Co nejdůležitějšího jste se dozvěděly na předporodním kurzu?

Darya28
2.7.20 10:56

Co nejdůležitějšího jste se dozvěděly na předporodním kurzu?

Ahoj všem!

Díky koronaviru mi byl zrušen predporodni kurz, takže jsem si zakoupila alespoň jeden on-line, ale ze by mě nabyl informacemi, to se úplně říci nedá. :)

Proto by mě moc potěšily informace o tom, co nejpodstatnějšího dal predporodni kurz Vám? Pokud tedy vůbec něco. ;-) Dostaly jste nějakou radu či doporučení, která Vám u porodu vážně pomohla, nebo kurz není samospásný a vše jste zvládly intuitivně?

Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7943
2.7.20 11:07

Největší přínos pro mě byla prohlídka porodnice a porodního boxu. Že mě provedli a řekli: tady zazvoníte, přijdete sem, tam vyplníte tenhle papír, pak projdete těmahle dveřma a po schodech, tady zaklepete, vezme si vás sestřička, vyplníte papíry a pak půjdete sem, tady si sednete… prostě přesně jsem věděla postup, což mě hrozně uklidnilo.

Což ale online moc nejde :( Jinak z obecných informací mi vlastně nic nepřišlo zásadní, kurz jsme vždy absolvovala kvůli seznámení se s porodnicí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
2.7.20 11:08

Akorát to, že byl spojen s cvičením, které mi udělalo dobře na těhotenské bolesti zad. Jinak se soustředil jen na dýchání při porodu (což jsem v těch bolestech stejně zapomněla a stejně ti to pořád připomínají při porodu). Naopak mi dost chyběly informace k tomu, jak se starat po porodu o miminko, nácvik manipulace s panenkou třeba a takové věci. Kurz který toto učí bych ocenila. Pak jsem vyčerpaná v porodnici místo spánku sjížděla youtube videa, abych věděla, jak to první mimčo vlastně správně chytit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26262
2.7.20 11:34

@Darya28
Nejlepší bylo, že jsem se dostala na porodní box, trochu si to tam prohlédla. Nešla jsem do neznáma. Pak jak dlouho může trvat porod. Nakonec jsem rodila akutním císařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
2.7.20 12:03

Většina porodnic má 1× měsíčně den otevřených dveří. Nevím jak teď ale můžeš zkusit kouknout i takhle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
2.7.20 13:36

Zadne know-how jsem si neodnesla. Ale poznala jsem bandu super holek se stejne starymi detmi. Potkavame se i 3 roky po porodu. Je to k nezaplaceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
2.7.20 13:37

Kde mám zvonit, co tam hlásit, jak s parkováním. Nakonec se povedla i prohlídka sálu, protože byl volný. Myslím, že bych se bez kurzu obešla, věřím, že bych příjem našla i bez školení :lol:

Příště možná půjdu do kurzu toho hypnoporodu. Chtěla bych to zkusit. Nejsem žádná alternativa, ale podle mě tomu porodu pomůže, když člověk ví, jak pracovat s bolestí. Možná je to užitečnější pro druhorodičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.20 11:15

Kurz

Ahoj holky, právě přemýšlím na jaký kurz se vydám. Jsem z Neratovic, kde se otevírá nový kurz, který mi byl doporučen. Ale slyšela jsem i o kurzu v Mělníku. Nevíte nějaké info. Více jsem nakloněná těm v Neratovicům. Je tam zajímávý program. Díky moc M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
12.7.20 11:21

Tyhle kurzy si asi nechám ujít :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.20 11:46

@Rachel_cz jaké máš na myslí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
12.7.20 11:58

@Santa Juana Já ho tedy absolvovala, jsem prvorodička a jsem moc spokojená. Já právě myslela, že to bude hodně o práci s bolestí, to je sice taky, ale bylo to hodně moc taky o informacech a vzdělání se, co se u porodu děje, jaké jsou postupy, proč, aby se žena mohla informovaně v každé situaci rozhodnout a cítila se v tom dobře, i když třeba bude nutní akutní císař. Dověděla jsem se hodně relevantních info, které bych se v nemocnici nedověděla, třeba o různých polohách miminka v děloze, cvičeních, jak mimi pomoct polohy změnit, nebo si ulevit od bolesti v těhu. Taky mi to dodalo moc důvěry v sebe a přešla jsem od strachu k tomu, že se na porod těším.
Jestli ale někdo hledá info co po porodu, musí hledat jiný kurz.
Pro mne byla nejdůležitější informace se na porod důkladně připravit. Protože pak se spojí strach z porodu se strachem z neznámého a porod může přestat plynout a začít se komplikovat.
Taky bylo pro mne úžasný vidět filmy z krásných porodů a jaké jsou ty miminka pak spokojený a většinou vůbec nepláčou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama