Co nakupujete na svátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
geileenka
Extra třída :D 12621 příspěvků 20.12.18 19:43
Co nakupujete na Svátky

Zítra pojedu na „velký“ vánoční nákup a mám pocit, že ze všech těch příprav už jsem úplně vyřízená a určitě zase na polovinu věcí zapomenu. Ráda bych už měla klidný víkend s pocitem, že mám vše připraveno a nemusím už nic shánět - kromě kapra, tedy, ale to zařídí manžel. Proto bych se ráda zeptala, co nakupujete na Svátky vy, co u vás nesmí chybět a co budete o víkendu vařit :mrgreen:. Nemám teď na mysli dárky, ale spíše ty potraviny. Téma na odlehčení a trochu inspirace.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4819 příspěvků 20.12.18 19:46

U nás klasika - věci na salat a řízky, potom chlebíčky- takže veka, šunka, sýr, vejce
Druhý den bude svickova - zelenina, maso, smetana, věci na knedlík
Pak si budem dělat poháry z mascarpone - slehacka, mascarpone
Pak nějaký oblozeny talíře - klobasky, sýry apod.

Adrasteia
Závislačka 3145 příspěvků 20.12.18 19:47

Nakupujeme asi jako jindy, navíc je tedy kapr a losos a suroviny na salát. Sladké jistí cukroví, štola a tiramisu. Kupujeme hodně ovoce a zeleniny a oříšky, taky dobré sýry a rozhodně u nás nesmí chybět uzený losos na chlebíčky. Alkohol nekupujeme, pár dobrých vín máme doma po celý rok. Taky si potrpíme na dobré čaje a přírodní ovocné mošty.

boltova
Kecalka 218 příspěvků 20.12.18 19:47

Nenakupuju nic, co bych nemela bezne…snad jen vic vina :mrgreen:

Paola21
Závislačka 4108 příspěvků 20.12.18 19:51

Nákupní šílenství a vánoční přípravy mě míjí, takže do 24.12. budeme jíst to co každý všední den, 24.12. řízky se salátem a to stejné i 25 a možná i 26:D, pak zase normálka. Takže ti v tomhle neporadím, snad jen se z toho nezbláznit, když něco bude chybět tak bude, svět se nezboří.

geileenka
Extra třída :D 12621 příspěvků 20.12.18 19:52

Právě mi přijde, že doma v podstatě všechno mám, ale kolem všichni blázní s vánočními nákupy, tak jsem taková nejistá, že mi něco chybí.
Akorát tedy potřebuji suroviny na salát, kapra v čem obalit je, ořechy dost jíme i tak, takže taky máme, ze sladkého jíme jen to cukroví, ono je to až dost, víno se tu nějaké také najde a stejně nedáme více, než dvě skleničky. Vařím tedy ještě rybí polévku, ale tam jsou suroviny také celkem běžné, maximálně rohlíky na houstičku, což normálně nekupuji.

Tableta
Kelišová 5434 příspěvků 20.12.18 19:52

Na Štědrý den česneková krémová polévka, bramborový salát a vinná klobása. K obědu míváme kubu, ale možná ho letos dělat nebudu, ještě uvidíme. Další dny bude kachna s bramborovým knedlíkem a červeným zelím a játra na cibulce s rýží. Manžel se „naučil“ dělat žemlovku, zrovna tady loupe jablka a vsadím boty, že ji udělá i někdy v příštím týdnu :D Jinak v neděli nachystám na vánočku, přes noc ji nechám kynout a ráno ji upeču. Dcera bude mít lívance s javorovým sirupem, dělávám z ricotty :srdce: A během dne budeme zobat cukroví, ještě musím znovu upéct sádláčky :mrgreen: K pití klasika - voda z kohoutku nebo čaj. Alkohol nepijeme ani nekupujeme.

Příspěvek upraven 20.12.18 v 19:53

Medičkaa
Kecalka 345 příspěvků 20.12.18 19:52

U nás ujíždíme na oříškách, sýrech, ovoci… Jinak klasika, klobásy, řízky, salát, pak vše na polévku (loni jsem zapomněla játra na knedlíčky a to byla teprve tragédie! :D )

Kriss Tina
Extra třída :D 11713 příspěvků 20.12.18 19:55

Nechápu tyhle Mega nákupy 8o koupila jsem věci na salat, sýr, šunku a veku že si druhý den uděláme chlebíčky ze zbytku salátu a dojime jídlo že štědrého dne, sladké mám cukroví to bude na snídani, večeři ty Chlebíčky a jinak mám doma takové ty základy, takže bych klidně něco uklohnila i bez nákupu a krám bude zavřený max 2 dny tak nevím proč šílet a nakupovat jak kdyby měli zavřeno měsíc :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 22218 příspěvků 20.12.18 19:55

Dneska jsem koupila zelí, zítra rohlíky na knedlíky na 25. a to je asi tak vše. Salát dělají naši, my dojdeme pro kapra, na cukroví co ještě budu dodělávat už mám nakoupeno, ovoce a zeleninu taky a nic navíc nekupujeme. Vína máme dost co jsem si vyhrála na závodech.

laducha
Generální žvanilka 22765 příspěvků 20.12.18 19:57
@boltova píše:
Nenakupuju nic, co bych nemela bezne…snad jen vic vina :mrgreen:

Já jen věci na salát, dělám ho jednou ročně. Jinak taky nic navíc. Cukroví nepeču, chlebíčky nedělám, 25. odjíždím s dcerou k mým rodičům, synové už si jdou po svém.

pannda
Kelišová 7080 příspěvků 36 inzerátů 20.12.18 19:59
@vertunka píše:
U nás klasika - věci na salat a řízky, potom chlebíčky- takže veka, šunka, sýr, vejce
Druhý den bude svickova - zelenina, maso, smetana, věci na knedlík
Pak si budem dělat poháry z mascarpone - slehacka, mascarpone
Pak nějaký oblozeny talíře - klobasky, sýry apod.

Obžerství.....chlebíčky jsem nikdy na vánoce nedělala, po štědrovečerní večeři jsem plná, další dny nejsme skoro doma ..takže nenakupuji nic navíc jako za běžné dny

Filzefina
Kecalka 288 příspěvků 20.12.18 20:00

My tak dokoupime salam,syr,sunku na chlebicky, drozdi na vanocku a nejakou limcu a dzus. Jinak vse mame od minuleho tydne koupene ( ovoce,zeleninu,orisky,bramburky,atd)

Ester13
Kelišová 5912 příspěvků 20.12.18 20:01

Neblíží se válka ani hladomor, takže běžný nákup plus nějaké exotické ovoce, které běžně nekupuji. Nechápu to šílenství.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9942 příspěvků 20.12.18 20:02
@boltova píše:
Nenakupuju nic, co bych nemela bezne…snad jen vic vina :mrgreen:

Vino uz se chladi ve sklepe :pankac:
U nas jen ryby a morske potvory, konkretni zelenina, arasidy na loupani, nejakou lepsi kavu…jinak vse jak jindy. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama