Co nejnižší náklady na bazén, vychytávky

Anonymní
13.8.15 10:01

Co nejnižší náklady na bazén,vychyta

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale mám tu kamarádky a nemusí vědět všechno i ohledně peněz.
Koupila jsem dětem bazén v Kauflandu za tisícovku i s kartušovou filtrací. Je mi jasné, že zázraky čekat nemůžu, ale na nic jiného nemam, jsem s dětmi sama, ale účel to plní, děti se koupou denně a jsou nadšené :palec:
Jde mi o to, že i přes to, že jsem za týden dala so bazénu 1,5 kila přípravku na snížení ph. Pár dní to bylo dobré, ale včera večer zase vysoké, jenže přípravek došel, voda se zakalila. Už se nám to stalo před týdnem, tak jsem právě koupila sasu na měření, vločkovač a pomohlo to po snížení, ale furt jsem vysávala hadičkou ze dna kal. Teď si už nemůžu dovolit kupovat další chemii, protože už tak jsem se dost vydala z peněz. Nevíte nějaký fígl, jak ten bazén udržovat, konkrétně to ph? Co třeba ocet? Tablety mám, vločkovač taky, filtr jede 24 hodin denně, čistím často, ale je mi to na prd, když není ph v normě. Díky za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5145
13.8.15 10:09

Mně stačí do poměrně velkého bazénu, i v těchto vedrech, jen trocha PH-, za celý letošní rok jsem nespotřebovala ani celé kilo. Zkus kdyžtak jinou značku, ono za měsíc už to zase tak potřeba nebude. Nezkoušela jsem to, ale ocet či kyselina citronová by taky měly snižovat PH, ale nevím, kolik tam toho dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9673
13.8.15 10:12

Kal na dně ti dělá vločkovač. Nejlepší jsou quatro tablety a když začíná voda zelenat použij večer chlór šok a přefiltruj ráno bude voda čistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 10:14

@JituleF Když to je taky bazén od bazénu, kraj od kraje. Mám vodu ze studny, je tu i hodně tvrdá voda. Známí taky pořád snižují, jiní zase hodně zvyšují. Měla jsem od Vodnáře a teď na další už nemám, kort před výplatou a placením pojistek, proto hledám vychytávky

• Nahlásit
  • Citovat
11376
13.8.15 10:15

Nevím jestli ti to pomůže, ale mi jsme letos do bazenů dávali savo. A pH jsme upravovat nemuseli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4714
13.8.15 10:19
@Netopirek píše:
Nevím jestli ti to pomůže, ale mi jsme letos do bazenů dávali savo. A pH jsme upravovat nemuseli.

Souhlasím, taky jsme dávali savo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
13.8.15 10:19

Savo je výborné, ale místo chloru, pH naopak mírně zvyšuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30840
13.8.15 10:22

Modra skalice a savo bazenove. nic jineho nedavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4070
13.8.15 10:25

My používáme Modrý blesk. Žádné jiné přípravky nejsou už třeba, voda je do 24 hod jak křišťál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 10:34

@WmarliesW A ten modrý blesk mají kde a za kolik? Savo dávám, když potřebuji zvýšit chlor, na ph nevím…právě aby nezvyšovalo…a s tím octem nemáte zkušenost? Nebo třeba sodu? Já si fakt nemohu dovolit další výdaje. Pro někoho jsou možná dvě stovky pry, ale já to mám pro tři lidi na dva dny na jídlo :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.8.15 10:36

@jkra nebo ta modrá skalice.Za kolik a kde to seženu? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
4070
13.8.15 10:39

Kupujeme ho v Mountfieldu, ale možná ho budou mít i někde jinde. Vyjde cca na 250,–. V bazénu máme cca 20kubíků vody a ta piksla vyjde na 4 dávky. Za sezonu potřebujeme 3-4 balení.

http://www.mountfield.cz/…1kg-3bch1009

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 10:48

@WmarliesW Děkuju,ale my tu Mountfield nikde nemáme a 250 je pro mě momentálně moc :(

• Nahlásit
  • Citovat
15406
13.8.15 10:50

Na snížení pH kys. chlorovodíková za cca 40,–. Dlouho jsme se toho báli, než jsme to zkusili a od té doby jinak ani pH nesnižujeme. Na 10 kubíků vody jsme dali cca 750ml, snížili jsme to na 6,9 a voda si teď celkem dobře udržuje pH sama.

Jedinou podmínkou je, že půl hodiny musí být vypnutá filtrace, než se kys. rozloží na chlor a vodík, aby nebyli poškozeny kovové části ve filtraci. Za půl hoďky už se normálně i koupeme. Kdyby náhodou to někdo chtěl taky aplikovat, tak jen upozorňuji základní pravidlo z chemie „lejeme kyselinu do vody, ne naopak!“, ať vám to nevystříkne do obličeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11376
13.8.15 10:51

Zkus to savo. Nám už se stalo, že nám pH kleslo po tom co jsme bazen vyčistili. Večer jsme tam dali celou láhev sava a cesou noc nechali bežet filtraci. Ráno byl bazén úplně čistý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama