Co obléct 2 leté holčičce na pohřeb?

154
24.8.09 21:23

Co obléct 2 leté holčičce na pohřeb?

Ahoj!
V pátek jdeme na pohřeb mé tety a já jsem zjistila, že nevím, co mám obléct své 2 leté dcerce. Skoro všechno oblečení má světlé a s obrázky, aby bylo co nejveselejší. Mám pro ni doma tmavě šedé kalhoty s růžovým srdíčkem, ale jsem bezradná, co k tomu. Holčičí trička jsou všude, kde jsem se dnes dívala ve světlých barvách. Když už je něco tmavého, tak je na tom traktor, letadlo nebo motorka a to je už opravdu hodně klučičí.
Myslíte, pokud nic neseženu, že nebude nevhodná kombinace tmavších kalhot třeba s růžovým tričkem?
Díky za odpovědi
Maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.8.09 21:25

Když jí dáš šedé kalhoty a k tomu růžové nebo bílé tričko, tak mi to přijde naprosto ok.

Upřímnou soustrast

• Nahlásit
  • Citovat
5500
24.8.09 21:29

Taky si myslím, že malé dítě nemusím být v tmavém. Jde spíš o to, aby byla oblečena „slušně“ (jakože ne třeba tepláky nebo nějaké plážové šatečky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
24.8.09 21:30

Já myslím, že u dětí se to zas tak nebere. My byli na pohřbu tchýně, dceři bylo 2,5 roku a už si ani nepamatuju, co měla na sobě - ale myslím, že jsem to zas až tak neřešila, protože na smuteční obřad jsem ji brát nechtěla, to zůstala venku s mým tátou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
24.8.09 21:31

myslím, že kalhoty a růžové triko ok! já spíš přemýšlela jak to udělat abych jí na ten pohřeb brát nemusela! a asi bych své děti takhle malé na pohřeb nebrala! ať se to někomu líbí nebo ne! myslím, že z toho bude dost rozrušená a nebude chápat proč tam všichni pláčou.. a co se teda vlastně děje! moje dcery teď už velké byly na prvním pohřbu cca v 8 letech.. když jim zemřel děda.. jinak do té doby jsem je nebrala.. i když to byla blízká osoba…
každej to pochopil!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.09 21:33

Ahojky, pokud nic jiného nemáš, tak bych ji dala ty šedé kalhoty + růžové triko, u dětí se to tak nebere a stějně si nedokážu představit 2leté dítě oblečené celé jen do černé barvy, :?

Určitě ji dej, to co máš doma , je to přeci jen malá holčička

Upřímnou soustrast

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.8.09 21:36

A už je to to tady

Macíku Maya se ptala, co má své holčičce oblést na pohřeb, neřeší ,jestli ji má vzít sebou na pohřeb či ano, trošku odpovídáš nevhodně , asi tuto má vyřešené, ptala se, co ji má obléct, ne opačně :o(

Nechápu, proč se nikdy neřeší to, na co se dotyčná ptá,ale jen se moralizuje,

• Nahlásit
  • Citovat
3329
24.8.09 21:37

My byly pred 14 dny, mala mela riflicky a fialove triko se srdickem, myslim ze tohle nikdo neresi ;-)
Uprimnou soustrast!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
24.8.09 21:38

Mayo - upřímnou soustrast:(((

Jinak mě umřel dědeček, když bylo Elišce taky skoro dva roky - a na pohřeb jsem ji nevzala, až na tu hostinu potom. Ale to je na tobě..

Co se oblečení týče, nevím, jestli je to zvykem jen u nás … ale když chceš zdůraznit, že jde o smuteční událost a šaty nejsou přímo černé, tak se dává na klopu nebo na rukáv černá páska… Ale jsem si jistá, že u dětí se to tak neposuzuje, oblékla bych slušně, třeba sukničku a halenku v nějaké decentnější barevnosti.

Tak to dobře zvládněte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
24.8.09 21:39

Mayo - já ti nevím, koukám trochu, že zřejme moje rodina vybočuje z řady…
Děti na pohřby bereme uplne normálně - že bybyli nejak extrémně rozrušené, to se mi tedy nezdá, určite ne tak abych se bála, že z toho nebudou spát.

Oblečení dští nikdo z nás neřeší ani omylem - oblíkáme je do toho, co zrovna nosej normálně . Klidně do šatiček se sluníčkem, a červený bundičky, nebo kluka do lacláčů s traktorem.
Máte v rodině nějakýho cvoka, který by se pozastavoval nad tím, že dítě není ve smutečním? já oblečení neřeším moc ani u sebe– nejdu sice zrovna v koktejlkách , ale nehledám nejtmavší oblečení v šatníku.

na pohřb babičky jsme se třeba mi vnučky dohodly a přišly ve světlém a bylo. (na popud našich maminek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5530
24.8.09 21:40

Na poheř mého dědečka loni v listopadu (syn měl necelé 2roky) jsem synovi oblékla džíny, modré triko a tmavou flísovou mikinu. Nic zvláštního jsem nekupovala, opravdu jsem se řídila jen tím, aby byl kluk slušně oblečen. Na obřadu jsme ale stejně nebyli, pohřeb byl v kostele, tedy takřka hodinový, nepřipadalo v úvahu, aby takovou dobu vydržel v klidu, takže jsme byli mimo. Všichni to pochopili.

Upřimnou soustrast!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
24.8.09 21:47
Anonymni píše:
A už je to to tady

Macíku Maya se ptala, co má své holčičce oblést na pohřeb, neřeší ,jestli ji má vzít sebou na pohřeb či ano, trošku odpovídáš nevhodně , asi tuto má vyřešené, ptala se, co ji má obléct, ne opačně :o(

Nechápu, proč se nikdy neřeší to, na co se dotyčná ptá,ale jen se moralizuje,

no a ja zase nechapu, proc se nekdo musi ‚zastavat‘ zakladatelky a jeste k tomu anonymne :roll:

Macik podle me nerekla nic spatneho, na otazku ohledne obleceni odpovedela a pridala jeste neco navic. ;-) . ja jsem chtela napsat presne to same.

i kdyz smrt k zivotu patri, tak si nemyslim, ze takhle male deti nutne musi jit na pohreb. ale to je vec nazoru, kazdy k tomu pristupuje jinak :-)

a pokud uz na pohreb takhle male dite pujde, urcite se nikdo nepozastavi nad jeho oblecenim. spis bych mela obavu, aby ditko vydrzelo celou dobu v klidu a bez vyrusovani ;-)

Mayo .. uprimnou soustrast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.09 21:49

Hele - jake moralizovani - snad kazdy ma pravo napsat svuj nazor, ne? Macik nikoho neodsuzovala ani nenapadala, proste jen napsala, ze ona by tak male dite na pohreb nebrala. A ja s ni 100% souhlasim. Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
15326
24.8.09 22:27
Anonymni píše:
Hele - jake moralizovani - snad kazdy ma pravo napsat svuj nazor, ne? Macik nikoho neodsuzovala ani nenapadala, proste jen napsala, ze ona by tak male dite na pohreb nebrala. A ja s ni 100% souhlasim. Jana.

Naprostý souhlas.
Nevidím na tom nic zlého, že Macík přihodila svůj názor.

2 leté dítě mi přijde, že ještě tak moc nastálou událost nevnímá, zato osmiletou Klárku jsem si na pohřeb dědečka vzít netroufla, protože jeho odchod prožívala opravdu zle a nechtěla jsem znovu jitřit její ránu.

K oblečení: cokoli slušného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.09 23:00

U nás se děti na pohřby neberou.Nemyslím si že by byli připravené na to zoufalství a pláč ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama