Co oblékáte do poradny čerstvému miminku?

Jajvy
25.11.15 08:29

Co oblekate do poradny cerstvemu miminku?

Ahoj, chci se zeptat, co oblekate do poradny malickym mimcum. U prvniho ditete mi tchyne neustale rikala, ze do poradny musi byt krasne obleceno. Ovsem jeji predstava krasne a slusne obleceneho mimca se lisi od me predstavy. Davate hned rifliky a svetrik? nebo body + dupacky a neco na to. A jsou vhodne treba i polodupacky+ halenka?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24412
25.11.15 08:33

Bodynko a dupačky. Neškrtila jsem miminka v džínách, ani věčně neupravovala ležícímu děcku nějaké šatičky nebo tak.

K doktorce jsem je stejně brala už svlečené :lol:, a co si o oblečení myslí zbytek čekárny je mi fakt jedno.
Samozřejmě věci čisté, bez děr a tak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40348
25.11.15 08:37

Dupačky + body…stejně jse mkluka svlíkala už v čekárně a do ordinace ho brala zabalenýho v tetra pleně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
25.11.15 08:38

Pohodlné, čisté věci přiměřené počasí. Džíny apod. mě na miminkách neuchvacují. Taky bych nechtěla ležet a spát v džínách.

• Citovat
  • Upravit
15132
25.11.15 08:40

Oboum dětem jsem dávala body a buď dupačky nebo polodupačky, nebo jen punčošky. V čekárně jsem se až na vyjímky nikdy s nikým nesetkala. Džíny jsem pořizovala až většímu dítěti, šatičky jsem nesnášela na dcerce až do cca 4 let, kdy buď se ji pořád vyhrnovaly, nebo ji lezl zadek či v létě si sedala tak, že semi to nelíbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
25.11.15 08:40

To nejhezčí, co jsme kdy měla, ale vždy body, dupačky a hezkou dečku, plenu. A jak psaly holky, k dr. jsem brala mimi jen v body, vyžadovali to, aby se nezdržoval provoz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9724
25.11.15 08:41

Přesně…k doktorce mimino fakt nefintím…všechno oblečení mám relativně pěkný a hlavně čistý, tak co… navíc já jsem se třeba malou bála ze začátku oblíkat do bodýček kvůli hlavě a než bych ju tam oblíkala půl hodiny, tak jsem radši dávala první měsíc overaly-pyžámka :) pak jsem si na tu hlavu už zvykla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
25.11.15 08:43

Dávám to, co jde snadno obléknout a svléknout, abych ho nemordovala. Na podzim jsem dávala body, puncochy a overal z teplakoviny. Ted teda davam jeste svetr a kombinezu.
Dziny dávám jen nekdy, blbe se mi do toho souka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
25.11.15 08:45

Dávala jsem parádu, co jsem měla, taky úměrně počasí, ale je fakt, že to parádění vlastně nemá smysl, když se dítě svlékne v čekárně a doktorka ho vidí jen nahaté. A jestli na mě někdo šilhal od vedlejšího přebalováku, co má mé dítě na sobě, to jsem fakt neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
25.11.15 08:46

…jo, a aby to bylo vše praktické - body, dupajdy, overal, kabátek, cokoliv. Při jakémkoliv pohybu mi miminko stejně neustále blinkalo, takže jsem jezdila k dr. vždy ještě s jedním setem oblečení v tašce navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
25.11.15 08:48

Do poradny jsem dítě oblékala hlavně prakticky, aby se lehce svlékalo a lehce oblékalo. „Společenské“ oblečení jsem nechávala na příležitosti, kdy jsem dítě ukazovala oblečené a ne svlečené :D

• Citovat
  • Upravit
42802
25.11.15 08:51
@Jajvy píše:
Ahoj, chci se zeptat, co oblekate do poradny malickym mimcum. U prvniho ditete mi tchyne neustale rikala, ze do poradny musi byt krasne obleceno. Ovsem jeji predstava krasne a slusne obleceneho mimca se lisi od me predstavy. Davate hned rifliky a svetrik? nebo body + dupacky a neco na to. A jsou vhodne treba i polodupacky+ halenka?

Nevím kde se vzal tenhle nesmysl. Jakože se pěkně oháknutým miminem matka vytahuje v čekárně před ostatními matkami? Protože doktorovi, tomu jsou nějaké hadry úplně buřt.
Oblíkala jsem pohodlně, tak abych nemusela půlhodiny vysvlíkávat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
25.11.15 08:52

Pidimimča jsem měla v overalkách. Pro mimčo je to pohodlné a rychle se tu sundá/nandá, takže se minimalizuje čas, kdy je nahaté, i manipulace s naháčem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
25.11.15 08:52

@Jajvy v tomhle počasí jsem dávala body, overal, fleecovou kombinézu a do fusaku. Samozřejmě čepici. Krásně oblečené být opravdu nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7303
25.11.15 08:55

@Jajvy rifle nedávám skoro ani dvouletému (má jediné rifle, širší, pružné a měkké, v pase s nápletem), natož miminu. Podle mě je toto naprosto nepohodlný kus oděvu, který omezuje v pohybu a není pohodlný ani pro odpočinek. U dětí je pro mě nejdůležitější kritérium ve výběru oblečení to, aby bylo pohodlné, měkké, pokud možno z přírodních materiálů (bavlna, bambus, merino vlna…). A dneska není žádný problém sehnat takové oblečení, které tuto podmínku splňuje, ale je zároveň pěkné a hodí se i do společnosti, když si chci dítě vyfiknout.
K doktorce dávám miminu to, co nosí běžně: dupačky/polodupačky, body, mikinu, může být klidně i overal, jestli jste zvyklí ho nosit. Mě toto oblečení přijde taky pěkné. A upřímně řečeno, naše doktorka vůbec nekouká na to, co má to dítě na sobě. Ji zajímá jeho zdravotní stav, jestli je spokojený, nic mu nechybí. Beztak se mimino svléká do naha hned po příchodu do ordinace na vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama