně prosadit, jelikož se vše dělá proti zdravému rozumu, bortí to jen výsledek a nezeefektivňuje to práci, ba naopak. Vím, že se to může dít i jinde, ale tady už je to otázka x měsíců (pociťuji to skoro rok) a přijde mi, že to graduje. Já jsem normálně opravdu celkem vyrovnaná, ale když něco dělám, tak mi také záleží na výsledku a ne proto, že bych chtěla přeskakovat vedoucího, ale tady už je opravdu všechno špatně a mám pocit, jako bych se v tom prostředí psychicky dusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.2.21 14:48
@mývalova žena píše:
@Premek_Orac ahoj, Přemku, no práce člověka živí a je v ní nucen trávit 8 hodin denně 5 dnů v týdnu, prostě nelze tvrdit, že je to jen práce…i kdyby to byla blbárna, něco Tě na ní musí těšit, aspoň náplň práce nebo plat nebo kolektiv…prostě něco.

@Ou počtu, zkusím, moc děkuji za tipy!

@Cenarius měnit práci v této době mi přijde jako sebevražda :(

@LUPINA87 zdravím, děkuji za reakci! No co to způsobuje? Kolektiv, špatné vedení od úplně nejnižších po úplně nejvyšší, nezastání s evlastních lidí v případě potřeby, nejasné zadání úkolů, věčné předělávání nesmyslů jen proto, že se nadřízení nedokážou dohodnout nebo nechápou, že by se dohodnout měli, očividné nerovné zacházení s podřízenými (a to nemluvím o penězích, o tom nemám informaci, zatajování a lži atd. atd…nejsem žádná ambiciózní kariéristka a ta práce mě kdysi bavila, ale již mne nerozvíjí a nelze nic absolutně prosadit, jelikož se vše dělá proti zdravému rozumu, bortí to jen výsledek a nezeefektivňuje to práci, ba naopak. Vím, že se to může dít i jinde, ale tady už je to otázka x měsíců (pociťuji to skoro rok) a přijde mi, že to graduje. Já jsem normálně opravdu celkem vyrovnaná, ale když něco dělám, tak mi také záleží na výsledku a ne proto, že bych chtěla přeskakovat vedoucího, ale tady už je opravdu všechno špatně a mám pocit, jako bych se v tom prostředí psychicky dusila.

Já taky dřív pracovala v blbem týmu a se špatným vedením. Říkala jsem si, že to musím vydržet, protože jsem plánovala otěhotnět, což se povedlo za dva roky. Nicméně práce mě netesila a měla jsem z toho zdravotní problémy. Trochu pomohlo promluvit si s vedoucím a slušně mu říct, jak se v práci cítím a co mi vadí. Po roce v tydle práci jsem to ale nevydržela a odešla jinam, i když jsem dojizdela. I když jsem po polroce otěhotněla, bylo to nejlepší řešení. V nove práci se mnou počítají i po mateřské a byla to neuvěřitelná úleva, pracovat ve fajn a ferovem kolektivu se skvělou vedoucí a ředitelkou :palec: Takže on člověk může zkusit meditaci, duchovní literaturu, cvičení jógy, boxovani do pytle, ale příčinu potíží neodstraní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
22.2.21 15:22

@LUPINA87 Lupi, moc děkuji za sdílení zkušenosti. Já mám děsný strach teď v současné době měnit práci. Ale třeba to tak dopadne, ale rozhodně potřebuji těch pár měsíců (nebo rok???) než mi to vyjde nějak přežít a hlavně se nějak emočně zkrotit - říkám, nejsem jediná, kdo to tak vidí, takže to není jen můj výmysl, ale ony kolegyně jsou dámami dříve narozenými a prostě se nad to dokážou lépe povznést…a já jsme na sebe naštvaná, že to nedovedu. A nechci kolegům otravovat život tím, že nezvládám sama sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.2.21 15:28
@mývalova žena píše:
@LUPINA87 Lupi, moc děkuji za sdílení zkušenosti. Já mám děsný strach teď v současné době měnit práci. Ale třeba to tak dopadne, ale rozhodně potřebuji těch pár měsíců (nebo rok???) než mi to vyjde nějak přežít a hlavně se nějak emočně zkrotit - říkám, nejsem jediná, kdo to tak vidí, takže to není jen můj výmysl, ale ony kolegyně jsou dámami dříve narozenými a prostě se nad to dokážou lépe povznést…a já jsme na sebe naštvaná, že to nedovedu. A nechci kolegům otravovat život tím, že nezvládám sama sebe.

Chápu tvůj strach. A věř, že i ty kolegyně dříve narozené to hloda stejně jako tebe, jen rezignovaly na změnu a dělají, že se jich to nedotýká. Ono to totiž není jen tak vystoupit z určitý, byť nevyhovující jistoty. Ale tys na to nerezignovala, jen ještě neuzral tvůj čas :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17530
22.2.21 19:13

Někdy musí přijít zlom, aby se člověk přestal soustředit na výkon a prostě „jen“ pracoval.
Obávám se, že tlak a obecná nervozita začíná být cítit mezi lidmi a určitě se to promítá do pracovního prostředí.

Začala bych pracovat na tom uvědomění, že je to pouze a jenom práce, kterou je třeba udělat, k zajištění základních potřeb. Tohle zjištění je velmi osvobozující.

Prošla jsem několika firmami a věř, že ve všech bylo něco. Vnímám rozdíly mezi chováním lidí a reakcemi na stresové situace. A ty jsou fakt obrovské. Někdo to prostě přejde a neřeší a jiný bouchá. Bohužel tím nahromaděným vztekem, který neumíš ventilovat ubližuješ pouze, jen a zase sobě.

Mně se stres projektuje do krční páteře, nespavosti, potíží s trávením..
Takže momentálně jedu hořčík, Guajacuran a hlavně se snažím o tom nepřemýšlet. Bouchám už jen v období PMS :lol: ale příjemné to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat