Co napíchnout na sýrové fondue

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lulinka999
Kecalka 106 příspěvků 26.12.16 10:35
Co napichnout na syrove fondue

Dobry den, dostala jsem o manžela k vanocum fondu set i se smesi na syrove fondue. Ale nevim co namačet. Na internetu jsem našla ze se namači pečivo a zelenina. Tahle varianta mě moc nenadchla. Měla jsem představu nejake řízečky třeba kuřecí nebo něco podobného. A bramborove vlnky z trouby namačet. Mate někdo tip? nebo recept i na dipy? děkuji za rady

Reakce:

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 26.12.16 11:13

Můžeš si namáčet co chceš, ne? Ale sýr a řízek? 8o

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 26.12.16 11:19

Tak v zásadě si tam můžeš namáčet cokoliv, co ti bude chutnat a co bude držet na těch vidličkách. Ale ona ta sýrová hmota je dost chuťově výrazná a i poměrně dost sytá. Pečivo (nejlépe čerstvá křupavá bageta) a zelenina úplně stačí, řízečky bych do toho osobně nekombinovala.
Pokud to váš hrnec zvládne (vydrží potřebnou teplotu), zkuste si někdy jindy udělat masové fondue - to se v hrnci rozehřeje olej a namáčí se do něj malé kousky syrového masa, které se nechají v tom rozpáleném oleji vlastně uftritovat. K tomu si můžete udělat nějaké dipy a třeba zeleninový salát a je to moc dobré. Akorát pozor, ahyste se tím horkým olejem nepolili.
A výborná věc je taky sladké čokoládové fondue (prodávají se na to takové čokoládové vločky, nebo prostě rozehřeješ čokoládu na vaření a zředíš trochou másla a mléka, jako když vaříš polevu). Namáčí se do něj kousky ovoce.

Lišťičková
Stálice 52 příspěvků 9 inzerátů 26.12.16 11:23

Namáčeli jsme osmahnuté kuřecí kousky, krekry, pečené americké brambory. Pak jsme měli takové minišpízky - na tyčince předem napíchané kostičky šunky, kostičky toustového chleba a papriky :-)
Díky za připomenutí - asi to zase vytáhnu, mňam :-D

KalamityJohn
Kelišová 6284 příspěvků 26.12.16 11:56

Syrove fondue - do toho jedine na vidlickach kousky baget nebo chleba.

Ta smes se lisi od vyrobce, vytri ten hrnek cesnekem nez to budes delat a trochu muskatovyho orisku neuskodi.

Az snite to predmichany tak priste kupte sejra - je to smes tri ruznych vetsinou - a namichejte si to podle chuti. Receptu je na internetu spousta.

lulinka999
Kecalka 106 příspěvků 26.12.16 11:57

Ja chtela prave nejaky recept na masove kousky do syroveho fondue a t reba pikant nebo ty spízky me nadchly. Chci to zkusit na silvestrovskou party. Tak jsem myslela kdo to ma doma dele mi da nejaky konkretni tip co je odzkouseny a dobry ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >