Co očekávat od psychologa

Anonymní
25.5.21 10:22

Co očekávat od psychologa

Ahoj,

Konečně jsem se odhodlala že navštívím psychologa a jsem s toho celá vynervovaná. Mám nějaké sociální problémy s cizími lidmi, bojím se s nimi mluvit, že se zakoktám nebo se mě na něco zeptají, a já nebudu vědět jak odpovědět. Proto bych šla ráda k psychologovi alespoň trochu připravená, pokud je to možné. Ráda bych tedy znala vaše zkušenosti, pokud je tu někdo kdo chodí k psychologovi zejména kvůli nějaké neurotické poruše (prožívám už od puberty úzkostné stavy). Zajímalo by mě jak s takovými lidmi psycholog pracuje, popřípadě na jaké se ptá otázky, jestli vám dává nějaké testy apod. Děkuji vám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
388
25.5.21 10:43

Mám OCD a trpím úzkostmi, taky jsem před první návštěvou byla nervózní, ale udělalo mi velkou radost že jsem s tím konečně něco dělala :palec:
Ze všeho první po tobě bude chtít, ať mu nějak shrneš co tě vlastně trápí, jak se z toho cítíš a tak.. a pak záleží na něm.
Při dalších návštěvách se mě paní psycholožka vždycky jako první ptá,,Tak jak se máte? Jak se cítíte?" Co je nového, pokroky nebo naopak zhoršení.. budeš hodně mluvit o svém životě, o svém dětství (z čeho asi pramení ty úzkosti) ale není se čeho bát, když nebudeš vědět co říkat tak ti nejspíš otázkami pomůže, ale vůbec nebude vadit když třeba deset minut nic neřekneš a bude ticho..
Hlavně v klidu! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat