Co nosilo vaše miminko narozené v červnu?

43
17.12.20 01:32

Co nosilo vaše miminko narozené v červnu?

Ahoj, zajímalo by mě, co nosilo vaše miminko nejvíce narozené v červnu?
Dávali jste mu bodyčka s krátkým rukávem, případně večer nějaký bavlněný kabátek? Bylo miminko zachumlané v zavinovačce nebo mu bylo také při tropech vedro? V čem spávalo - dlouhé pyžamko nebo nějaké krátké bodyčko? Dávali jste miminko během léta do spacího pytle? :roll: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.12.20 03:19

Ja mam narozenou dceru letos na konci kvetna. Taky jsem prvne hodně tapala :mrgreen: ale na to prijdes, neboj.

Ze začátku bylo chladno, i kdyz byl cerven. Využila jsem stejne nejvíc body s dlouhým rukavem a na spaní dlouhé overaly. Pak az v lete, kdyz byly fakt hice, jsem davala body s krátkými rukávem přes den a na spaní overal s krátkým rukavem. Ale to uz byl treba srpen a mimco bylo větší.

Jinak v zavince mi spala snad 2 mesice. Líbilo se ji tam a asi kdyby nebylo zrovna léto, spala by v ni dyl. Ale jelikoz bylo pak teplo uz, tak jsme ji dali pryc.

• Citovat
  • Nahlásit
62115
17.12.20 05:15

@courtneyy jen plina, na večer pak body s krátkým. V zavinovacce by se upekl. Chytil tropy 30 st, bylo to šílený.. Druhý skoro to samé, narozen na konci srpna.. Spoustu věci jsem vůbec nevyužila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
17.12.20 05:34

Jen body s krátkým popř jen v pline.. Bylo fakt teplo tenkrát (červen 2013) a dcera měla občas i zavinku a polodupky (červen 2016) tenkrát pořád pršelo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
17.12.20 06:06

Mám dvě děti narozené v létě, oba ve vlně veder. Syn nosil body a overaly s krátkým rukávem a byl zabalený v zavinovačce první 4 měsíce. Dcera o pár let později po narození nosila jenom body na ramínka bez rukávu a nesměla být přikrytá protože jí jinak bylo vedro a řvala. Neteř se narodila taky v létě a ta nosila body s dlouhým rukávem, dlouhé tepláky, čepici, rukavičky (ty kvůli ekzému) a teplé ponožky, k tomu byla zabalená v zavinovačce. Když byla oblečená méně tak jí byla zima. Takže si připravte pár kousků od každého a uvidíte co bude miminku vyhovovat. Ještě dodám že všechny děti byly donošené s porodní váhou nad 3 kila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
17.12.20 06:14

@Lainaire8 Začátkem června 2013 bylo chladno a deštivo (10 stupňů, já pro sichr prala i fusak), celkově to léto bylo spíš studenější.

Děcko bylo oblečeno dle akuálního počasí. Taky ne všichni novorozenci mají dobrou termoregulaci.

V porodnici jsme pro děti nafasovali body s dlouhým a nějaké dupky, nebo overal s dlouhým, zavinovali se do fleesové deky.
Obdobný systém jsem najela doma.
Když bylo teplo, měl třeba jen body s krátkým a přikrytý v kočáru plínkou.

On je taky rozdíl, jestli jdeš s děckem ven v sedm ráno nebo v jednu odpoledne, jestli máš v bytě 23 stupňů i při tropech venku nebo 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
17.12.20 06:33

@courtneyy Moje dcera je v srpnu, ale myslím, že základní zkušenost je přenositelná.

NEKUPUJ NIČEHO MOC. Já třeba doufala, že dítě bude spát v pytli, a ona ho nesnesla. Dokonce se odmítala i přikrýt, takže i v teple - ne vedru - měla dlouhý obleček.

Koupila bych pár body s krátkým, pár s dlouhým - i v červnu může být ještě chladno, a propršený červenec taky umí být lezavý, to samé s overaly / pyžamky. A prostě dokoupíš podle aktuálního počasí: ve vedrech krátké, v chladnech delší. Ty malé velikosti bude stejně nosit jen chvíli: 56 klidně i jen pár dní, 62 max pár týdnů. Já měla na ty první měsíce oblečení půjčené, a bylo to ideální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
17.12.20 06:39

Jo a v pytli nespal. Dostala jsem jeden krásný, zateplený :-) Nejdřív potřeboval být zavinutý, pak bylo na pytel moc horko a pak už se ve třech měsících otáčel na břicho a pytel mu vadil + už z něj vyrůstal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12697
17.12.20 06:43

Já mám sice lednové dítě, ale i v létě jsme třeba využili k večeru fusak do kočárku. Lepší než deka. Takže v podstatě jak píšou přede mnou budeš se řídit podle počasí. Teď třeba bylo léto chladné, takže to bych kupovala body spíš s dlouhým rukávem ( krátký rukáv jsem moc nevyužila ani na to půlroční dítě). Od všeho teda něco. Na večery bych klidně vzala i plyšový overal třeba z druhé ruky. Je fakt, že vše je jen na chvíli. Pyžamo měl syn taky pořád s dlouhým rukávem a kalhoty. Nechtěl být přikrytý :D jen bych volila jemnější materiály.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10092
17.12.20 07:05

Dcera je červencová. Měla body s krátkým rukávem a slabounké tepláčky, ale i svetříky. Spala zavinutá v zavince, ušila jsem si klasickou se stuhami, jen ze slabého materiálu a s vyjímatelným zateplením. Spací pytel jsem nikdy nepoužila, mají na noc dlouhá pyžama. Ale my máme doma zimu i v létě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
17.12.20 07:10

Dcera narozená v červnu, z porodnice jela jen v bavlněném overálku, tenká čepička. Bylo snad 30stupnu. Maminka co byla se mnou na pokoji oblíkla svoje miminko do overálku, svetru hrubého, čepici a přikryla dekou… nechápa jsem.
A potom byla dcera v kočárku jen v leginkách a body krátky rukáv, bylo horko. Když bylo kolem 20st dala jsem třeba body s dlouhým rukávem. A měli jsme po ruce tenké mikinky, a tenkou zavinovačku, ale fakt tenoučkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
17.12.20 07:20

Body s krátkým rukávem nebo nic, jen plenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
17.12.20 07:56

Syn na konci června 2018, kdy byly vedra od dubna až do září snad nonstop. Měla jsem ho v body s krátkým rukavem anebo v overalech s krátkým. Jen v pline jsem ho neměla, blbě se mi s nim manipulovalo.

Zavinovacka vůbec, nesnesl to. Spal v hnizdu, v noci prikryty dekou, přes den nic. Spací pytel jsem vytáhla až v září. Jinak teda spousta věci nevyuzitych. To teď měsíční syn, to je jiný level, hlavně když jdeme ven ;). Buď rada, to neoblikani a možnost procházek, když není úplně vedro, to je bozi. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
17.12.20 08:08

Dcera je cervnova a vyuzili jsme nejdriv body s dlouhym a polodupacky nebo dupacky, na ven i lehky kabatek a tenkou cepicku. Prehazovala jsem plinou nebo lehkou deckou. Na noc do rychlozavinky. Bydleli jsme ve stare bytovce a uvnitr nebyly zadne hice, kor v noci…v cervenci, srpnu, kdyz nastaly hice, tak byla vetsinou v body s kratkym a ponozecky tenky. Nelezly jsme moc ven v tech tropech, spis navecer nebo brzy rano. Na noc mela overalky s dlouhym rukavem, na ty hice tenoucky a vzdy v pohode :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
17.12.20 08:43

Narozený v červenci vůbec body s krátkým nenosil, pár až v září, ale ze začátku moc neudrží mimina teplotu a stačí aby fouklo a jsou studení. Využili jsme tenkou zavinovačku, bavlněné dlouhé oblečení, tenkou bavlněnou deku. Ovšem pokud bude léto jako letos, využijete snad i kombinézu. :lol: Takže od každého trochu, nepřeháněla bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat