Co obléct do poradny v porodnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katintheBOx63
Kecalka 478 příspěvků 11.06.19 20:48
Co obléct do poradny v porodnici

Ahoj holky, rychlý dotaz - co si oblékáte do poradny v porodnici? Jako prvorodička si nejsem jistá co se tam bude dít (známá co rodila v zahraničí měla vždy kompletní kontrolu včetně vyšetření prsů což znamenalo komplet vysvlečení), tak potřebuji poradit od zkušenějších ;) Normálně nosím maxi šaty, hlavně teď v těch vedrech, ale v pár diskuzích jsem četla, že některé porodnice dávají niakou sukénku 8o Tak pokud je to tak, pak by mi bylo asi lepší přijít v halence a sukni? :nevim: Rovno píšu, že kalhoty nenosím, max občas velice výjimečně kraťasy. Jo a taky pokud máte niake rady co vzít sebou pro jistotu - náhradní kalhotky, vložky, atd… No budu ráda za normální rady. Děkuji :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
NovápaníA
Kecalka 386 příspěvků 11.06.19 20:50

@katintheBOx63 Pokud jdete jen na běžně vyšetření, vezměte si to co ke svému gynekologovi. Myslím že nic speciálního vám dělat nebudou.

Jana206
Nadpozemská drbna 27527 příspěvků 11.06.19 20:52

Monitor plus klasické gynekologické vyšetření. Praktické jsou rozepinaci halenky, ale vyhrnout triko taky není problém. Nehrotila bych to, bez v tom, v čem se cítíš pohodlné. V kabině se svleknes.

janickaIII
Závislačka 4117 příspěvků 11.06.19 20:52

Kdyz budes mit saty jen si je vyhrnes a pokud by ti nahodou chteli kontrolovat prsa (v nasi porodnici mi nikdo na prsa nekoukal), tak jen svleknes vrsek satu a spodek si nechas. Jinak me pokazde delali kontrolu jinak. Asi 2× klasika na kresle a pak jen utz. Jo a monitor pokazde. Tam jsem byla rada, ze mam kalhoty s trickem. Vyhrnila jsem tricko a kalhoty si nechala.

Bubla_Bučková
Kelišová 6707 příspěvků 11.06.19 20:53

Šla bych normálně, náhradní intimka se vždy hodí ;)

ugluk
Hvězda diskuse 46754 příspěvků 11.06.19 20:54

Nemocnice d nemocnice, poradna od poradny. Já chodila do rizikové od 22.tt, někdy jen pokecali, někdy udělali rychloultrazvuk přes břicho, někdy vnitřní vyšetření a stěry, prsa nikdy. monitory a větší utz dělali jinde.

Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 11.06.19 20:54

Prsa mi v těhotenství nikdo nekontroloval. Do porodnice jsem jela v prosinci, takže kalhoty a delší triko jako tuniku. Svlékla jsem se v kabince a do ordinace jsem šla v delším triku. To šlo jen vyhrnout.

Hoa Mai
Kelišová 6487 příspěvků 7 inzerátů 11.06.19 21:14

@katintheBOx63 Na monitory je lepší si vzít sukni a halenku, než šaty. To, co máš na sobě, si budeš muset vyhrnou pod prsa a sedět tam tak cca 20-30 minut. Ne že by to s šaty nešlo, ale budeš tam pak sedět v kalhotkách. A v každé porodnici to budou mít asi jinak, ale u nás monitorují třeba 3 rodičky vedle sebe, takže i když na tebe nevidí lidé z čekárny, vidí na tebe ty tvoje sousedky. Takže já, i když jsem v létě v těhotenství nosila šaty hodně, jsem si na monitor brala něco děleného. Jinak je to fuk, je to jako na gyndě.

vjerunqa
Závislačka 3420 příspěvků 11.06.19 21:34

Já vždy nosila to, co nosím obvykle. Jen jsem vyvalila břicho kvůli monitoru. Vnitřně jsem se vyšetřovat nenechala.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23359 příspěvků 11.06.19 21:35

@katintheBOx63 chodila jsem v tom, co normálně tzn. sukně, triko, max kalhoty.

katintheBOx63
Kecalka 478 příspěvků 11.06.19 22:05

Vše děkuji za info :kytka:

jizerka
Kecalka 209 příspěvků 12.06.19 02:42

@vjerunqa odbočím s dovolením od tématu, zajímalo mě, jak to mudr nesl či nesla, že odmitas vnitřní vyšetreni? Při porodu už ale asi odmitnout nejde že. Díky za odpověď

Hoa Mai
Kelišová 6487 příspěvků 7 inzerátů 12.06.19 08:00

@jizerka to je uplne jedno, jak to lekar nese, ty jako pacient mas pravo odmitnout. Jeho psychicke pochody nejsou tvuj problem. Muze tve odmitnuti zaznamenat do karty, muze to chtit podepsat, aby sis pozdeji nemohla stezovat, ze neco zanedbal, ale to je vse. Problem je, ze vetsina zen je uz predem utapnutych a neni schopno si normalne, slusne, ale asetrivne rict. Me tedy vnitrni vysetreno nevadi, ale behem svych tehotenstvi jsem odmitla jine veci a nikdy nebyl problem. Nekdy bylo videt, ze lekar nesouhlasi, nekdy mu to bylo jedno, ale respektoval a vse probehlo ve vsi slusnosti.

vjerunqa
Závislačka 3420 příspěvků 12.06.19 08:30
@jizerka píše:
@vjerunqa odbočím s dovolením od tématu, zajímalo mě, jak to mudr nesl či nesla, že odmitas vnitřní vyšetreni? Při porodu už ale asi odmitnout nejde že. Díky za odpověď

Podivil se a zapsal si to :) Do porodnice jsem v obou případech přijela už rodící (první porod hodina, druhý deset minut), takže na vyšetřování nebyl čas ;)

vjerunqa
Závislačka 3420 příspěvků 12.06.19 08:39
@Hoa Mai píše:
@jizerka to je uplne jedno, jak to lekar nese, ty jako pacient mas pravo odmitnout. Jeho psychicke pochody nejsou tvuj problem. Muze tve odmitnuti zaznamenat do karty, muze to chtit podepsat, aby sis pozdeji nemohla stezovat, ze neco zanedbal, ale to je vse. Problem je, ze vetsina zen je uz predem utapnutych a neni schopno si normalne, slusne, ale asetrivne rict. Me tedy vnitrni vysetreno nevadi, ale behem svych tehotenstvi jsem odmitla jine veci a nikdy nebyl problem. Nekdy bylo videt, ze lekar nesouhlasi, nekdy mu to bylo jedno, ale respektoval a vse probehlo ve vsi slusnosti.

Tak tak. Já nechtěla vnitřní vyšetření po dobu celého těhotenství, nadměrný počet UZ, OGTT a spousty věcí při / po porodu. Něco se mi lékaři snažili vysvětlovat, ale žádný problém / nátlak nebyl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama