Co pomohlo k těhotenství po x letech nezdaru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dayisinka
Závislačka 2574 příspěvků 04.10.18 10:37
Co pomohlo k těhotenství po x letech nezdaru?

Ahoj holky, co jste se snažili 3 a více let otěhotnět, žádná diagóza a přesto se nezadařilo, co Vám nakonec pomohlo otěhotnět?
Kolikátý ET/KET se povedlo a co vás zpětně napadá, že to nešlo? Psychika?
My se snažíme 5 let, máme za sebou asi 10× IUI (1×biochemko), 1ET, 2×KET - u druhého čekám na výsledek, jsem 6DPKET, dnes jsem testovala, vím, že je brzy, ale spoustě holkám 6 den už ukázal dušíka a mě jen sněhobílý test :(. To čekání je šílený :zed: Máte/měly jste to taky tak?

Mě masérka a fyzioterapeutka řekly, že mám hnutou pánev, to bych ale chápala, že to nepůjde přirozeně a ne po transferu, ne? A kdybych měla třeba srůsty, tak by to po transferu také mělo vyjít, ne? Tak mě napadá jen ta psychika..Ale nejsem z těch, co by každý měsíc vyšilovala, brečela, že to nevyšlo a tak..Tak nevím :(

Díky za Vaše názory. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 04.10.18 10:44

První dítě mám IVF s PGD, za sebou roky snažení, několik biochemek a potrat v 21tt. K druhému dítěti mi pomohla svatba, lahev Jegermeistra, dva doutníky a svatební noc :mrgreen: . Tohle vědět, zmažu se už dávno :mrgreen: . Není nad bylinky, jen musí mít tu správnou úpravu :pankac: .

MartinaCV
Kelišová 6819 příspěvků 04.10.18 10:45
@Dayisinka píše:
Ahoj holky, co jste se snažili 3 a více let otěhotnět, žádná diagóza a přesto se nezadařilo, co Vám nakonec pomohlo otěhotnět?
My se snažíme 5 let, máme za sebou asi 10× IUI (1×biochemko), 1ET, 2×KET - u druhého čekám na výsledek, jsem 6DPKET, dnes jsem testovala, vím, že je brzy, ale spoustě holkám 6 den už ukázal dušíka a mě jen sněhobílý test :(. To čekání je šílený :zed: Máte/měly jste to taky tak?

Mě masérka a fyzioterapeutka řekly, že mám hnutou pánev, to bych ale chápala, že to nepůjde přirozeně a ne po transferu, ne? A kdybych měla třeba srůsty, tak by to po transferu také mělo vyjít, ne? Tak mě napadá jen ta psychika..Ale nejsem z těch, co by každý měsíc vyšilovala, brečela, že to nevyšlo a tak..Tak nevím :(

Jsem po pětinásobně zlomené pánvi srostlé v dislokaci. Jakmile vložili zdravé embryo po PGS, je z toho zdravá dcera. Jako bonus ve 41 letech. Zdravé embryo, reprodukční imuno, genetika, řádně podržené hormony do doby, než funkci převezme placenta. Ale já už v těchto diskuzích vlastně nediskutuju.. jen jsem přišla s troškou do mlýna kvůli té pánvi. Hodně štěstí přeju :kytka:

cookies321
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 04.10.18 11:01

Mám kamarádku, která žila jen testy, snahou a představou mít dítě. Už se s ní nedalo ani mluvit. Po několika nezdarech a roky a roky trvání. Jí doktor řekl, že dítě není souzeno každé( žádný nález, zdravá, fit) nevzdala to a vyhledala léčitele a ten jí prý uvolnil. ( moc jsem tomu nevěřila a chtěla jsem moc vidět, jak vypadá takové uvolnění, vzala mě s sebou a po chvíli jsem věděla, že „léčitel“ je dost velký hráč s ohněm, kamarádku uváděl do hypnózy) nadruhou stranu otěhotněla po třech sezení. Kdo ví :nevim:

Dayisinka
Závislačka 2574 příspěvků 04.10.18 11:05

@cookies321 Z hypnózy bych měla teda strach..Léčitele už máme za ty roky taky za sebou..Energie, čajíčky a bylinky..Nic nepomohlo… :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 11:06
@Dayisinka píše:

No my jsme se snazili celkem 7 let. Ale byly jsme jen na inseminaci a ta nam take nepomohla. Tak jsem se smirila s tim ze deti si casem adoptujeme.Zmenila jsem svou zivotospravu, zacla jsem jist zdrave,cvicit a celkove jsem zmenila svoje mysleni, zacla jsem se proste vic tesit ze zivota, driv jsem premyslela spis negativne, zamotala jsem se do zivotniho sterea..No a kdyz jsem to vsechno zmenila,tak jsem najednou otehotnela po dlouhych 7 letech snazeni, bylo to nadherne prekvapko. Ted jsem opet tehotna a zase se to stalo zmenou jidelnicku a cvicenim. Sice ted to je nechtene ale vlastne chtene :lol:

Dayisinka
Závislačka 2574 příspěvků 04.10.18 11:06

@MartinaCV hmm, tak to je odpověď na mou otázku, děkuji.. Jinak taky jsme z 2IVF měli vyšetřené PGS a stejně i když bylo naprosto ok, tak ani ťuk :(

Dayisinka
Závislačka 2574 příspěvků 04.10.18 11:08
@Anonymní píše:
No my jsme se snazili celkem 7 let. Ale byly jsme jen na inseminaci a ta nam take nepomohla. Tak jsem se smirila s tim ze deti si casem adoptujeme.Zmenila jsem svou zivotospravu, zacla jsem jist zdrave,cvicit a celkove jsem zmenila svoje mysleni, zacla jsem se proste vic tesit ze zivota, driv jsem premyslela spis negativne, zamotala jsem se do zivotniho sterea..No a kdyz jsem to vsechno zmenila,tak jsem najednou otehotnela po dlouhych 7 letech snazeni, bylo to nadherne prekvapko. Ted jsem opet tehotna a zase se to stalo zmenou jidelnicku a cvicenim. Sice ted to je nechtene ale vlastne chtene :lol:

Já také změnila životosprávu a začla pravidelně cvičit a jsem více pozitivní a vyklidněná.Tak nevím, jestli to třeba pomůže..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 11:14
@Dayisinka píše:
Já také změnila životosprávu a začla pravidelně cvičit a jsem více pozitivní a vyklidněná.Tak nevím, jestli to třeba pomůže..

Urcite bych u toho vydrzela a pockala zda to pomuze. Drzim palecky aby vam to vyslo a dockali se vytouzeneho detatka :hug:

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3556 příspěvků 04.10.18 11:18

Nevěřím na čáry máry…máme za sebou x let snažení, 3 x SP. Nakonec jsme našli problém, což byla moje zvýšená imunita, po roce léčby u prvotřídního reprodukčního imunologa (ne u gynekologa v CAR) se nám podařil zázrak a jsem v pátém měsíci. Najít příčinu je zásadní a unikátní, možností je moc a někdy se příčina vůbec nenajde, pokud se nenecháš odbýt a věnuješ tomu čas a energii, šance je velká. Taky je důležité narazit na doktora, který tu příčinu bude chtít hledat s tebou.
Hodně štěstí :mavam:

veria
Generální žvanilka 23748 příspěvků 1 inzerát 04.10.18 11:18

Po 13 letech nechranenyho sexu (mezitím jedno dítě po mnoha pokusech IVF) - stačilo odjet na welnes víkend a o dítě se vůbec vědomě nesnazit. Jako bonus ve 43 letech :D
Podle me jednoznačně psychika.

Dayisinka
Závislačka 2574 příspěvků 04.10.18 11:19
@Anonymní píše:
Urcite bych u toho vydrzela a pockala zda to pomuze. Drzim palecky aby vam to vyslo a dockali se vytouzeneho detatka :hug:

Tak teď jsem přestala raději cvičit, když jsem po KET a ještě plánujeme další 2 KET (poslední mrazáčci), takže cvičit teď moc nebudu, ale tu životosprávu se pokusím pohlídat..I když skrz ty hormony jsou strašný chutě :(
Moc ti děkuji :hug:

MartinaCV
Kelišová 6819 příspěvků 04.10.18 11:38
@Dayisinka píše:
@MartinaCV hmm, tak to je odpověď na mou otázku, děkuji.. Jinak taky jsme z 2IVF měli vyšetřené PGS a stejně i když bylo naprosto ok, tak ani ťuk :(

Tak jde o to, jak kvalitně bylo PGS provedeno, na jak starém embryu, jaký den vývoje. Jak bylo mraženo, jak bylo vkládáno (šlo to hladce, který den cyklu, pod Estrofemem nebo nativ), bylo Clexane.. atd atd atd. Je toho spoustu, co musí lícovat. Kdyby bylo embryo opravdu Ok, je ještě hodně toho, co prozkoumat, proč se nechytlo, pak by se pozornost měla upínat jiným směrem. Něco si o tom načti. :hug:

MartinaCV
Kelišová 6819 příspěvků 04.10.18 11:39
@veria píše:
Po 13 letech nechranenyho sexu (mezitím jedno dítě po mnoha pokusech IVF) - stačilo odjet na welnes víkend a o dítě se vůbec vědomě nesnazit. Jako bonus ve 43 letech :D
Podle me jednoznačně psychika.
:hug: :palec:

Dayisinka
Závislačka 2574 příspěvků 04.10.18 11:46

@MartinaCV Aha, kam jsi chodila? Já do iscare a tam nic moc nezkoumají a nemluví s tebou :( Dělali nám před 3mi lety imuno, genetiku, hormonální profil, nějakou srážlivost krve a nevím, jesti ještě něco, ale od té doby nic..
To PGS nevím, v jakém dni dělali..Mraženo vitrifikací, vloženo hladce. Estrofem a clexane neznám, já si píchám ovitrelle a pak užívám crinone. V minulém KETU jsem zkoušela píchat Fraxiparine, taky nic…
Já vůbec nevím, kde to mám zkoumat, pro se nechytlo a jestli to spíše nebude na škodu, když se v tom budu pitvat a více zabývat - psychika.. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >