Co pomáhá na oteklé dásně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terezaroleckova
Povídálka 23 příspěvků 06.07.19 15:51
Co pomáhá na oteklé dásně?

Ahoj, mám problém. Před pár dny jsem kousla do rohlíku a začala mě bolet horní čtyřka nahoře. Nějak jsem to neřešila, ale při mytí zubů mě pobolívala. Dnes ráno jsem se probudila a melá jsem oteklou dáseň, po obědě jsem se na ni ještě dívala a byla pořád jen oteklá a bolestivá. Teď jsem se koukla a dáseň mi otekla do díry mezi čtyřkou a pětkou a přelízá mi přes drátek rovnátek. Takhle hodně mi dáseň nikdy nenatekla a nikdy jsem neměla žádný větší problém se zuby. Na ortodoncii jsem byla minulý týden a všechno bylo v pořádku. Jdu tam až za dva měsíce. Co teď, bolí to jak čert ale na pohotovost to asi není. Nematé nějakou radu?

Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 19865 příspěvků 06.07.19 15:56

Vyčisti si mezizubní prostor zubní nití, různé zbytky jsou pěkné potvory! A udělej si odvar ze šalvěje, který kloktej v puse - je to desinfekční!

Premek_Orac
Kelišová 5236 příspěvků 06.07.19 16:11

Pit caje s antiseptickymi ucinky - salvej, hermanek, zazvor.
Ja tedy pouzivam na krk, ale na dutinu ustni jsou ucinky stejne.

Payus
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 06.07.19 16:12

A take hrebicek :) na zuby je skvelej, bud odvar nebo rozdrtit a dat na dasen.

Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 06.07.19 16:13

Důkladné čištění mezizubních prostor a antibakteriální ústní voda. Klokat po každém jídle. Když to nezabere do tří, čtyř dnů, nebo se přidá horečka, tak zubař.

Enmamma
Závislačka 3958 příspěvků 06.07.19 16:36
@terezaroleckova píše:
Ahoj, mám problém. Před pár dny jsem kousla do rohlíku a začala mě bolet horní čtyřka nahoře. Nějak jsem to neřešila, ale při mytí zubů mě pobolívala. Dnes ráno jsem se probudila a melá jsem oteklou dáseň, po obědě jsem se na ni ještě dívala a byla pořád jen oteklá a bolestivá. Teď jsem se koukla a dáseň mi otekla do díry mezi čtyřkou a pětkou a přelízá mi přes drátek rovnátek. Takhle hodně mi dáseň nikdy nenatekla a nikdy jsem neměla žádný větší problém se zuby. Na ortodoncii jsem byla minulý týden a všechno bylo v pořádku. Jdu tam až za dva měsíce. Co teď, bolí to jak čert ale na pohotovost to asi není. Nematé nějakou radu?

Na pohotovost to dle mého názoru je. Máš zánět.

VikiRiki
Kecalka 247 příspěvků 06.07.19 17:01

Vycisti mezizubni prostor…jinak parkrat se mi stalo, ze se zanitila dasen. Kloktej tak 3 dny 2×denne slivovici…to vydezinfikuje opravdu skvele! Vetsinou to zabere :palec:

barboramerk
Povídálka 28 příspěvků 06.07.19 17:43

Jít na zubní hygienu, čistit zuby 2-3× denně, jednou denně mezi zubím kartáčkem, vyplachovat ústní vodou.

dhpavlapilneyova
Nováček 1 příspěvek 06.07.19 18:23

Dobrý den Terezko,
příznaky, které popisujete vypadají jako zánět dásní, konkrétně této jednotlivé papily - papilitida (papillitis). Projevuje se zduřením, zarudnutím, bolestivostí a krvácením dásně. A bolest se může projevovat velmi silně - i na kousání. Bolest se také může přenášet i na sousední zuby v okolí. Vyčistěte si prostory mezizubním kartáčkem (případně i podvlékací nití - superfloss) a kupte v lékarně prozatím nějaký gel s obsahem chlorexidinu - ten aplikujte na mezizubní kartáček a zaveďte do problematického mezizubního prostoru. Ideálně pak alespoň 30min nepijte a nejezte. Aplikaci proveďte i na noc. Nepoužívejte ho však dlouhodobě. Zánět dásní je mikrobiálního původu - používáte pravidelně (denně) mezizubní pomůcky? Víte jak o své zuby správně pečovat? Krvácí Vám dásně i jinde? Za každým problémem v dutině ústní stojí mikrobiální povlak a přítomnost zubního kamene. Pokud byste chtěla poradit, klidně se na me obraťte.***

Hezký víkend, Pavla P. :kytka:

Edit admin – smazán kontakt

Váš příspěvek
Reklama