Co po kurzu Czechitas

22
31.5.18 08:07

Co po kurzu Czechitas

Ahoj maminky, všimla jsem si, že se tu probírá IT a nové možnosti, spolu s kurzy od Czechitas. Chtěla jsem se zeptat účastnic, jak dál pokračujete ve vzdělávání?
Přijde mi těžké prorazit. Nejsem sice junior, ale jasné, že chci změnit kariéru a mé dosavadní prac. zkušenosti jsou zaměřené jiným směrem, takže i na juniorní pozice dostavám odpověď, že chtěji více matematické zaměření.
Naštěstí mám ještě rodičák, to jen tak zkouším, kde co a jak…Možná cesta přes stáž?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2776
31.5.18 08:33

@klarasa
Já mám naštěstí už zajištěno dopředu, ale myslím, že Czechitas pořádají i nějaké kariérní workshopy, Digitální Akademii se stážemi atp… tak to zkus přes ně ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 08:33

Ahoj, můžu se zeptat, který kurz jsi dělala? Já mám za sebou DA a moji brzdou je jazyk.. Anonym - nechci, aby se profláklo, že chci změnit zaměření.

• Citovat
  • Nahlásit
22
31.5.18 09:53

Ahoj, kariérní workshop je dobrý nápad. Ted mají v Brne. Budu hlidat Prahu.
Tak digit. akademie je pro mě bohuzel draha…ale asi take cesta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
31.5.18 09:55

Ja jsem byla zatím na Datagirls a Uvod do programovani. Abych si udelala nejaky prehled, co bych tak chtela. Klidne muzes do sz :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
31.5.18 09:56

Anonymní, tak já bych se Tě případně poptala na nějaké dotazy ohledně DA…ale to bych musela našetřit… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2776
31.5.18 14:14

@klarasa
Já si taky furt hlídám Prahu a vždycky mi zrovna to moje uteče :D. Takhle jsem přišla o testování, to mě fakt mrzí…

Snad udělají nějaký kariérní workshop i v Praze, teď tam toho dost přibylo, trošku bych se ale bála, že to vypíšou až po prázdninách…

Jinak Digitální Akademie je sice hdoně drahá, ale pokud se to zrovna trefí do tvýho zájmu, tak se to podle mě vyplatí, protože je to hodně intenzivní a tam právě děláš i ty stáže po firmách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
31.5.18 19:27

@Lara Farseer no vidíš, na testování mě zrovna nevybrali :) tak snad, po prázdninách mi to nevadí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2776
31.5.18 20:36

@klarasa
Mě to bylo dost líto, že jsem registračku prošvihla, vzhledem k tomu, že nastupuju právě jako testerka, tak by se to sakra šiklo, ale co se dá dělat… se to holt naučím za pochodu (a s půlročním klučíkem za zadkem :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
1.6.18 08:03

Za pochodu je to stejně nejlepší, když už máš něco takhle vyřízené-vůbec bych to neřešila :lol: tak to Ti budu držet palce.

Máš ještě mrňouska..půjde Ti to spojit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2776
1.6.18 08:18

@klarasa
No, ono je to komplikovanější. Dala jsem výpověď v původní práci a podepsala smlouvu v nové. Tři dny na to sjem zjistila těhotenství (chodili jsem do CAR, teprve úvodní kolečko vyšetření a po zprůchodnění vejcovodů // (ale říkali, že se to prej nemůže stát :mrgreen: )).

Bohužel mám opravdu zdravotní problémy kvůli kterým jsem musela na rizikáč. A šéf v nové firmě to místo stále ještě neobsadil a zůstali jsme v kontaktu. Půl práce z domova, půl práce z kanceláře, max. 20 hodin týdně a prcka si můžu brát s sebou. S tím, že je šéf varován, že to je experiment a když to skloubit nepůjde, tak je malej přednější… tak uvidíme… ale bylo by to fajn, vyškolila bych se na mateřské a ráda bych i v téhle firmě zůstala, jsou tam fajn lidi ;-)

Teď mi zCzechitas napsali, že na Úvod do programování mě berou, juch, doufám, že pak budou nějaký navazující kurzy pro Javu a C#

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
1.6.18 09:44

Tak to je bezva..já možná pujdu na ten cervencový.

Zkusíš a uvidíš. Já jsem 2 měsíce po porodu měla návrat jako koordinátor kde jsem mela brigádu již jako těhot, ale opravdu jen pár hodin. Víc bych nedala. Plánovala jsem si, jak budu mít kočárek v kanceláři a nakonec jsme byla ráda, že 90% šlo z domova.
Ted je nejmenšimu 1.5 a chodim na dve dopoledne v tydnu. Nekdy se mi nechce a rikam si, jestli mi to za to stoji haha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2776
1.6.18 13:41

Ten v aj? Jo, na ten jsem taky koukala, všechny knížky, které k tomu mám jsous tejně v aj, ale tou dobou budeme na dovče, tak nic.

Hele, já si právě nic nemaluju, uvidím, jak to půjde. Peníze navíc by byly super, ale nepotřebujeme je, takže je to spíš o mě - abych enseděla doma a nezakrněla… ale dkyž to nepůjde, tak to prostě nepůjde a budu radši s prckem… á si to s ním vůbec strašně užívám, nečekala jsem, že to bude tak moc super :srdce:

Já bych se právě časem mohla dostat do pozice, dky budu dělat většinu z domova, ale na tohle tma musím občas bejt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
1.6.18 16:43

Tak uvidíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2776
3.6.18 08:11

@klarasa
Vidíš, zrovna vypsali novou Digitální Akademii v Praze (září-prosinec). Je to mimo mojí oblast zájmu, ale mrkni kdyžtak na to. Přihlášení do 30.6. mají slevu asi 3 000 a spolupracuješ tam s různými firmami a vůbec to nezní špatně ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama