Co pomáhá na zácpu a bolesti?

Anonymní
11.7.21 13:44

Co pomaha na zacpu, bolesti se zblaznim

Zdravim vsechny, prosim vas, nevite co pomaha na zacpu? Nikdy jsem tim netrpela, ale v posledni dobe jsem se rozhodla pro drastickou dietu-dvakrat denne jidlo, jen zeleninove pokrmy bez priloh a zelenina v syrovem stavu. Totalne jsem si tim ucpala streva, uz cca 5 dni mam zacpu, snahou tlacit me boli bricho, na zadek si uz pomalu ani nesednu. Koupila jsem si projimadlo guttalax-kapky, po dvou dnech uzivani, ale vubec nepomohlo. Nevite co by pomohlo, diky predem za vsechny rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2069
11.7.21 13:53

Zkuste švestky merunky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
11.7.21 13:55

Zkus nějaký čípek, potom je dobre probrat střeva jogou, během, pij hodne vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
11.7.21 13:59

Čípek a nejiaz jen zeleninu, jak tě taková blbost napadla? Dej si ovoce, jogurt, kefír, hodně pít. Taky pohyb to může popostrčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
11.7.21 14:04
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny, prosim vas, nevite co pomaha na zacpu? Nikdy jsem tim netrpela, ale v posledni dobe jsem se rozhodla pro drastickou dietu-dvakrat denne jidlo, jen zeleninove pokrmy bez priloh a zelenina v syrovem stavu. Totalne jsem si tim ucpala streva, uz cca 5 dni mam zacpu, snahou tlacit me boli bricho, na zadek si uz pomalu ani nesednu. Koupila jsem si projimadlo guttalax-kapky, po dvou dnech uzivani, ale vubec nepomohlo. Nevite co by pomohlo, diky predem za vsechny rady.

To jsem jeste neslysela :nevim: Zelenina obsahuje vlakninu, ktera pomaha streva cistit a vetsinou zpocatku zpusobuje nadymani a zvysenou produkci stolice, nez si streva zvyknou :nevim:
Vyzkousej cipky, never, ze do par hodin zaberou, ono to nekdy trva mnohem dele.
Caj ze senneho listu nebo jinych bylinek, ktere pomahaji zmekcit stolici. A pohybem rozhybat peristaltiku.
To musi byt hrozne :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13629
11.7.21 14:05

Zkus vypít vlažnou vodu. Ne studenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
11.7.21 14:06

Klystyr pomůže 100% a ihned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
11.7.21 14:15

Moc vitamínu C, pár lyžičiek. Jeho prebytky telo vylučuje.
Druhá možnosť kysané zelí alebo šťavu (bez konzervantov) nechať v teple a s prístupom vzduchu pár hodín nech sa baktérie namnožia.
S týmito dvoma prípadmi mám skúsenosti.
Bahenný gejzír :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
11.7.21 14:17

Magnesko může mít projimave účinky. Hlavně po ránu, na lačno.. Magnosolv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64320
11.7.21 14:24
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny, prosim vas, nevite co pomaha na zacpu? Nikdy jsem tim netrpela, ale v posledni dobe jsem se rozhodla pro drastickou dietu-dvakrat denne jidlo, jen zeleninove pokrmy bez priloh a zelenina v syrovem stavu. Totalne jsem si tim ucpala streva, uz cca 5 dni mam zacpu, snahou tlacit me boli bricho, na zadek si uz pomalu ani nesednu. Koupila jsem si projimadlo guttalax-kapky, po dvou dnech uzivani, ale vubec nepomohlo. Nevite co by pomohlo, diky predem za vsechny rady.

lactuloze nebo duphalac to je stejne. Nic jiného mi nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2124
11.7.21 14:57

Mne pomohla kombinace vseho mozneho: zelenina, mlecne kvasene vyrobky, hodne pit, kazdy den na dlouhou prochazku (byla jsem po porodu), stava z namocenych susenych svestek. Za par dni to zacalo povolovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17405
11.7.21 14:59

1. vypij decku oleje a nebo sněd 100g slaniny. Průběžně během dneška vypij cca 1 l kefíru a 2 litry vody ředěné džusem.
2. zajdi do lekárny pro glycerinový čípek
3. dej si horkou vanu.
4. když to nezabere a zítra na tom budeš stejně zajdi k doktorovi, jestli sis nezpůsobila ileus. Kdyby ti dneska vyrazila horečka, volej na pohotovost.

4. začni normálně jíst, přestaň dělat voloviny a taky se začni hýbat. Jinak svoje tělo zničíš, namísto toho aby ses dostala do zdravého a funčkního stavu.

https://www.kosmas.cz/…na-12-tydnu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
11.7.21 18:52

Olej, jogurt, zapít kafem a jít si zaběhat. Mně pomáhá i nějaký stres, třeba blížící se víkend s tchýni na chalupě :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
11.7.21 20:24

Kup si zaječickou hořkou minerálku. A uvidíš jak to rychle pojede, ale jestli chodíš do práce, tak jí pij jen o volnu, protože tam ani nedojedeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22292
11.7.21 20:32

Laktuloza. Duphalac, naprosto spolehlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat