Co napsat na hrob, když tam zemřelá není

19
29.1.16 12:24

Co napsat na hrob, když tam zemřelá není

Ahoj, chtěla bych se poradit ohledně takové netypické věci. Budeme pořizovat novou desku na hrob a přepisovat původní jména.

Chceme tam ale přidat i jméno mojí tety (sestry mého otce), která zemřela jako malé miminko a není uvedena. Na hřbitovní správě mi řekli, že ale dítě v hrobě není. To už asi nevypátrám, prarodiče i otec jsou po smrti. Stejně ji chceme ale na hrob uvést.

A já právě nevím, jak vyjádřit na náhrobku, že v hrobě není. Nikde jsem to nenašla (pomníky ano, kenotafy taky, ale to je něco jiného).

Díky moc za případné rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

450
29.1.16 12:27

@Karmína A musí to tam být vyjádřeno? Na vojenských hřbitovech to také není nijak vyznačeno, i když je to samozřejmě jiná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
29.1.16 12:30

Ja bych ji tam napsala, ale zda tam je nebo ne prece neni dulezite, jde take o symboliku, vy vite jak to je a to si myslim ze staci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133

Taky nevidim problem, aby to tam bylo napsano normalne, i kdyz je pohrbena jinde :nevim: na nekterych nahrobcich zas nejsou zadne jmena a je tam pohrbeno treb 5 lidi. myslim, z epodstatne jsou zaznamy hrbitovni spravy ne to, co je napsano na nahrobku.

taky znam jen situaci, kdy je treba uveden nezvestny, prohlaseny ze mrtveho. evidentne tam taky neni pohrben.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9734

@Karmína Já bych ji uvedla stejně jako všechny ostatní - co v hrobě „opravdu jsou“. Náhrobek beru spíš jako připomenutí těch, co zemřeli než přesný výpis těch co jsou tam uloženy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
29.1.16 12:35

Ahoj, můj otec má urnu s babičkou doma. Babiččino jméno je vyryto na náhrobku a nikdo neřeší, že tam ta urna není. Je to čistě rodinná věc, takže si myslím, že to zbytečně řešíš. Kdo ví o tom, že tam dotyčná není? A kdyby o tom někdo věděl, věř mi, že každý kolem nás má tolik starostí, že se nad něčím takovým pobuřovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4761
29.1.16 12:43

Taky bych to neřešila a napsala ji tam normálně, jak je zvykem, jméno + data a víc nic… Za svůj život jsem už pár hřbitovů prošla (trochu morbidní zvyk naší rodiny) a opravdu nikdy jsem se s ničím takovým na náhrobku nesetkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
29.1.16 12:59

@Michelle_M my taky rádi navštěvujeme hřbitovy :lol:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86583
29.1.16 13:11

@Karmína viděla jsem napsáno Vzpomínka na Marušku Novákovou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
29.1.16 13:14
@Karmína píše:
Ahoj, chtěla bych se poradit ohledně takové netypické věci. Budeme pořizovat novou desku na hrob a přepisovat původní jména.

Chceme tam ale přidat i jméno mojí tety (sestry mého otce), která zemřela jako malé miminko a není uvedena. Na hřbitovní správě mi řekli, že ale dítě v hrobě není. To už asi nevypátrám, prarodiče i otec jsou po smrti. Stejně ji chceme ale na hrob uvést.

A já právě nevím, jak vyjádřit na náhrobku, že v hrobě není. Nikde jsem to nenašla (pomníky ano, kenotafy taky, ale to je něco jiného).

Díky moc za případné rady.

No bacha na to! Málo se to ví, ale vždy při sčítání lidu se dělá i sčítání ex-lidu a za nesprávně vyplněný náhrobek hrozí od ČSÚ pokuta do výše 10.000,– Kč. Nachází-li se nebožtík mimo hrob v době sčítání, je třeba, aby vyplnil patřičný formulář a zaslal ověřený sčítací komisi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
29.1.16 13:21

Dobrý nápad měla @mojmira - Vzpomínka na… nebo něco na ten způsob.

@AlphaOmega Vím, jak jsi to myslela, ale souvětí ´Nachází-li se nebožtík mimo hrob v době sčítání, je třeba, aby vyplnil patřičný formulář a zaslal ověřený sčítací komisi.´ mě fakt pobavilo - vyznívá tak, že ten formulář musí vyplnit ten nebožtík ležící mimo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6350
29.1.16 13:40
@AlphaOmega píše:
No bacha na to! Málo se to ví, ale vždy při sčítání lidu se dělá i sčítání ex-lidu a za nesprávně vyplněný náhrobek hrozí od ČSÚ pokuta do výše 10.000,– Kč. Nachází-li se nebožtík mimo hrob v době sčítání, je třeba, aby vyplnil patřičný formulář a zaslal ověřený sčítací komisi.

To je nějaká blbost, ne? My tam třeba nikoho napsaného nemáme, jen RODINA XY a rozhodně nejsme sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6350
29.1.16 13:41
@Poisson28 píše:
Dobrý nápad měla @mojmira - Vzpomínka na… nebo něco na ten způsob.@AlphaOmega Vím, jak jsi to myslela, ale souvětí ´Nachází-li se nebožtík mimo hrob v době sčítání, je třeba, aby vyplnil patřičný formulář a zaslal ověřený sčítací komisi.´ mě fakt pobavilo - vyznívá tak, že ten formulář musí vyplnit ten nebožtík ležící mimo :mrgreen:

řekla bych, že to měl být vtip. Po druhém přečtení mi to došlo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
29.1.16 13:57

Napsala bych jen jméno. každému může být šumafuk, že tam ve skutečnosti tělo nikdy nebylo. je to vaše rodina a na náhrobek patří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
29.1.16 14:08

@Poisson28 @Fíková Samozřejmě pokus o vtip :) Ale je to trpké poznání, když čtete kravinu a nejste si jisti zda to nějaký tydýt fakt neschválil. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama