Co na zvětšenou nosní mandli?

289
19.4.16 20:53

Co na zvetsenou nosni mandli

Maminky,

Dcera 4r. Ma zrejme zvetsenou nosni mandli.. Dycha pusou v noci chrape :/ posledni 2 dny i hodne huhna.. nemocna nebyva nijak extra.. Obcas ryma..

Mela rymu, pak 14 dni to bylo dobre.. A ted asi tyden ma porad tento stav.. Volala jsem dr. Ta mi rekla, ze me na orl ani posilat nebude, ze tam by mi stejne doporucili odstraneni.. (to se nam moc nelibi..)

Prosim co byste mi doporucily? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
809
19.4.16 20:59

Záleží jak dlouho jí to trápí. Dceru skoro rok, dětská taky ať nechodíme na ORL, nakonec jsme šli, fajn mladý doktor řek, že je to vzhledem k věku normální, napsal nám sirup na odhlenění a kapky Fenistil, že je máme zkusit dávat už nevím jak dlouho, sliznice krásně splaskla, prý to tak někdy je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50375
19.4.16 20:59

Můj kluk nechrápal na základě vyšetření špatně slyšel. Vše zjištěno na ORL, pak vytržení mandlí. Od té doby máme klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
19.4.16 21:05

Tohle tema me taky zajima.
Nas 2-lety ma taky zvetsenou nosni mandli, dle mudr stupen 2-3, indikovan k operaci.
Nehuhna, v noci nechrape (jen kdyz ma rymu, tak chrape), dycha nosem.

Ma katar Eustachovy trubice (usazena zadni ryma) a z toho ma uz dlouhodobe zalehle usi, coz se mudr nelibi.
Taky nechci operaci a patram, co s tim.
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
19.4.16 21:06

@beeerush muzu se zeptat jaky sirup na odhleneni Vam predepsal? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50375
19.4.16 21:07

@PID dělej, co chceš :nevim: Třeba to, co pomůže děcku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
19.4.16 21:11

My jsme tohle řešili se starší dcerou. Od malička chrápala, dýchala pusou. Jenže bohužel - na rozdíl od vaší holčičky - bývala hodně nemocná, rýmu s výjimkou léta v podstatě celý rok, pořád nudli u nosu… V cca 2 letech jsme byli na ORL, udělali jí vyšetření sondou, zjistili celkem dost zvětšenou mandli a dle očekávání doporučili odstranění. Dělali jí to v Motole, ráno operace, odpoledne jsme šly domů. Vše proběhlo bez komplikací. Hrozně jsem se toho bála, bylo to náročné hlavně na psychiku…ale ve finále jí to opravdu pomohlo (asi i v kombinaci s preparáty od imunoložky, kam jsme také začali chodit). Nechci to zakřiknout, ale od podzimu zdravá - a to v září nastoupila do školky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
19.4.16 21:12
@PID píše:
Tohle tema me taky zajima.
Nas 2-lety ma taky zvetsenou nosni mandli, dle mudr stupen 2-3, indikovan k operaci.
Nehuhna, v noci nechrape (jen kdyz ma rymu, tak chrape), dycha nosem.Ma katar Eustachovy trubice (usazena zadni ryma) a z toho ma uz dlouhodobe zalehle usi, coz se mudr nelibi.
Taky nechci operaci a patram, co s tim. :nevim:

Jak prosim probihalo vysetreni te mandle? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
19.4.16 21:33

@matkabagristy Diky za super radu. :roll: Moc mi pomohla. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
19.4.16 21:39

@neellaa mudr mu strcila prsty hluboko do krku, posmatrala tam a hotovo. :poblion: Rikala sice, ze by bylo vhodnejsi to vyoperovat, sama ale upozornila, ze u tak malych deti to casto dorusta a museli bychom znovu.
Nase detska nam rikala, ze mame jeste pockat a znovu zkontrolovat za par mesicu, ze se to muze pres leto spravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
19.4.16 21:50

@neellaa @PID Za sebe radím - pokud doktoři doporučují vytržení, neodkládejte to moc. My jsme taky takhle váhali (manžel je zarytý odpůrce tohohle zákroku) a zkoušeli všechno od homeopatie po kortikoidy, a stejně na tu operaci nakonec musela jít. Bohužel se mi povedlo ji u manžela prosadit, až když holka dostávala zánět středního ucha skoro každý měsíc a přestávala slyšet, to už uznal i on, že takhle do školy chodit nemůže.
Fakt si to teď vyčítám, mohla si ušetřit pěkných pár nepříjemných zážitků a nemusela zameškat skoro půlku první třídy, a i ta operace samotná je myslím pro mladší dítě snesitelnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
19.4.16 22:14

@Bersaba Dekuji. A holka trpela jen na ty zanety stredniho ucha nebo byvala i jinak nemocna?
Nas zanet stredniho ucha jeste nemel a kez by k tomu nedoslo. Pry je to hrozne neprijemne. :( Uz si to nevycitej, nemohla jsi vedet, ze to takhle dopadne. :hug:
Ja zas znam par lidi, co nenechali vyoperovat a okolo 5-6 let veku se to zlepsilo.
My jsme jeste objednani na konzultaci na jedno specializovane pracoviste ORL. Tak uvidime, co nam reknou tam, pak se rozhodneme, co dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17319
19.4.16 22:21

Taky jsem operaci dlouho odkládala, ale nakonec dcera špatně slyšela a operace to vyřešila. Do toho měla časté záněty středouší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
19.4.16 22:49

Operace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18683
19.4.16 23:51

To e teda divněj přístup doktorky, že nechce poslat na ORL, vyšetřit by se to mělo, ne? Pokud je zvětšená, bude vadit i sluchu atd. Na ORL můžeš jít i bez doporučení, vyšetří se to a uvidíš. U naší dcery odstranění nosní mandle pomohlo. Na odhlenění je dobrý Sinupret.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat