Co pomůže na podrůstání a zhoustnutí vlasů?

Anonymní
2.7.20 11:21

Co pomůže na podrůstání a zhoustnutí vlasů?

Zdravím,

mám už roky strašně jemné a řídké vlasy. Vůbec mi nejde o růst do délky, s tím nemám žádný problém, ale co se týče hustoty, tak mám vlasů strašně málo a částečně mi prosvítá lebka… Nejde mi ani o přípravky, co zastaví padání, ale o způsoby, které vyloženě podpoří podrůstání nových vlasů a jejich houstnutí. Štítnou žlázu mám v pořádku, mám pcos.

Slyšela jsem hodně o methioninu, máte zkušenosti? Pak o Neocapil roztoku, ale ten koukám, že je snad všude nedostupný. Co doporučíte a nemůžou tyto přípravky zhoršit ochlupení jinde? Vzhledem k pcos mám i tak nadměrné ochlupení, které nemůžu něčím ještě zhoršovat. Slyšela jsem, že je taky dobré masírovat si hlavu. Prosím o všechny rady a přípravky, díky kterým opravdu začnou vlasy viditelně růst. Je mi 20 a je to hrozné…

Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7415
2.7.20 11:40

Nepomůže ti nic. Bohužel. Počet vlasových kořínků je jasné daný a spíše naopak po těhotenstvích a v přechodu budeš mít vlasů ještě méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
2.7.20 11:45

Ahojky, někdo to tak prostě má :( Mě přijde, že mi vlasy začaly houstnout, když jsem to vypustila z hlavy. Před rokem jsem změnila hlavně: nic z drogerie, šampon, kondicionér, 1× za týden maska, něco na konečky, po umytí si foukám hlavu, i když se mi nechce, tak aspoň u hlavy. Rozčesávám od konečků a minimalizuji utáhnuté culíky, dávám pozor při sušení ručníkem. Kvalitní střih.
Vitamíny možná k něčemu byly, ale nevím k čemu. Štítnou žlázu špatnou mám :nevim: Někdy to dělá po vysazení HA :nevim: Chápu, jak je to nepříjemné, ale kdyby se mi to samotné nezačalo zlepšovat, tak sáhnu i po zahuštění nanotape.
Rozhodně je to spíš genetika.
Držím palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
2.7.20 11:50

Obávám se, že symptomy PCOS nepřebiješ žádným šamponem.
Zaměřit se na léčbu, to je fakt jediný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 11:50

@karkarka Tomu moc nevěřím, protože jsem několikrát právě na internetu četla, že po něčem začaly holkám vlasy zase podrůstat. Může být zakopaný pes i v chybějících vitamínech apod. A u nás v rodině nikdo tento problém nemá, abych to měla nějak dědičně dané.

Jde mi o konkrétní přípravky, vitamíny a rady, co pomůže. Máte zkušenosti s methionin, masážemi hlavy a další?

• Nahlásit
  • Citovat
519
2.7.20 11:53
@Anonymní píše:
@karkarka Tomu moc nevěřím, protože jsem několikrát právě na internetu četla, že po něčem začaly holkám vlasy zase podrůstat. Může být zakopaný pes i v chybějících vitamínech apod. A u nás v rodině nikdo tento problém nemá, abych to měla nějak dědičně dané.Jde mi o konkrétní přípravky, vitamíny a rady, co pomůže.

Tak těm holkám mohly začít dorůstat vlasy, které jim předtím vypadaly. Ale stejně jako u obočí máš určitý počet vlasových cibulek a nové se tam prostě neobjeví. Ale taky bych to potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
2.7.20 11:56
@Anonymní píše:
@karkarka Tomu moc nevěřím, protože jsem několikrát právě na internetu četla, že po něčem začaly holkám vlasy zase podrůstat. Může být zakopaný pes i v chybějících vitamínech apod. A u nás v rodině nikdo tento problém nemá, abych to měla nějak dědičně dané.Jde mi o konkrétní přípravky, vitamíny a rady, co pomůže. Máte zkušenosti s methionin, masážemi hlavy a další?

Opravdu to je blbost :) v Mojí lékárně dělají diagnostiku vlasové pokožky, tam mi řekli to samé. Abys ty podrosty dobře pocítila, chce to několik měsíců. Pokud podpoříš růst, oslabíš kořínky a vlas ti stejně vypadne. A ano, masáž hlavy je dobrá, prokrvuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 12:00

@leylen Co je blbost? Že by mi mohly narůst nové vlasy? Co mám tedy dělat nebo používat?

No pokud to mám způsobené tím pcos, tak by to třeba časem mohlo jít k lepšímu. A mám i blbý typ vlasů, že je mám hodně jemné. Nechci si říct, že s tím nejde nic dělat. Ještě v dnešní době. Myslím, že když někdo chce hustší vlasy, tak to nějak musí jít.

Příčesky, paruky apod. si nechám, až když bude opravdu nejhůř.

• Nahlásit
  • Citovat
15770
2.7.20 12:08
@Anonymní píše:
@leylen Co je blbost? Že by mi mohly narůst nové vlasy? Co mám tedy dělat nebo používat?

No pokud to mám způsobené tím pcos, tak by to třeba časem mohlo jít k lepšímu. A mám i blbý typ vlasů, že je mám hodně jemné. Nechci si říct, že s tím nejde nic dělat. Ještě v dnešní době. Myslím, že když někdo chce hustší vlasy, tak to nějak musí jít.

Pokud jsi měla vlasy před pubertou hustý a silný, tak s tím možná půjde něco dělat. Ale pokud máš tyhle vlasy už od narození, tak nic. Nový vlasový kořínky ti prostě nenarostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 12:10

@Janli Před pubertou jsem je měla normální… husté, silné. Pcos mám nějak od té puberty asi, tam se začaly projevovat první příznaky.

Ale i chlapi, co mají pak pleš, lidi, co mají alopecii… i těm se kolikrát daří a nové vlasy jim narostou. Lidem po rakovině… Musí to přece nějak jít.

• Nahlásit
  • Citovat
926
2.7.20 12:11
@Anonymní píše:

Blbost je to, když někdo tvrdí, že mu začaly růst nové vlasy - nové myslím úplné nové, ne v té cibulce, kterou už na hlavě má. Říká se tomu reklama. Asi je jedno, jestli to je ŠZ nebo PCOS, hormony máme v háji tak jako tak :) Pokud máš málo vlasů celý život, tak s tím moc neuděláš, pokud ti vlasy vypadaly teď, zkus si vzpomenout na to, co si ve svém životě změnila. Mrkni na web chytré lékarny - doporučuji zkusit zajít někam na tu diagnostiku, uvidíš, kolik tam máš těch kořínků, aby ses netrápila zbytečně. Ještě na youtube Tereza Vlasáková - a to NENÍ REKLAMA pro ni :D ale já ji žeru :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
2.7.20 12:19
@Anonymní píše:
@Janli Před pubertou jsem je měla normální… husté, silné. Pcos mám nějak od té puberty asi, tam se začaly projevovat první příznaky.Ale i chlapi, co mají pak pleš, lidi, co mají alopecii… i těm se kolikrát daří a nové vlasy jim narostou. Lidem po rakovině… Musí to přece nějak jít.

Na pleš si nechávají nastřelovat, tam nový opravdu nenarostou, po chemoterapii jen vypadají vlasy, ale kořínky zůstávají, tam je obnova vlasů přirozená. Zaměř se na léčbu pco, nevěř na zázračný přípravky, ty nefungujou. Doplňuj si vitamíny a minerály, pokud možno přirozenou stravou. Pak možná nějaký výsledky uvidíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
2.7.20 12:58

PCOS nemam. Vlasu jsem, co si pamatuju, nikdy nemela moc, lebka mi obcas prosvitala taky, nicmene jsem to neresila, protoze jsem jiny stav neznala. Pred lety jsem prestala kvuli alergii pouzivat bezne sampony z drogerie a presla jsem na prirodni kosmetiku, pak jsem prestala pouzivat tekute prirodni sampony a sprchace a poridila si tuha mydla, takze vlasy i telo myju jednim. Obcas vlasy splachnu po myti redenym jablecnym octem. A k tomu jsem zacala jist Biosil plus, aniz bych teda ocekavala nejaky veliky vysledek. Nicmene po par mesicich mi zacaly vlasy podrustat a aktualne mam tolik vlasu, jak nikdy v zivote. Kdyz jsem prijela po nekolika mesicich domu, tak na me cela rodina zirala, kde jsem vzala vlasy :mrgreen: Trochu vtipne tedy je, ze mam jemne vlasy (i kdyz po tom tuhem mydle jsou silnejsi a pevnejsi, nez byly driv) a jak podrustaji, delaji mi ty kratsi kolem hlavy svatozar :mrgreen: Ale jak rikam, PCOS nemam, takze nevim, jak by to vypadalo, kdybych ho mela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8882
2.7.20 16:48

@Afrikana Můžu se zeptat, jakou přírodní kosmetiku používáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5392
2.7.20 16:58
@Anonymní píše:
@karkarka Tomu moc nevěřím, protože jsem několikrát právě na internetu četla, že po něčem začaly holkám vlasy zase podrůstat. Může být zakopaný pes i v chybějících vitamínech apod. A u nás v rodině nikdo tento problém nemá, abych to měla nějak dědičně dané.Jde mi o konkrétní přípravky, vitamíny a rady, co pomůže. Máte zkušenosti s methionin, masážemi hlavy a další?

Pokud jsi dlouhé roky řídkovlasá, tak máš smůlu. I kdyby se jednalo o místa po vypadlých vlasech, tak jestli ti tam 2 roky nic nevyrostlo, je konec. Vlasový kořínek zemře po 2 letech od výpadu posledního vlasu, pokud je nevyživený, ucpaný mazem nebo existuje k tomu další zánětlivá nemoc.
Hledej na googlu, dá se to dohledat. Jsou různé typy alopecií.
Já na zhoustnutí vlasů nevěřím, protože u dospělého jsem to nikdy neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama