Co pořídit 14letému pro péči o tělo

12204
1.5.17 14:09

Co pořídit 14letému pro péči o tělo

Prosím, co používají vaši čtrnáctiletí synové kromě deodorantu?
Chtěla bych mu k narozeninám pořídit „chlapské vybavení“ :) Co používají kluci na chmýří pod nosem, pěnu na holení, žiletku (případně když poradíte značku, typ)? Zastřihávač na chloupky po těle, podpaží, mezi nohama? Co je dnes standard?
Já se v tomhle fakt nevyznám a není, kdo by ho zasvětil. Nechci z něj mít šampónka, ale nějakou základní údržbu bych ho ráda naučila :)
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16380
1.5.17 14:29

Antiperspirant, sprchovy gel a sampon staci. Proste aby nesmrdel a nemel mastny vlasy. Plus samo ustni hygiena. Mozna bych mu koupila panskou Niveu - je na vse a neco na bedary, pokud ma. S holenim neporadim, ale urcite bych mu neradila tu prisernou dnesni modu vyholenych chlapu, neni nic vic asexualnejsiho nez oholeny hrudnicek, ruce a nohy u chlapa muzne vekove kategorie, o zastrihovani nemluvim, to beru jako beznou hygienu, mluvim o vyholovani. Kazdopadne myslim, ze ctrnactilety je schopny si to poridit sam za kapesny a ze by asi cucel, kdyby mu matka radila jak a kde se mala holit, to i osefuje sam… :pocitac:

Příspěvek upraven 01.05.17 v 19:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
1.5.17 14:39

@Eliška Mám taky 14. leteho syna. Používá antiperspirant tuhý i sprej. Pak klasika šampon a sprchový gel. Samozřejmě ústní hygiena, i mezizubní kartáček.
Má už také chmyri pod nosem, ale holení zatím neřešíme. Ani jinde na těle, s tím si taky nejsem jistá, ale vím, že by se se mnou o tom nebavil. Časem snad přijde na to co a jak mu vyhovuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 14:48
@Eliška píše:
Prosím, co používají vaši čtrnáctiletí synové kromě deodorantu?
Chtěla bych mu k narozeninám pořídit „chlapské vybavení“ :) Co používají kluci na chmýří pod nosem, pěnu na holení, žiletku (případně když poradíte značku, typ)?Zastřihávač na chloupky po těle, podpaží, mezi nohama? Co je dnes standard?
Já se v tomhle fakt nevyznám a není, kdo by ho zasvětil. Nechci z něj mít šampónka, ale nějakou základní údržbu bych ho ráda naučila :)
Děkuju.

Ten zastrihavac povazuji uz dnes za standard u vetsiny muzu.
Stoji to par korun a je to prakticka vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
1.5.17 14:58

Ja bych koupila klasicky sprchac sampon a dala penize at si vybere co potrebuje sam, jako sorry ale i ja jako holka bych byla v rozpacich kdyby mi mama koupila nejaky zastrihavac chloupku :D synovec dostal ke 14 nejakou panskou vuni (v tom se moc nevyznam, asi od adidas) a penize, byl za to radsi nez kdyby kazdej resil co mu ma koupit a kazdej kluk nepouziva vsechno :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47731
1.5.17 16:00
@Kriss Tina
Ve 14r.uz jsem se holila, je to x let zpet, dnes tim spis uz to pubertaky rozhodit nemuze.
Spis by je mohlo rozhodit, kdyby se nasla matka, ktera by jim to zakazovala.
@vonajebohyne píše:
Ten zastrihavac povazuji uz dnes za standard u vetsiny muzu.
Stoji to par korun a je to prakticka vec.

Souhlasim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:09

@Kelsey Tak tak.
Navic tim zastrihavacem je to rychle, pohodlne a uprava podpazi nebo ohanbi je prakticka treba i v pripade, ze kluk sportuje. On deodorant, nastrikan mezi chlupy v podpazi, je tak nejak na nic. Natoz ten tuhy.
Ty obycejne, ktere poslouzi, stoji cca 300-400,– a pokud by ho zatim nepouzival, nebude to zadna ztrata. Nechapu, proc se hned vytahuje holeni nohou nebo hrudniku tzv. „na mimino“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:16

Tak určitě nějaké ty žiletky, ze zkušenosti Gilette jsou opravdu nejlepší, zastříhavač chloupků a gel nebo pěnu na holení, to by mělo pro začátek stačit. Rady, že nic na odstraňování chloupků není potřeba nejsou na místě, ty co to radí jsou jiná generace a vztah s tvým synem rozhodně navazovat nebudou, takže řídit se tím co je pro jeho generaci vhodné - rozhodně udržovat všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47731
1.5.17 16:52

Oholit si podpazi at uz zena/holka nebo muz/kluk je dnes zaklad bezne hygieny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
1.5.17 18:14

@Kelsey ja taky nerikam ze ne, ale vsechno sem si kupovala sama a nekonzultovala to s rodici ani si o to nepsala k narozeninam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12204
1.5.17 18:24

Díky za veškerý rady :potlesk: :kytka:

@Kriss Tina jasně, holka je jiná, myslím, že většina holek má přehled, zajímá se - kluci v tomhle věku, pokud nejsou už zamilovaní, to většinou neřeší, natož aby si šli kupovat sami takovéhle věci. Kdybych mu dala peníze, do tohohle to určitě neinvestuje. Samozřejmě dostane i nějaký jiný dárek.

Jinak mně osobně to jeho chmýří pod nosem vadí :nevim: :oops: Mně přijde jak sňatkový podvodník. :mrgreen:

Jo a prosím, odkazy na ten jednoduchý zastřihavač? Já se holím žiletkou a s podobnými věcmi nemám zkušenost. Zvládne zastřihávat i ohanbí, aniž bych musela asistovat? :lol:

O holení rukou, nohou a hrudníku jsem fakt nepsala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47731
1.5.17 18:30

@Kriss Tina
Ale zas je pro kluka vyhodnejsi, kdyz takove veci dostane na narozeniny nez si platit kapesnym :mrgreen: jinak bych se zeptala co by chtel je velky.
Jak mi kolegyne rikala dosel mi deodorant holka pubertacka stejne stara, jak zde zmineny mladeznik, ji ho vypotrebovala, ale nestihly si to vyridit osobne, tak mamce psala sms rano ze skoly. A jeji mamka se rozcilovala uz zase, uz zase. Pak jsme dosly na to, ze ma svatek, tak ze nakoupi zasobu. Mi to pobavilo, ze ja mam mensi decka a holky se voni semnou a klukovi nosim tatkovu vonavku v kabelce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
1.5.17 19:30
@Kriss Tina píše:
@Kelsey ja taky nerikam ze ne, ale vsechno sem si kupovala sama a nekonzultovala to s rodici ani si o to nepsala k narozeninam :)

mam skoro stejne stare dite a osefuje si to samo, navíc ma kapesne, ucet i kartu a navíc i vetsi prehled, co se nového v DM :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
1.5.17 19:32
@Kelsey píše:
Oholit si podpazi at uz zena/holka nebo muz/kluk je dnes zaklad bezne hygieny.

to je zajimave, ze napr profesionalni sportovci - atleti se zdaleka vsichni nevyholuji, buzny fotbalisty neberu jako sportovce ac jsou profi. Pak je srandovni chlap, co je chlupaty jak orangutan i na zadech a ma hladke podpazi… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12204
1.5.17 19:46
@Hanka1 píše:
mam skoro stejne stare dite a osefuje si to samo, navíc ma kapesne, ucet i kartu a navíc i vetsi prehled, co se nového v DM :lol:

fakt kluk má přehled ve 14, co je nového v DM? 8o Tak to u mého jde úplně mimo něj. Do drogérky jde maximálně pro dárek pro mě, neumím si představit, že by tam dumal, kterej sprcháč nebo pěnu na holení. Má pět kroužků týdně, mj skaut, příroda a akce volá.
samozřejmě je taky varianta, že to nechám plavat a pořídí si všechno sám, až „to na něj přijde“ ;) Ale popravdě mě dost rozčiluje koukat na jeho „knírek“ :mrgreen: :oops: a bojím se, aby nezůstal přírodňákem v těžké verzi. Jako mně se zarostlí chlapi líbí, ale ocaď pocaď :) Prostě matky kluků, vy jste je k tomu nijak nevedly, ani tátové a dospěli si k tomu sami? fakt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama