Co obnáší prace ošetřovatelky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Nell2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 05.01.18 10:38

@neria55 ja teda nevim kde je chirurgie s mladymi pacienty, na chir. jsou vetsina 2 pokoje mladych a zbytek jsou stari imobilni nebo mladi, ale imobilni ( stareckove se zlomeninama krcku kosti stehennich, mladi polamani po nehodach, lidé s demenci prijati pro bolesti bricha apod.) Myslim, ze je to vsudr stejne, max.tak na ocnim bude asi pohoda

giagina
Stálice 84 příspěvků 05.01.18 10:44

Ahoj :) já pracuji v Domově pro seniory, a práci jako takovou velice doporučuji!! Ale je pravda, že musíš být psychicky a fyzický zdatná + empatická, když jsem nastoupila první 3 měsíce ze mě neustále lilo, jak jsem nebyla zvyklá na takovou fyzickou aktivitu, teď po roce je to jak nic, jsem kolikrát ráda, že se zapotím u něčeho :D dnešní důchoďáky jsou spíš takové lepší LDN, takže jak už bylo psáno nahoře přebalování, krmení, koupání a spoustu dalších věcí. Plat není vůbec teď špatný, já mám 21 tisíc hrubého :-)) jsem tam moc spokojená a pokud chytneš skvělý kolektiv, tak je to ještě lepší. Jo a je to jediná práce, kde si v klidu sednu a najím se :-)) prostě lážo plážo pohoda

pppetulda22
Kecalka 219 příspěvků 05.01.18 11:06

Zalezi kde by jsi chtela pracovat. pokud v domove duchodcu tak pocitej s krmenim, prebalovanim, osetrovanim ran, polohovanim, koupanim. pokud v nemocnici na oddeleni tak pocitej s tim stejnym plus noseni odberu, doplnovani materialu atd.ale kazdy domov a nemocnice jsou jine.moje kolegyne odesla z nasi jip do domova duchodcu a nemuze jsi to vynachvalit a naopak. jinak jsi myslim ze nejlepsi praci maji osetrovatelky v nemocnici na ambulanci.tam vozis pacienty na vysetreni a nosis odbery

sestraaa
Povídálka 28 příspěvků 05.01.18 11:35
Práce ošetřovatelky

Pracuji jako sestra v jedné akreditované nemocnici na onkologii. U nás máme také paní ošetřovatelku a potom paní sanitářky. Já před naší paní ošetřovatelkou smekám klobouk. Velice hodný a empatický člověk. Když naše nemocnice nebyla akreditovaná, tak ošetřovatelka mohla krom převlékání postelí, hygieny a krmení pacientů i trochu odbornější práci… jak už bylo zmíněno, tak např. převazovala drobné, dobře hojící se defekty, dělala klyzma, měřila fyziologické funkce, výplachy pochvy, v rámci rehabilitace chodila s pacienty po chodbě v chodítku apod. Od té doby, co jsme akreditovaní už ze zmiňovaného „odbornějšího“ snad nic nedělá, protože nemůže. Zůstalo jí: Ráno při předání služby poslouchá hlavně jestli někdo lační, aby mu nedala snídani. S panem sanitářem otírá noční stolky, převlékne postele a u toho změří tělesnou teplotu. U ležících nemocných provádí hygienu. Přijede snídaně a připravuje ji na tácky a potom dle metodického pokynu by měla rozvážet snídani (i oběd a večeři) se sestrou, která jí říká, kdo má jakou dietu (samozřejmě rozdává stravu sama, není hloupá). Potom se blíží malá vizita a na ní nemusí chodit. U velké vizity ano. Podává lékaři chorobopisy z vozíku. Potom jsou příjmy, které přijímají sestry a paní ošetřovatelka jim rozestele postele a ukáže jim signalizaci a jak se ovládá postel (pomáhá jí sanitář, a když nestíhají udělá to sestra). Po příjmu se ptá sester jakou má nový pacient dietu, aby si ji mohla zapsat do kuchyňky. Dále připravuje různé koupele v různých bylinách (je to součástí ošetření kůže). Promazává lidem kůži a dohlíží, aby si pacienti vyplachovali DÚ, když se jim ozařuje ORL oblast. Krmení do PEGu už také správně nesmí, ale dělá to. Potom si hlídá, kdo jde domů, aby mohla vydezinfikovat a převléknout postele. Připravuje do nádob dezinfekci k dezinfekci pomůcek a nástrojů a stará se o to, aby tato nádoba nebyla přeplněná (ale spíše si toto obstarávají sestry). Uskladňuje si nové čisté prádlo, které přišlo z prádelny a špinavé sváží výtahem do přízemí. Provádí dezinfekci dřezů, myje bonamat s čajem a kávou, dezinfikuje lednice pro pacienty i pro personál, denně zapisuje jejich teplotu. Doplňuje zdravotnický materiál na sesterně a zapisuje staniční sestře do sešitu, co dochází ve skladech, aby se to nafasovalo (ale to spíše o noční službě). Musí se také orientovat po nemocnici…,když se o noční službě něco děje a sanitář nemá čas, tak na příslušné oddělení veze pacienta ona. Je, ale důležité vědět, že práce musí být týmová, pomáhat si apod. jinak člověk brzy vyhoří.

doll21
Stálice 70 příspěvků 05.01.18 12:21

Holky moc dekuju za každou odpověď a zároveň smekám před každou ať už ošetřovatelkou či zdravotní sestřičkou :potlesk: je to opravdu poslání jak se říká anděl v bílém plášti :andel: myslím, že i přes tu dřinu si ten kurz udělám. :mavam:

lucypaja
Echt Kelišová 8863 příspěvků 05.01.18 20:52

@Sestraaaa-máte to tam zařízené podobně jak u nás na psychiatrii, spoustu věcí sem zapomněla-doplňování materiálu, třídění prádla, příprava lůžka po odchodu pacienta, nošení krve, výsledků, léků.. opravdu je nejdůležitější dobrý kolektiv a to jak u zdravotnického, nezdravotnického personálu tak i od lékařů.

také je asi možné využít ošetřovatelský kurz u domácích ošetřovatelských služeb, hospici apod..

PetraJ
Kelišová 6929 příspěvků 05.01.18 21:00
@Anonymní píše:
Pro me je to poslání. Poslední služba, kterou muzem tem ubohym bezmocnym uzlíkům na konci života poskytnout.
Jsou to živí lidé, lidé, které mame rádi. Oni nemůžou za to, ze jsou staří, nemocní, nemohoucí, ze stáří není dnes moderní. Jsou to lidi, kteri čekají na vlidne slovo a pomazleni, tak, jak každý.

U nas, v domove pro lidi s alzh. prace spočívá v : hygieny (4× denně prebaleni, 3× denní, 1× noční), koupání, úklid, krmení, volnocas. Aktivity, příprava zesnulych je tez na nás.
Pro me je to pekna prace, mam ty naše lidicky rada.
Neni tto prace pro trasoritky, je treba trochu fyzických sil a nekonečné mnoho psychickych.
Plat - 14 tisic čistého. Víkendy, noční, státní svatky.
Pracuji v oboru 5 roku, zatim dobrý.
Cekam, az tuhle praci zacnou platit. :lol:

Anonym - nechci byt spojovana s profesi.

To máš 14 tisíc i potom červencovým zvýšení, jo? Vždyť se přidávalo 23% a v listopadu dalších 10. To u nás jsou teda o hodně větší platy. Dřív to taky byla bída, ale po zvýšení už to jde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 21:08
@PetraJ píše:
To máš 14 tisíc i potom červencovým zvýšení, jo? Vždyť se přidávalo 23% a v listopadu dalších 10. To u nás jsou teda o hodně větší platy. Dřív to taky byla bída, ale po zvýšení už to jde.

Soukromy sektor. :roll:

PetraJ
Kelišová 6929 příspěvků 05.01.18 21:47
@Anonymní píše:
Soukromy sektor. :roll:

Aha. Tam se vás to zvýšení asi netýkalo, co? A nestálo by za to jít jinam?

chs.jasmin
Echt Kelišová 9800 příspěvků 05.01.18 21:52

@doll21

Ahoj,

Jde o to zda by jsi dělala pak ošku v nemocnici nebo v domácí ošetřovatelské péči.

V nemocnici děláš vše - převlíkáš postele, umýváš povrchy, uklízíš podložní mísy, zvratky,… Chystáš jídlo, ráno čaje, odnášíš tácy, někde vyhazuje koše (někde jen uklízečka), chystáš pokoj na vizitu, pomáháš s fyzioterapii, někdy u převazů, někdy aktivizaci (chození po chodbě s pacienty). Pomoc s hygienou.

Domácí péče je hlavně o te hygiene, převazy (ale tady asi jen kurz nebude stačit), podávání léků (ale zase kurz bude asi málo), někde jsou i nákupy, převlečení postele, drobné ukony dle dohody. - obdobně je to i v pečovatelských domech.

Málo peněz za hodně špinavé práce. dvojnásob v nemocnici. Nešla bych, pokud k tomu vyloženě netíhneš a nejsi hodně samaritánský typ, který by se rozdal. Jinak tě to rychle semele.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9800 příspěvků 05.01.18 21:54
@PetraJ píše:
To máš 14 tisíc i potom červencovým zvýšení, jo? Vždyť se přidávalo 23% a v listopadu dalších 10. To u nás jsou teda o hodně větší platy. Dřív to taky byla bída, ale po zvýšení už to jde.

Peněz je málo. Znám ošku z pečovatelského domu a má 12,5tis. :nevim: A to je zdravotní sestra, jen prostě přijala post ošky, protože jinou funkci neměli volnou.

Melpel
Ukecaná baba ;) 2083 příspěvků 05.01.18 22:03

Náročná, mizerně placená, ale velmi záslužná práce. Pokud ti nevadí práce na směny, o víkendech a svátcích, proč ne. Jen si hlídej psychiku, dobíjej baterky, abys brzy nevyhořela. Na druhou stranu v mém okolí lidi neměli problém najít práci, ošetřovatelek je alespoň u nás nedostatek, takže po skončení kurzu všechny velmi rychle našly práci. V tomto směru je to dobré.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 13:10

Já si trochu myslím, že se tu pletou profese.
To co tady všichni popisujete je pracovní náplň sanitářky nebo pracovníka v sociálních službách.
Vždyť ošetřovatelka má mnohem více pravomocí. Taky mám ten obor vystudovaný.
Tohle je 3 letý učební obor a na sanitářku a pracovníka v sociálních službách stačí obyčejný kurz.A ti se pak především uplatňují právě v domovech pro seniory.

Oštřovatelka v nemocncici, jak které může podávat kdyzma, měřit fyziologické funkce, já delala bandáže před operací, asistovala při různých výkonech i lékaři kolikrát sama bez sestry.

A co jsem vypozorovala třeba na dětském tak tam na rozvážení stravy tam byla sanitářka, na utírání stolků taky. Oška mému dítěti měřila fyz. funkce, upravovala lůžko a byla tam pro nás. Nechodila s hadrem.

care assistant
Nováček 1 příspěvek 21.08.18 01:56

jbkjb

Marieme
Nováček 7 příspěvků 11.07.19 23:08

Tak by to mělo být Anonyme, ale není to tak… zaměstnavatel obvykle nezaměstná jednu sanitářku a jednu ošetřovatelku - prý na tuto pozici stačí jedna osoba… někde jich je víc, ale obvykle se kompetence nižšího personálu moc nerozlišují.
Nedoporučuji studovat obor Ošetřovatel. Původně jsem studovala ZA (dnes praktická sestra) kvůli angličtině jsem přešla na ošetřovatelku. S výučním listem jsem šla hledat práci do mého rodného města, bylo mi řečeno, že mě nepřijmou kvůli praxi (!) a že osetrovatelky ani neberou jedině na post sanitáře (nižší základ o 2 tisíce), prý jim dostačuje ZA + sanitář. V jiné nemocnici mě brali všemi deseti, prý je ošetřovatelek málo a chtějí kvalifikovaný nižší personál. Byl pro mě celkem šok, že stejnou práci co já vykonávají i sanitáři s kurzem. Četla jsem hodně článku a dospěla jsem k závěru, že ZA vzala část kompetencí ošetřovatelce a sanitářovi se navýšili kompetence - takže ošetřovatelka má teď místo kde? Podle školy mohu dělat převazy (stejné lhaní jako u ZA, že jsou to prý normální sestry a můžou dělat všechno), podle auditů převazy mohou dělat jen sestry, ale reálně převazují i sanitáři (!) To samé se týká měření fyziologických funkcí, glykémie, EKG atd. Je v tom neskutečný bordel kdo co má vlastně dělat a to nemluvím o tom, že kvůli nedostatku personálu polohuji s uklízečkou - kdyby mi občas nenakrmila nějakého pacienta, tak jsem v háji… řekla bych, že největší krize je právě v nedostatku nižšího personálu - řešením by bylo uznat sanitáře po letech praxe nebo studiem jako ošetřovate a tím by měli lepší peníze a možná by šli ty lidi do nemocnice a ne do fabriky, ale bohužel školství/zdravotnictví to řeší přesně obráceně, jak degradovat sestru na pozici ošetřovatelky aby jich bylo víc… Ve výsledku na to nedoplacejí sanitáři, ale právě ošetřovatelky, navíc nechápu tu logiku že pouhé ošky mají mít maturitu (ZA) tak proč rovnou nezrušili učební obor ošetřovatelka? Co je efektivního na tom, že teď všeobecná sestra nemá mít nastarost 15 lidi ale 30 a tu druhou sestru/ZA pouze úkoluje?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama