Co na změkčení stolice u 18ti měsíčního

160
20.1.20 18:32

Co na změkčení stolice u 18ti měsíčního

Ahoj, máte nějaké rady co na změkčení stolice? Syn má s tím už dlouhou dobu problém… když je stolice tvrdá a nevyprázdní se několik dní, musím mu pomáhat a trápit ho. Nechce to sám vytlačit. Zkoušeli jsme Forlax, ten nezabírá. Švestkovou šťávu, ta sem tam pomohla… Lactulosa taky ne. A to mu nedávám jíst sladké nebo tak..prostě od doby co už normálně jí tak se bojí tlačit tvrdou stolici. Slyšela jsem že pomůžou dětské probiotika. Nemáte někdo zkušenosti? Už jsem z toho zoufalá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12683
20.1.20 18:34

Hodne pit, hodne zeleniny a probiotika taky nic nepokazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
20.1.20 18:35

@Lenka_Hal to dělám. Zeleninu má každý den, i polévky… Zeleninu má moc rád. A přes den vypije litr i víc, nepočítám polévky a mléko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12683
20.1.20 19:07

Nepomohlo by pridat neco tucneho? :think: Na kazdeho funguje neco jineho. S projimadly a vlakninou v tabletach bohuzel zkusenosti nemam. Ale ty probiotika bych zkusila, ty jsou dobra z mnoha duvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
20.1.20 19:11

Moje dcera to má občas taky a zhoršuje to banán. U nás tedy funguje jenom Lactulosa, vetsinou nasadim prvni den dve davky tak 3ml a dalsi den jednu a je to. Ale to prvni tlaceni je pro ni opravdu bolestive. Zkousela jsem cipky a to vubec nema efekt. Ted se chystam na detske tak snad poradi. Nicmene trochu to prikladam dlouhemu kojeni do roka, prijde mi jako kdyz to traveni neni tak zrale, je ji 18m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12683
20.1.20 19:21

@kytkalenka Ja si nemyslim, ze to je spojene s kojenim. Mam odkojene tri deti vsechny stejne dlouho (necely rok a pul) a krmim je v podstate stejne. A presto to ma kazde jinak a projevovalo se to uz behem kojeni. Na zacpy trpel nejstarsi a jak jsem pozdeji zjistila, on ma obecne mnohem vetsi potrebu tekutin, nez bezny clovek (jedna pediatra mi dokonce rikala, ze pije prilis :roll: ). A kvuli zachodu musel proste hodne pit. U nejmladsi je to vzdy presny odraz toho, kolik mela zeleniny a tekutin (ja to mam stejne). To kojeni by naopak melo drzet strevni mikrofloru v poradku. :think: Asi bude treba hledat, co konkretniho proste pomaha u koho. No babany me stavely taky teda. Uz je nastesti nejim vubec. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama