Co položit na parkety? (PVC, thermoxix..)

511
18.6.15 15:02

Co položit na parkety? (PVC, thermoxix..)

Dobrý den, prosím o radu, co by bylo vhodné položit na parkety? Měli jsme koberce, ale ty chcem vyrušit a na parkety něco položit. Parkety jsou škaredé, poškrábané s mezerami a do nich se nám investovat nechce, nelíbí se nám. Ovšem manžel je trhat nechce, tak nevím jestli je vůbec možné na ně něco položit?(mimo koberce) Díky za rady a tipy :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4148
18.6.15 15:21

Mnohdy parkety vypadají nic moc, ale po zásahu odborné firmy je to ta nekrásnější podlaha, kterou můžete udělat a hlavně nic tak kvalitního v takové cenové relaci ani neseženete. To se nedá vůbec porovnávat stav předtím/potom. Určitě by nešly spravit?:) Ale je fakt, že někdy jsou parkety v tak špatném stavu, že to už nejde.
Jinak já mám na parketách v kuchyni lino, ale dělalo se to narychlo a za pár korun (celá kuchyň), počítáme s tím, že se vše bude dělat znovu, v jiné místnosti, chcem to celé rekonstruovat, tak proto:)
Tady jsou nějaká fota, jak může vypadat zrenovovaná parketová podlaha:)
https://www.google.cz/search?…. bydleme. cz%252Fwp-content%252Fuploads%252F2014%252F06%252F1331454661_65504732_1-Obrazky-POKLaDKA-A-RENOVACE-PARKET-DEVNCH-PODLAH-A-PLOVOUCiCH-PODLAH. jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww. bydleme. cz%252Frenovace-parket%252F%3B400%3B300

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
18.6.15 15:38

@loves Souhlasím, máme nádherné zrenovované parkety a je to chlouba našeho bytu, ovšem ne každý má takový vkus. Celkově to hodnotu bytu zvyšuje. Doporučila bych na ně dát něco, co je aspoň nepoškodí (nic na ně nelepit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
1.12.17 21:34

Lino na parkety

Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost, jak vypadají parkety, na kterých bylo několik let volně položené lino? Máme pěkné renovované parkety, z pokoje však chceme udělat dětský pokoj a myslím, že by to parkety odnesly - škrábance, vylité pití atd. Proto mě napadlo, že bych v kritickém období, kdy si dítě hraje na zemi, přes parkety dala lino. Nerada bych ale tím ty parkety zničila, aby třeba nezplesnivěly, nezvlnily se apod. Díky za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
1.12.17 21:58

@Reflex U nás bylo na parketách dokonce lino nalepené :D Když jsme kupovali dům. Muselo se to zbrousit, napustit olejem atd. Asi by ti lepší info dal nějaký parketář. Ale máme parkety normálně i v dětském pokoji, na tom jen jeden kusový koberec v jedné části na hraní dětí. Nevidím problém.

Občas se něco vylije, to se stane zrovna tak mně jako dětem, tak se to prostě setře. Škrábance jsem něja nezaznamenala, ale máme to normálně ošetřené olejem a voskem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
1.12.17 22:04

@EmmaAnna Ten koberec má ještě tu skvělou vlastnost, že když se něco vyleje na něj, nezjistíš to a pod ním je mokro :lol: No už vidím podlaháře, jak mi doporučí dát na nerovnou podlahu lino :-)) Potřebuji info od zdroje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8809
1.12.17 22:11

Dala bych tak kusovy koberec. Pod nim i pod linem to bude max jiny odstin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
1.12.17 22:33

Navíc mám podezření, že po koberci by autíčka nejezdila jak mají a stěhovala by se na parkety:-¨)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.17 22:56

Máme zatím půl roku zátěžové lino s filcem na spodní straně, volně položené na parketách. Akorát jsme sundávali lišty a dávaly se nové nahoru na lino. Je to obývák, zatím jsem nadšená, pokaždé když tam batole zvrhne polévku, rozpatlá kaši, leje pití, sype mouku atd. (Třeba to v jiných rodinách není taková džungle, ale mě vyhovuje, že ho nemusím bez přestání peskovat ať je opatrný na parkety. ) Stěhuje po tom taky židle a postýlku, jezdí autíčkama, od něj zatím žádné šrámy - jeden máme od gauče) Zatím ani neprosvítají parkety, ale proti světlu je zřejmé, že je pod linem nerovný povrch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
1.12.17 23:11

@malytlustyhroch A co to dobře ošetřeným parketám udělá, že se něco vylije? Jinak nábytek máme zespodu podlepený takovými těmi filcovými kolečky, i třeba nohy židlí. Já asi nejsem tak super opatrná, vždyť to je prostě podlaha a má to být k žití. Lino se mi těžce nelíbí, dřevo je dřevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
1.12.17 23:16

@malytlustyhroch Super, přesně takto to zamýšlím. Jen mě zachvátil strach, aby ty parkety pod tím neutrpěly… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
2.12.17 01:38

Koupili jsme byt, kde bylo na parketách položené lino x desítek let (tipuju minimálně třicet). Parkety jsme nechali zbrousit a nalakovat (oleje jsme se báli) a byly jak nové. První poškození jsem udělala já, když mi den po jejich renovaci upadl na podlahu (a nohu) těžký hasák. Ta díra (dost hluboká) tam asi bude navždy, ale je to už kus rodinné historie :mrgreen: Po pěti letech s dětmi už mají trochu šrámy, ale pořád vypadají dobře. Když se něco vyleje, utře se to, když se vysype, zamete se to… Je to podlaha jako každá jiná :nevim: Za pět deset let, až děti přestanou bydlet na zemi, je plánujeme přebrousit a znovu nalakovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
2.12.17 01:43

@Fikta Díky! Ještě by mě zajímalo - byly ty parkety tím linem nějak „postižené“? Brousit je znovu nechci, povedla se nám nakonec hodně pěkná barva, ale byl to hrozný boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
2.12.17 01:52

@Reflex ne, poškozené nijak výrazně, ani po těch letech, nebyly.. Ale co se týká spár a barvy, tak je to prostě živý materiál a neustále pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
2.12.17 02:00

@Fikta Tak to vypadá nadějně, za nějakých 5-10 let by jim to lino snad nemělo nic udělat, pokud se tedy pod to nedostane vlhkost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama