Co potřebuju k prodloužení rodičáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Flafik
Nováček 2 příspěvky 09.04.19 10:19
Co potrebuji k prodloužení rodicaku

Mám otázku všude na netu je toho spoustu a opravdu nevím co vše potrebuji.Uz mam vyřízený pracak prodlouženy. A ještě tedy podat žádost do práce to nevím jakpresne má být formulováno a ještě všude píšou že musím platit zdravotní že u zaměstnavatele je to brání jako neplacené volno ale neměl by to platit stále stát když to mám prodloužené a kde to všude hlásit děkuji za info :,(

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Reakce:
unuděná
Kelišová 7417 příspěvků 09.04.19 10:24

@Flafik Pracák? Pokud jsi zaměstnanec, pracák neřešíš. Jedná-li se o ten 4.rok, pak ti ho musí zaměstnavatel POVOLIT! Čili na základě formuláře „prohloubení péče o dítě“ (najdeš na netu nebo ti ho dá zaměstnavatel) ti povolí neplacené volno, musíš si jen ohlídat placení zdravotního (ale pokud pobíráš rodičovský příspěvek, tak ho za tebe platí stát automaticky). Taky ti to povolit nemusí a pak pozor, měla bys druhý den po 3.narozeninách nastoupit do práce nebo dát včas výpověď.

zrcadlo
Kelišová 7425 příspěvků 09.04.19 10:26

Myslíš prodloužení po třetím roce dítěte? Na to ale u zaměstnavatele nárok není. Můžeš ho požádat o neplacené volno do 4 let věku dítěte, ale když s tím nebude souhlasit, musíš dát výpověď (resp. se s ním dohodnout na ukončení PP, protože předpokládám, že výpovědní dobu odchodit taky nemůžeš). Pokud souhlasit bude, tak zdravotní si platit nemusíš, protože ho za tebe bude platit stát z titulu pobírání rodičovského příspěvku do 4 let věku dítěte, ale zašla bych (zavolala) na zdravotní pojišťovnu a raději se zeptala tam, jestli budou potřebovat např. to prodloužení rodičáku.

Flafik
Nováček 2 příspěvky 09.04.19 10:34

Takže žádost do práce,a pak uvidíme co dál jestli povolí tak to radši nahlásit na zdravotní že to prodlužují a to jest vše a když ne tak se zkusit jak domluvit na zkráceném úvazku a hlavně jen ranní to bude ještě zajimave:))děkuji tam info jak mě napíšou na žádost z prace

unuděná
Kelišová 7417 příspěvků 09.04.19 10:40

@Flafik No pozor na vhodně volená slova. Pokud je to nějaký podnik, kde se jede směnný provoz, nebo 12h, tak teď pro ně budeš potencionálně nadbytečný pracovník (že máš dítě vědí, a i do budoucna je tedy jasné, že budeš žádat nějaký kratší úvazek či ranní směny, že budeš chodit na ošetřovačky apod). Takže je dost možné, že ti to neschválí - nebudeš moct nastoupit a oni se tě elegantně zbaví bez nutnosti platit odstupné :nevim: Pokud chceš ve firmě zůstat, pokus se alespoň domluvit na dobu toho NV nějakou práci na doma nebo jen pár hodin týdně na dpp, aby viděli snahu ;)

unuděná
Kelišová 7417 příspěvků 09.04.19 10:45

Já to takhle měla, nastoupila jsem na dpp ve 2,5 letech věku mladšího dítěte, chodila jsem, když bylo v skoukromé školce. Mě stačilo NV na 5 měsíců (dítě narozené v dubnu, které vzali do školky až od září), během nich jsem pracovala a zaškolovala se na novou, s dětmi vhodnější, pozici, čili logicky mi pak NV schválili a teď jsem maximálně spokojená už na hpp :mavam: Ale samozřejmě tohle ne v každé práci jde.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 09.04.19 10:55
@Flafik píše:
Uz mam vyřízený pracak prodlouženy.

Můžete napsat česky co tím myslíte?

Váš příspěvek
Reklama