Co pomohlo vám na zánět močového měchýře?

Anonymní
28.10.20 21:06

Co pomohlo vám na zánět močového měchýře?

Zdravím,
Zajímalo by mě, co dělat, abych co nejvíce zabránila recidivám zánětu močáku.
Celý život jsem byla zdravá, zhruba 2 měsíce zpátky, přišel první zánět, dostala jsem ATB a dobrý nebo to jsem si aspoň myslela, po 2 týdnech znova zánět a zase další ATB, tentokrát už jsem otravovala doktory, aby se zjistilo jestli jsem doléčena nebo ne. Podle testu moči a kultivace se zjistilo, že je tam více bakterií, ale prý to není tak strašný. Tak jsem dostala třetí ATB. Pak jsem šla na kontrolu moči a byl ten samý výsledek, to už jsem dostala v tuhle chvíli čtvrtý ATB, ktery mám týden brát intenzivně a pak další měsíc méně. Už jsem byla na urologii, gynekologii i u praktika, ale tohle už mě nebaví. Víceméně už dva měsíce beru antibiotika a výsledek žádný, stejně i teď, když ještě dobírám ty menší dávky na měsíc, tak mě to sem tam chytne i přes to, že prý tyto atb jsou přímo cílená na moje bakterie.
Už nevím co s tím a doktoři dělají, že je vše v pořádku a jen mi každý týden dají jiná ATB a mě už tohle nebaví. Rada bych se vás zeptala na nějaké vaše účinné rady, čím se toho jde zbavit nebo tomu nějak zabránit.
Předem všem děkuju za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1613
28.10.20 21:17

No a co se před těmi 2 měsíci změnilo? Nemáš nového sexuálního partnera? Nějaké změny týkající se třeba i oblečení, hygieny :think: U prvního výskytu bych takové potíže nečekala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703

Ahoj, ja se trapila asi 7 let. Pak jsem natrefila na lichořeřišnici a od te doby (uz je to 5 let) jsem atb nepotrebovala. Snažila jsem s zaroven o upravu stravy…zamerila jsem se na obnovu strevnich bakterii. Taky jsem zjistila, ze mi vadi lepek a mleko, coz spolu s velkým stresem ty zanety odstartovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14341

No a vyležěla jsi to vždycky nebo jsi se zánětem a antibiotiky chodila do práce? Pokud to druhé, tak se nediv, že se problémy vrací. Mohla bys vyzkoušet Blokurimu, ta by měla pomoct. A pak si hodně lidí chválí lichořeřišnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
28.10.20 21:20

Na močové cesty se doporučují brusinky a přírodním ATB je lichořeřišnice.
Asi bych si to nasadila jako doplňující léčbu

a podpořit i imunitu, vit D, probiotika, vit C

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8961
28.10.20 21:44

Nefrovaxin jako prevence. Při potížích Rowatinex :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34837
28.10.20 22:09

Mne nic, chystam se na urologii a ted to vypada, ze mi termin zhati MS a dalsi terminy jsou az v prosinci :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34837
28.10.20 22:13

NefroVaxin vypada dobre, zkusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
28.10.20 22:33

Po vyzkoušení asi 5 druhů atb, jsem už zoufalá zašla k paní, co je na bylinky a napsala seznam bylin a v lekarne mi je namíchali a od té doby :palec: bohužel seznam bylin si nepamatuji, ale chci jen podpořit to, že můžou zabrat bylinky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
28.10.20 22:47

Me pomohla za a) vysetreni na urologii a pak za b) atb na tri mesice v kuse (Furolin - driv Nitrofurantoin). Jde o to, ze jakmile to prejde do chronickeho zanetu tak to chce uzivat dyl nez jen tech 7-10 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
28.10.20 22:53

Přeléčení antibiotiky. Měla jsem zánět každý měsíc rok v kuse, pomohlo až delší braní ATB. Od té doby ho mám max. jednou do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
28.10.20 23:27

Mně vždy pomohl Furolin. Ale předepisuje ho lékař. Sice je to strašné svinstvo, po kterém je mi vždy špatně a absolutně nemůžu nic sníst, ale zabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8961
29.10.20 07:22
@Waterpower píše:
NefroVaxin vypada dobre, zkusim

Ale počítej s tím, že zabere až tak za tři měsíce. Užívám ho 2 roky a dobrý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34837
29.10.20 10:03
@Paoloska píše:
Ale počítej s tím, že zabere až tak za tři měsíce. Užívám ho 2 roky a dobrý :palec:

Chapu a velke diky za tip!😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 10:45

@Sue2008 Partnera mám stále stejného 2 roky, takže je divné že to začalo z ničeho nic. Jinak žádných změn si nejsem vědoma, jedině toho, že dejme tomu poslední půl roku si hlídám pravidelnost stravy a možná jsem začala jíst trochu víc ovoce a zeleniny, ale tak to by nemělo snad dělat takové problémy.
@Paoloska Díky za tip, určitě zkusím
@Polnik Už také chci zkusit nějaké řešení pomocí bylinek, takže díky za tip :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama