Co nakupujete na svátky

12921
20.12.18 19:43

Co nakupujete na Svátky

Zítra pojedu na „velký“ vánoční nákup a mám pocit, že ze všech těch příprav už jsem úplně vyřízená a určitě zase na polovinu věcí zapomenu. Ráda bych už měla klidný víkend s pocitem, že mám vše připraveno a nemusím už nic shánět - kromě kapra, tedy, ale to zařídí manžel. Proto bych se ráda zeptala, co nakupujete na Svátky vy, co u vás nesmí chybět a co budete o víkendu vařit :mrgreen:. Nemám teď na mysli dárky, ale spíše ty potraviny. Téma na odlehčení a trochu inspirace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4920
20.12.18 19:46

U nás klasika - věci na salat a řízky, potom chlebíčky- takže veka, šunka, sýr, vejce
Druhý den bude svickova - zelenina, maso, smetana, věci na knedlík
Pak si budem dělat poháry z mascarpone - slehacka, mascarpone
Pak nějaký oblozeny talíře - klobasky, sýry apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
20.12.18 19:47

Nakupujeme asi jako jindy, navíc je tedy kapr a losos a suroviny na salát. Sladké jistí cukroví, štola a tiramisu. Kupujeme hodně ovoce a zeleniny a oříšky, taky dobré sýry a rozhodně u nás nesmí chybět uzený losos na chlebíčky. Alkohol nekupujeme, pár dobrých vín máme doma po celý rok. Taky si potrpíme na dobré čaje a přírodní ovocné mošty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
20.12.18 19:47

Nenakupuju nic, co bych nemela bezne…snad jen vic vina :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4319
20.12.18 19:51

Nákupní šílenství a vánoční přípravy mě míjí, takže do 24.12. budeme jíst to co každý všední den, 24.12. řízky se salátem a to stejné i 25 a možná i 26:D, pak zase normálka. Takže ti v tomhle neporadím, snad jen se z toho nezbláznit, když něco bude chybět tak bude, svět se nezboří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12921
20.12.18 19:52

Právě mi přijde, že doma v podstatě všechno mám, ale kolem všichni blázní s vánočními nákupy, tak jsem taková nejistá, že mi něco chybí.
Akorát tedy potřebuji suroviny na salát, kapra v čem obalit je, ořechy dost jíme i tak, takže taky máme, ze sladkého jíme jen to cukroví, ono je to až dost, víno se tu nějaké také najde a stejně nedáme více, než dvě skleničky. Vařím tedy ještě rybí polévku, ale tam jsou suroviny také celkem běžné, maximálně rohlíky na houstičku, což normálně nekupuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5904

Na Štědrý den česneková krémová polévka, bramborový salát a vinná klobása. K obědu míváme kubu, ale možná ho letos dělat nebudu, ještě uvidíme. Další dny bude kachna s bramborovým knedlíkem a červeným zelím a játra na cibulce s rýží. Manžel se „naučil“ dělat žemlovku, zrovna tady loupe jablka a vsadím boty, že ji udělá i někdy v příštím týdnu :D Jinak v neděli nachystám na vánočku, přes noc ji nechám kynout a ráno ji upeču. Dcera bude mít lívance s javorovým sirupem, dělávám z ricotty :srdce: A během dne budeme zobat cukroví, ještě musím znovu upéct sádláčky :mrgreen: K pití klasika - voda z kohoutku nebo čaj. Alkohol nepijeme ani nekupujeme.

Příspěvek upraven 20.12.18 v 19:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490

U nás ujíždíme na oříškách, sýrech, ovoci… Jinak klasika, klobásy, řízky, salát, pak vše na polévku (loni jsem zapomněla játra na knedlíčky a to byla teprve tragédie! :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344
20.12.18 19:55

Nechápu tyhle Mega nákupy 8o koupila jsem věci na salat, sýr, šunku a veku že si druhý den uděláme chlebíčky ze zbytku salátu a dojime jídlo že štědrého dne, sladké mám cukroví to bude na snídani, večeři ty Chlebíčky a jinak mám doma takové ty základy, takže bych klidně něco uklohnila i bez nákupu a krám bude zavřený max 2 dny tak nevím proč šílet a nakupovat jak kdyby měli zavřeno měsíc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23161
20.12.18 19:55

Dneska jsem koupila zelí, zítra rohlíky na knedlíky na 25. a to je asi tak vše. Salát dělají naši, my dojdeme pro kapra, na cukroví co ještě budu dodělávat už mám nakoupeno, ovoce a zeleninu taky a nic navíc nekupujeme. Vína máme dost co jsem si vyhrála na závodech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23553
20.12.18 19:57
@boltova píše:
Nenakupuju nic, co bych nemela bezne…snad jen vic vina :mrgreen:

Já jen věci na salát, dělám ho jednou ročně. Jinak taky nic navíc. Cukroví nepeču, chlebíčky nedělám, 25. odjíždím s dcerou k mým rodičům, synové už si jdou po svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7552
20.12.18 19:59
@vertunka píše:
U nás klasika - věci na salat a řízky, potom chlebíčky- takže veka, šunka, sýr, vejce
Druhý den bude svickova - zelenina, maso, smetana, věci na knedlík
Pak si budem dělat poháry z mascarpone - slehacka, mascarpone
Pak nějaký oblozeny talíře - klobasky, sýry apod.

Obžerství.....chlebíčky jsem nikdy na vánoce nedělala, po štědrovečerní večeři jsem plná, další dny nejsme skoro doma ..takže nenakupuji nic navíc jako za běžné dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
20.12.18 20:00

My tak dokoupime salam,syr,sunku na chlebicky, drozdi na vanocku a nejakou limcu a dzus. Jinak vse mame od minuleho tydne koupene ( ovoce,zeleninu,orisky,bramburky,atd)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
20.12.18 20:01

Neblíží se válka ani hladomor, takže běžný nákup plus nějaké exotické ovoce, které běžně nekupuji. Nechápu to šílenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13303
20.12.18 20:02
@boltova píše:
Nenakupuju nic, co bych nemela bezne…snad jen vic vina :mrgreen:

Vino uz se chladi ve sklepe :pankac:
U nas jen ryby a morske potvory, konkretni zelenina, arasidy na loupani, nejakou lepsi kavu…jinak vse jak jindy. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama