Co pěstovat na zahrádce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
119
21.2.14 20:08

Co pěstovat na zahrádce?

Pěkný večer,

prosím o tipy co máte odkzkoušeno co pěstovat na zahrádce? prvním rokem chci začít zahraničit))

Prosím o rady kdy začit sadit. a hlavně co..? rajčata? mrkev? cukety? špenát? hrášek? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
21.2.14 20:11

A jaký máš prostory? Jak velkou zahrádku? Je tam stím, světlo, stromy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67525
21.2.14 20:14

@Monii86 na to je třeba znát detaily.. jinak můžeš cokoliv - já pěstovala ve velkém dýně, cukety, špenát, kedlubny, rajčata, jahody, hrášek atd.. ale chce to znát podmínky :think: tedy jaké máš Ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5810
21.2.14 20:16

Mrkev, petržel, řetkvičky, kedlubny, rajčata, parpiky, okurky, hrášek, dýni to sázím já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5810
21.2.14 20:18

Jinak mám ještě jahody, maliny, rybíz, ostružiny. Letos chci angrešt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
21.2.14 20:18

Tak od jara můžeš vyset třeba hrášek, mrkev, petržel, špenát, mangold, ředkvičky, záleží na tom, co chceš pěstovat. Termín výsevu bývá na sáčkách. Rajčata, cukety, papriky, dýně, okurky až po zmrzlých. Kromě račat to můžeš i vyset, ale až tak v nejdřív v dubnu, spíš v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.2.14 20:19

Ja sem prvne pestovala mrkev, rajcata, cibuli, salat a zasadila sem i par bylinek ;) dle meho absolutne nenarocne protoze i „zahradnik“ :D jako ja to zmaknul :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
21.2.14 20:19

Já už skončila u cukety a dýně-ty rostou i na kompostu:-) A jahody a rybíz jsou taky celkem bez údržby…ostatní nadšení skončilo při prvním pletí:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7788
21.2.14 20:20

@Monii86 Já měla loni rajčata (asi 5 druhů),papriky, okurky, kedlubny, jahody, cukety, květák a melouna :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
21.2.14 20:20

Ještě česnek je super, akorát že jarní asi těžko seženeš :think: a na podzimní je jaksi pozdě.
Jinak bych vysadila ještě nějaký keříky - rybíz, angrešt, kanadský borůvky. Člověk se s tím moc nese.re, plodí to a je to trvalý, nemusíš to sejt každý rok znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
21.2.14 20:23

@Gina108 Já jsem loni vysadila brzo zjara, pak přišlo pár mrazíků a byl perfektní i tak :palec:.
Ještě mívám cibuli, zelí, salát, lilek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
21.2.14 20:25
@Genovesa píše:
@Gina108 Já jsem loni vysadila brzo zjara, pak přišlo pár mrazíků a byl perfektní i tak :palec:.
Ještě mívám cibuli, zelí, salát, lilek.

Tak tos mne potěšila. Já ho letos sázela až v lednu :oops: a pak přeci jen párkrát mrzlo, tak uvidíme.
Jo a cibule teda nic moc u mne - taková mrňavá :( Čím to? Koupila jsem teda jen tak pro srandu sazečky z Kauflandu za 30 Kč, tak že by kvalitou sazčky? Nebo jsem na cibul měla hnojit? :nevim:

Příspěvek upraven 21.02.14 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
21.2.14 20:25
@orionk píše:
@Monii86 Já měla loni rajčata (asi 5 druhů),papriky, okurky, kedlubny, jahody, cukety, květák a melouna :mrgreen:

meloun? a podařil se? jaký byl?? vyrostl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
21.2.14 20:27

Ředkvičky a mrkve mi nikdy pořádně nevyrostly, vypadaly jako bonsaje (všechno minimalistické), na to se letos už vykašlu. Ale rajčata, pariky a hrášek je super, taky mangold (obdoba špenátu, co po ostříhání zase doroste) budu mít letos určitě zase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7788
21.2.14 20:30
@Monii86 píše:
meloun? a podařil se? jaký byl?? vyrostl?

Byl malej, hnusnej a vevnitř bílej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Letos ho dám znova, ale vyberu místo kde je víc sluníčka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat