Co opravdu pomohlo na akné?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:32
Co opravdu pomohlo na akne

Vím, že podobných témat tu bylo již několik, nikde se mi nepodařilo najít smysluplné odpovědi. Omlouvám se za anonym, ale toto téma je pro mě příliš citlivé a nechci tu dál rozmazávat svým jménem :oops:. Nikdy jsem neměla extra krásnou pleť, HA jsem brala cca 10 let, v té době to bylo docela ok. Po vysazení katastrofa (měla jsem velké vředy v oblasti brady). Jak jsem otěhotněla, pleť se mi spravila a ještě po celou dobu kojení to bylo docela fajn. Teď už kojim pomalu přestávám a můj obličej je tragédie :(. Snad od puberty chodím na kožní (doktorů jsem vystřídala spoustu), měla jsem snad všechny přípravky (bohužel efekt žádný, příp. dočasný). na kosmetiku chodím pravidelně jednou za čtvrt roku. Kosmetička mi poradila, abych teď chodila každý měsíc.
Vím, že akné je záležitost vnitřní nerovnováhy, ale jak to napravit? Co Vám pomohlo? Já pila různé čaje, jedla vitamíny apod. ale žádný extra účinek to nemělo.
Chodila jste některá k homeopatovi a mělo to pozitivní účinek? Zkoušely jste nějakou čínskou medicínu? Nechávaly jste si dělat hormonální profil, příp. kde a jak jste výsledky využily?
Vím, že otázek je mnoho :P, já ale změnila snad vše co se dalo (stravu, nestresuji se), ale je to všechno k ničemu :oops:.
Děkuji všem za rady…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
joanee
Závislačka 3835 příspěvků 09.03.12 12:34

konopna mast na akne ;)

fazolka92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:38

Ahoj, já jsem nikdy neměla moc problémy s pletí, přítel chodí ke kožní, tak ji řekl, že jsem začala mít problémy až teď v těhotenství a ona mi předepsala Aknemycin, dávám si ho na noc(přes den normálně make-up a další sračky)..za týden mi to pomohlo, pleť to vysuší a ráno to smyješ. Nejlepší by bylo na sebe přes den nic nepiplat :)

puntice
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 09.03.12 12:41

Hm, tak mně pomáhá doma míchaná propolisová tinktura a medové masáže" obličeje, moc se mi tu nechce se mi tu s těmi procefurami moc vypisovat, pač mě to částečně živí, ale máš-li zájem, napiš SZ, pošlu popis i na výrobu tinktury …
Jinak má pleť dříve také byla jako golfofé hřiště uprostřed Hymalaí … :oops:

alisee
Extra třída :D 11879 příspěvků 09.03.12 12:43

mě pomohla až 4 měsíční léčba isoretinolem (přípravkem roaccutane). zatím jsem 3 roky po léčbě a akné nemám :think:

jinak předtím jsem vyzkoušela kde co a skoro bez efektu :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:44

holky, právě Aknemycin mi napsala před 3 měsíci kožní, ale bez efektu. Konopnou mast používám na noc, trochu se to zlepší, ale nové akné se dělá i tak. Nepatlat se snažím, ale to jen dopoledne, odpoledne jdu ven s kočárkem a bez make-upu nemůžu (mám kvalitní od Vichy) :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:47
alisee píše:
mě pomohla až 4 měsíční léčba isoretinolem (přípravkem roaccutane). zatím jsem 3 roky po léčbě a akné nemám :think:jinak předtím jsem vyzkoušela kde co a skoro bez efektu :roll:

To právě moc nechci. Roacuttan je pěkný driák a já bych chtěla v dohledné době otěhotnět :?. I když možná se mu jednou nevyhnu. Kožařka mi zase říkala, že to pro mě moc není…

tweetydee
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 09.03.12 12:49

propolisová tinktura, krásně vysuší a je to od včeliček, tak to i krásně léči i pupínky. Vždycky jsem si vyčistila pleť tou tinkturou a pak ještě štětičkama do uší nanesla na postižená místa, pokud jsem měla vysušenější pleť, tak se to dá namazat propolisovou mastičkou (je to podle mě na podobném principu jako zázračné vajíčko oriflame, ale mnohem levnější). Ta tinktura je navíc i výborná na afty. ;)

alisee
Extra třída :D 11879 příspěvků 09.03.12 12:49

Mě taky zkoušela napřed všechno možné, než mi to napsala… Jenže mi bylo skoro 30 a akné vypadalo hůř než v pubertě :zed:
a máš pravdu, driák to je, podruhé bych do toho asi nešla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:51
romcaonca píše:
Hm, tak mně pomáhá doma míchaná propolisová tinktura a medové masáže" obličeje, moc se mi tu nechce se mi tu s těmi procefurami moc vypisovat, pač mě to částečně živí, ale máš-li zájem, napiš SZ, pošlu popis i na výrobu tinktury …
Jinak má pleť dříve také byla jako golfofé hřiště uprostřed Hymalaí … :oops:

Tu tinkturu jsem ještě nezkusila…vyz­kouším. Vím ale, že to chce řešit něco zevnitř těla. Toto je pouze doprovodná léčba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:53

taky jsem s tím dřív hodně bojovala,vyzkoušela jsem spoustu krémů a mastiček, co mi trochu pomáhalo byl Eryfluid (antibiotická čisticí vodička) definitivně mi pomohla jen HA a těhotenství. Ted to musím zaklepat, se mi to už trochu zlepšilo, ani nevím jak, prostě samo.

tweetydee
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 09.03.12 12:53

jé, tak koukám, že propolis tu už někdo radil, já ho kupuju přímo od včelaře

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 09.03.12 12:53

Co nějaká detoxikační kůra? Myslím pod dohledem odborníka.
Já mívala taky dost akné, při obou těhotenstvích jsem měla nádhernou pleť (že by za to mohli ti moji kluci? :think: ), teď je to malinko horší, ale pořád lepší než v pubertě a při braní HA. Takže u mě to nejspíš byla nějaká hormonální nerovnováha.

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 09.03.12 12:57

lokálně! líh (propolis. tinktura je samozřejmě lepší ;), ale pozor na vysušení pleti(nezapomenout použít vhodný krém - nemastný), nejíst čokoládu a sladké, hodně tučné věci, chipsy a podobné blbosti…zkrátka živit se zdravě ;), hlavně hodně pít!…jo a když jsem na tom byla nejhůř, tak jsem chodila na kosmetiku každé 3 týdny a to tedy pomohlo (masáže si nenechávám dělat, protože po nich je to katastrofa a česem ke zlepšení nedocházelo)…no a důležité je také samozřejmě čistit pleť (mycí gely nedoporučuju - vysouší)…

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 09.03.12 12:58
tweetydee píše:
jé, tak koukám, že propolis tu už někdo radil, já ho kupuju přímo od včelaře

Propolis i mastička jsou fakt úžasný. Mám taky od včelaře a funguje to perfektně na záděry, drobný odřeniny a kapka propol. tinktury na kostku cukru mi zabírá výborně na bolest v krku (pokud to není zrovna angína).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >