Co následuje po sundání fixních rovnátek?

51
19.2.21 11:33

Co následuje po sundání fixních rovnátek?

Zdravím má mdotaz. Brzy mi budou sundávat rovnatka a Mudr. mi je chce podlepit drátkem. A taky ještě vyndávací rovnátko. Za jak dlouho se tento drát sundá? A dá se s ním v pohodě kousat třeba celé jablko nebo je to zase omezování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
440
19.2.21 11:50

Já po fixních mela nosit ještě 3 roky sundavaci a to bylo větší peklo jak fixní. Zuby se začnou roztahovat, takže po každém nasazení rovnatek mě nesnesitelně bolely, měla jsem je na noc a nemohla jsem bolesti spát, nakonec jsem to vydržela asi půl roku a pak jsem to vzdala, což jsem udělala chybu protože po 6 letech fixních rovnatek se mi zuby vrátily skoro k původnímu stavu, takže je opravdu nos, jak ti bude doporučeno :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
19.2.21 12:24

@Markéta188 Já budu mít právě oboje. Fixní i vyndávací. Takže se těším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
19.2.21 14:37
@Marta_Kres píše:
Zdravím má mdotaz. Brzy mi budou sundávat rovnatka a Mudr. mi je chce podlepit drátkem. A taky ještě vyndávací rovnátko. Za jak dlouho se tento drát sundá? A dá se s ním v pohodě kousat třeba celé jablko nebo je to zase omezování.

Sundani toho dratku je individualni, nekomu to sundaj napr. po 2 letech, nekdo to ma naporad. Ale neni to v nicem omezujici, ji se s tim v pohode, jabka, orisky, cokoli. Obcas se stane, ze po delsi dobe odpadne kousek toho lepidla a kdyz je to na kraji dratku, tak muze skrabat/pichat do jazyka, ale opravi to behem 5 minut na ortodoncii, zadna katastrofa. Ty nocni rovnatka jsou vetsi opruz. A doba, po kterou jsou potreba, je taky individualni. Ja treba citim, ze u hornich je snad uz ani nepotrebuju, kdezto dolni zuby maj tendenci ujizdet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat