Co pobírám, když by šel na mateřskou táta dítěte?

328
22.7.13 22:28

co pobírám,když by šel na mateřskou táta dítěte

Ahoj mám dotaz.jsem v zaměstnání s nepřiznaným platem. mám jen základ. budu makat až do 12.9.,ternín mám 12.10.,pak bych měla jít na mateřskou, ale chci aby po porodu šel pak na mateřskou otec dítěte. budem mít lepší peníze, ne :?: když to bude z jeho platu.nebo to se dělá jen když mě nevzniká nárok na mateřskou :?: co budu pobírat do té doby :?: nemocenskou, ppm, nebo rovnou rp :?: a když to po týdnu přepíšeme zas na mě z čeho to budou počítat :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71498
22.7.13 22:32

@1976 No, nevím jestli na tom budete líp, když ty nebudeš mít nic a on mateřskou, která dělá cca 70% z platu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23414
22.7.13 22:34

Za prvné na mateřskou bys měla nastoupit dřív né až 12.9.
Na mateřskou za tebe otec dítěte jít nemůže, ta se musí vypočítat z tvého platu. Plat otce dítěte se může zohlednit až při výběru rodičáku, přibližně v 5 měsících dítěte. Pokud bys ty svou mateřskou nedosáhla na 7000Kč (doufám, že jsem tu částku nepopletla), tak si já můžeš nechat dorovnávat z RD, ale už se ti to bude odečítat z těch 220000 na které máš nárok.
Od toho září co termínu ti budou platit mateřskou (předpokládám, že za tebe zaměstnavatel platit pojištění a máš dost odpracováno), pokud bys neměla odpracováno, byla bys doma zadarmo a pak rodnou rodičák a tam bys mohla napsat otce dítěte a byl by vyšší.
Snad to moje psaní není moc zmatené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
22.7.13 22:35

Moc to nechapu… PPM je snad vazana na tehotenstvi a porod, na tu otec jit nemuze, ne? :think:

A rodicak maji vsichni stejni…

• Nahlásit
  • Citovat
8792
22.7.13 22:36

@1976 - nástup na mateřskou je nejpozději 6 týdnů předem, takže asi nastoupíš dřív? otec dítěte může mateřskou nastoupit nejdřív po šestinedělí matky, ale to znamená, že ty nebudeš mít nic - nebo půjdeš po té době vydělávat? a on bude mít asi 70% platu (při pobírání PPM nemůže zároveń vydělávat v tom zaměstnání, ze kterého PPM pobírá), takže si propočti, jestli se vám to vůbec vyplatí.

rodičovský příspěvek budeš pak pobírat od doby, co už nebudeš ty ani otec dítěte pobírat peněžitou pomoc v mateřství. na nemocenskou nárok mít nebudeš, proč bys měla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
22.7.13 22:37

Někdy mi vážně přijde, že si lidi pořizujou děti jen za účelem co nejvíc vytřískat od státu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
3257
22.7.13 22:41

Chlap může na mateřskou až po 6tinedeli a myslim, ze by nemohl chodit do prace.

Můžeš začít čerpat část rodičovské = z těch 220 000 Kč, pokud by sis vybrala například, ze chceš rodičovskou 11 500 Kč měsíčně. Oni by ti doplatili rozdíl tvé mateřské do těch 11 500 Kč - napr. Ze socky přijde 6000 a z pracaku 5500

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
22.7.13 22:43
@Anonymní píše:
Někdy mi vážně přijde, že si lidi pořizujou děti jen za účelem co nejvíc vytřískat od státu :zed:

Drahý anonime, mě nepodařilo se mi po 1.mateřské sehnat práci kde by vše přiznali korektně, ale jsem ráda, že alespoň nakou mám. jak by se líbilo tobe žít se dvěma detma za 4200 měsíčně které mi ted vychází :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
22.7.13 22:44
@chatwenna píše:
Moc to nechapu… PPM je snad vazana na tehotenstvi a porod, na tu otec jit nemuze, ne? :think:A rodicak maji vsichni stejni…

Může… Ale až 6 týdnů po porodu a nesmí při tom vykonávat tu pozici, kterou vykonával před tím (díky které PPM čerpá…), takže se to podle mě moc nevyplatí… :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71498
22.7.13 22:45
@1976 píše:
Drahý anonime, mě nepodařilo se mi po 1.mateřské sehnat práci kde by vše přiznali korektně, ale jsem ráda, že alespoň nakou mám. jak by se líbilo tobe žít se dvěma detma za 4200 měsíčně které mi ted vychází :?:

A ty děti nemají tatínka? Případně to co si ušetřila na odvodech sis nedala stranou? Ne, to je lepší utratit a pak si stěžovat na nízkou mateřskou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
22.7.13 22:45
@1976 píše:
Drahý anonime, mě nepodařilo se mi po 1.mateřské sehnat práci kde by vše přiznali korektně, ale jsem ráda, že alespoň nakou mám. jak by se líbilo tobe žít se dvěma detma za 4200 měsíčně které mi ted vychází :?:

Povinnost zivit vas ma tvuj muz. Ne stat. A pokud se ti nelibi, s jakymi penezi musis vyzit, tak sis ty deti nemela porizovat.

Boze.

• Nahlásit
  • Citovat
29386
22.7.13 22:46
@1976 píše:
8o 8o 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
22.7.13 22:46
@kate02 píše:
Může… Ale až 6 týdnů po porodu a nesmí při tom vykonávat tu pozici, kterou vykonával před tím (díky které PPM čerpá…), takže se to podle mě moc nevyplatí… :jazyk:

Aha.. Diky za info :) No, mne je jasne, ze u PPM si nemuzes privydelat…

• Nahlásit
  • Citovat
29386
22.7.13 22:47
@chatwenna píše:
Aha.. Diky za info :) No, mne je jasne, ze u PPM si nemuzes privydelat…

může si přivydělat, ale na jinou pracovní smlouvu, než je ta, ze které čerpá PPM…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
22.7.13 22:50

@fia80 Můžeš nebo musíš čerpat z rodičovské :?: a myslím, že nastoupit na mateřskou můžu až když chci já. jen přijdu o ty dva týdny. když nezačnu čerpat z rodičovské tak mi mateřská vychází na 4200 :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama