Co pomáhá na únik moči po porodu?

Anonymní
3.2.21 04:37

Co pomáhá na únik moči po porodu

Ahoj holky, jsem půl roku po porodu a stále mě trápí únik moči při kýchání, smrkání (mám alergii). Čekala jsem, že se to časem zlepší, ale je to spíš naopak. U nás je tohle tabu téma, nemám se s kým poradit. Je něco, co vám s tímto pomohlo? Nějaké pomůcky (nemyslím vložky) atd. Moc děkuji za vaše reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62198
3.2.21 05:14

Cviky na posilování pánevního dna.. Např.. Ale pokud se zhoršuje, obrat se na dr, může pomoct zcela banální zákrok.. Nestyd se hlavně, je to častý problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62198
3.2.21 05:43

Ještě se k používaji Venušiny kuličky, taky na posílení svalů pánevního dna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13334
3.2.21 06:59

Naucit se spravne posilovat panevni dno neni jednoduche. Chce to trpelivost.
Jako pomucka pri cviceni se da pouzivat vaginalni cinka (existuji ruzne vahy), jednu jsem si koupila, ze ji zkusim jako prevenci proti vzniku inkontinence, ale jeste jsem ji nevyzkousela :oops: Takze zkusenost nemam.
Nestyd se zajit k lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
3.2.21 08:06

Chce to opravdu čas, půl roku je málo. Můžeš posilovat dno, ale je to taky opruz, nemysli si. U nás to tabu nebylo, tak mi manžel koupil Venušiny kuličky, ale špatně odhadl velikost (asi mi chtěl po porodu dopřát) a krapet jsem si natrhla frndu :roll: tak už jsem to pak nezkoušela a přešlo to samo. Ale trvalo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
3.2.21 08:08
@cecetka píše:
Naucit se spravne posilovat panevni dno neni jednoduche. Chce to trpelivost.
Jako pomucka pri cviceni se da pouzivat vaginalni cinka (existuji ruzne vahy), jednu jsem si koupila, ze ji zkusim jako prevenci proti vzniku inkontinence, ale jeste jsem ji nevyzkousela :oops: Takze zkusenost nemam.
Nestyd se zajit k lekari.

Já tenkrát u doktora byla a v podstatě mi poradil operaci nebo cvičení. První jsem odmítla, druhý jsem slíbila a ve finále to přešlo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 08:25

Mně se to po pár měsících zlepšilo, ale taky to ještě není úplně o. k. Snažím se posilovat pánevní dno. Kdyby se ti to nezlepšovalo tak se zmiň na gyndě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 09:28

Zlepší se to, ale jako dřív nevím nevím zda to bude. Já jsem už ok, ale při větší námaze napr po delším běhu mám pocit ze musím na malou co 2 minuty

• Citovat
  • Nahlásit
124
3.2.21 23:43

Ahoj zakladatelko, nech si vyšetřit
https://porodnitrauma.cz/levator-ani/

Pokud jej máš ok, zlepší se to, pokud ne, tak ne. Stav se upravuje až 2 roky po porodu, půl roku je málo, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 09:52

Moc děkuji všem za reakce, pořídila jsem si Venušiny kuličky a budu doufat ve zlepšení. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 09:55
@Prosteja144 píše:
Ahoj zakladatelko, nech si vyšetřit
https://porodnitrauma.cz/levator-ani/Pokud jej máš ok, zlepší se to, pokud ne, tak ne. Stav se upravuje až 2 roky po porodu, půl roku je málo, držím palce :kytka:

Tak to nevím, zda jej mám v pořádku, porod byl kleštěmi, tak doufám, že toto mě nepotká. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
100
4.2.21 15:45

V tomto případě posilovat pánevní dno je první volba. Sehnat si cviky a třeba i fyzioterapeutku, která poradí. Když to nepomůže, pak řešit s gynekologem nebo urogynekologem. Podle nálezu doporučí další řešení. Léky, mini operaci, větší operaci, také jsou taková udělátka do pochvy, která podepřou močovou trubici atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
5.2.21 21:18

Damy je to mozna divne ale i muzi maji potize s unikem moci, prikladam pristroj ktery jsem pouzival sam i manzelka(kazdy svuj).Jeji stav se po porodu zlepsil za cca 1 rok spolu s Kegelovymi cviky tak se pochlubila sve gynekolozce svete div se byla vnimava pozvala si nas oba a po dlouhych debatach dolozenych ruznymi vysetrenimi zacala doporucovat svym pacientkam. V sechny spokojeny ale upozornuji cena je cca 3.000Kc dle dodavatele a hlavne prodavaji se levne napodobeniny co vam mohou ublizit. Funguje to na bazi EMS proudu tedy takovych jake se uzivaji ve fyzioterapiich. Doporucuji po vlasnich nasich zkusenostech zakladni nastaveni (delka a sila EMS) konzultovat s gynekolozkou pripadne s fyzioterapeutkou ne vzdy prijemna sila neublizi jako se to povedlo mi.Je volne prodejny ale konzultovat s lekarem.Mi se zlepsil a vymizel unik moci jako manzelce byvale. Volba je na kazde z Vas jen zkusenost jsem chtel vam predat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 23:46

Mně pomohl strašně jednoduchý a časově nenáročný cvik. Můžeš to zkusit.
Pokaždé, když jsem šla po porodu na záchod čůrat (vždy jsem počkala až se mi chtělo opravdu hodně) a pak jsem čůrala vždy přerušovaně. Je to trochu nepříjemné, zarazit tu úlevu, co nejvíc zatáhnout, vydržet pár vteřin, povolit, pustit to a pak zas zadržet. Takhle jsem pokračovala, dokud močový měchýř nebyl prázdný.
Nic to nestojí, ani ten čas - jsi prostě na WC o pár minutek déle a já se už nepočůrávám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat