Co pijete ráno na pročištění?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.9.21 17:08

Co pijete ráno na pročištění?

Nějakou dobu trpím IBS, syndromem dráždivého tračníku. Někdy mám období, kdy mě trápí zácpy. Někdy opak. Už jsem se trochu naučila se svým tělem pracovat, vyřadila alergeny, které mi dělají potíže.
Zajímalo by mě, co pijete ráno, abyste se „pročistili“? Většinou trpím ranními debakly a než se zcela vyprázdním, dá mi to tak 6 návštěv WC, což si normálně fungující člověk nedokáže asi představit. V praxi tak vstávám každý den na pátou ráno, abych byla v sedm připravená jít s dětmi do školky a nepřekvapila mě nutnost návštěvy na wc.

Poslední dobou jsem se naučila po ránu na silně mineralizované vody, například půl litru Gemerky/Magnezie na lačno, ale nevím, zda to je úplně zdravé. Máte nějaké tipy, co pít ráno na zdravé zažívání, klidně hoďte odkaz, díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
167
25.9.21 17:13
@Anonymní píše:
Nějakou dobu trpím IBS, syndromem dráždivého tračníku. Někdy mám období, kdy mě trápí zácpy. Někdy opak. Už jsem se trochu naučila se svým tělem pracovat, vyřadila alergeny, které mi dělají potíže.
Zajímalo by mě, co pijete ráno, abyste se „pročistili“? Většinou trpím ranními debakly a než se zcela vyprázdním, dá mi to tak 6 návštěv WC, což si normálně fungující člověk nedokáže asi představit. V praxi tak vstávám každý den na pátou ráno, abych byla v sedm připravená jít s dětmi do školky a nepřekvapila mě nutnost návštěvy na wc.Poslední dobou jsem se naučila po ránu na silně mineralizované vody, například půl litru Gemerky/Magnezie na lačno, ale nevím, zda to je úplně zdravé. Máte nějaké tipy, co pít ráno na zdravé zažívání, klidně hoďte odkaz, díky

Není to vyloženě tekutina, ale kdysi mi jako těhotné radila gynekoložka, že mám jíst ráno na lačno bílý jogurt.

Příspěvek upraven 25.09.21 v 17:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
25.9.21 17:14

( posláno omylem 2×)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
25.9.21 17:16

Trpim na zacpy od operace zlucniku pred rokem a pul a tedka mesic praktikuji po probuzeni pul litru teply vody na lacno (nekdy do toho soupnu i citron) a teda doufam, ze to nezakriknu, ale zazivani se mi srovnalo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
25.9.21 17:19

Hele mrkni na koncept lowFODMAP zabírá to na dráždivý tračník, protože to pomáhá proměnit mikrobiom, jehož nerovnváha je častu jedním z kořenů IBS

https://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/

Výhodou je, že není doživotní, ale jen na pár měsíců a pak se postupně vrací vynechávané potraviny a sleduje se co to s tělem dělá.

Jde o lege artis metodu, podloženou daty nikoliv zázračnou dietu.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30046155/

zároveň ale druhý kořen je dlouhodobě nekonpenzovaný stres/ vysoké hladiny úzkosti. Z biochemického hlediska je to jedno a to samé a hormony a neurochemie co se přitom vyplavují narušují onen mikrobiom.

Tedy efektivní léčba drážidvého tračníku je dieta v kombinaci s psychoterapií, která tě naučí jak stres kompenzovat a co dělat s případou úzkostí.

Bez toho si člověk sice tvrdou dietou srovná trávení ale nesrovnaná psychika mu ho zase za pár měsíců rozhodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
25.9.21 17:24

Jinak ta hořčíková minerálka ti nijak neuškodí a půl litru není nic extra.

Ale teda obecně bych šla spíše cestou zahušťování řidší stolice (imodium, možná křemelina) a zpomalování průchodu potravin trávicím traktem - takhle bych si tipla že budeš mít narušené vstřebávání vitamínů - dělala ti doktorka rozbory zejména na B, D, železo?

Příspěvek upraven 25.09.21 v 18:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
25.9.21 18:20

Rika se, ze tepla vida s citronem? Jako kazdy den vypit tolik mineralky, nevim, jestli si tak nezadelavas na problemy s ledvinama, prilis mineralu je zatezuje. Studeny jogurt na lacny zaludek je snad to nejvic nezdrave, co muze byt. To bych fakt nedoporucila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
25.9.21 18:33
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, co pijete ráno, abyste se „pročistili“? Většinou trpím ranními debakly a než se zcela vyprázdním, dá mi to tak 6 návštěv WC, což si normálně fungující člověk nedokáže asi představit. V praxi tak vstávám každý den na pátou ráno, abych byla v sedm připravená jít s dětmi do školky a nepřekvapila mě nutnost návštěvy na wc.Poslední dobou jsem se naučila po ránu na silně mineralizované vody, například půl litru Gemerky/Magnezie na lačno, ale nevím, zda to je úplně zdravé. Máte nějaké tipy, co pít ráno na zdravé zažívání, klidně hoďte odkaz, díky

Když jdu na denní, musím vstát už v 5.30 a piju jen kohoutkovou vodu a snídám až v práci.

Vypít 0,5 litru naráz je podle mě špatně. Ale jestli tě to zachrání od šesti stolic, tak bych to dělala dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22473
25.9.21 21:18

Lžíci jablečného octa ve vlažné vodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
25.9.21 23:27
@kalie píše:
Rika se, ze tepla vida s citronem? Jako kazdy den vypit tolik mineralky, nevim, jestli si tak nezadelavas na problemy s ledvinama, prilis mineralu je zatezuje. Studeny jogurt na lacny zaludek je snad to nejvic nezdrave, co muze byt. To bych fakt nedoporucila.

A kde píší, že by to byl studený jogurt přímo z ledničky? :nevim: Samozřejmě, že by nebyl ledový!!! Když si chci dát ráno na snídani jogurt, vytáhnu ho z ledničky večer před spaním :palec:. Nikdy se do rána nezkazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
26.9.21 07:25

@Senses tak treba podle cinske mediciny je to uplne soatne, v chladnych mesicich naprosty „zabijak“. Ja na to nalacno treba chut vubec nemam, idealne tepla kase bezmlecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2600
26.9.21 07:37

Problémy s vyprazdňováním nemám, ale ráno na lačno piju 100 ml šťávy z kysaného zelí,100 šťávy z prokvašené řepy a 50 ml šťávy z granátového jablka ( kupuju to v DM). Vytvořila jsem si z toho zvyk a jsem spokojená. Ale teda je to studené, mám to v lednici. Dělá to i moje mamka a zažívání se jí zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
26.9.21 10:23
@Senses píše:
A kde píší, že by to byl studený jogurt přímo z ledničky? :nevim: Samozřejmě, že by nebyl ledový!!! Když si chci dát ráno na snídani jogurt, vytáhnu ho z ledničky večer před spaním :palec:. Nikdy se do rána nezkazil.

Mléčné výrobky mají být v lednici. Nejedla bych jogurt stojící do rána ve 20 stupních. Stačí, co se s ním asi děje, než se ti dostane doma do lednice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
30.9.21 21:46

@Magical-eyes o tom kysaném zelí jsem také slyšela, btw je plné vitamínů a minerálů :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5007
30.9.21 21:49
@Stueyina píše:
@Magical-eyes o tom kysaném zelí jsem také slyšela, btw je plné vitamínů a minerálů :palec:

Tak ja teda po kys. zelí litam na wc jak raketa, to asi zakladatelka úplně nepotřebuje 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat