Co potřebuji k rodičovskému příspěvku (RP)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 02.01.18 14:22
Co potřebuji k RP?

Zdravím,

poradíte, prosím, co potřebuji k vyřízení RP? Vím, že:

• RD dítětě
  • OP můj (i přítelův?)
  • potvrzení o PPM od MSSZ
  • potvrzení od zaměstnavatele o denním vyměřovacím základu?

Tam, kde jsou otazníky, tak si nejsem jistá.

d2kuji moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 14:24

Přítelův op ne. Vyměřovací základ, potvrzení o mateřské, op, rl dítěte. Jinak dřív byl potřeba vyměřovací základ o chlapa, pokud jsi žádala přes něj.. nové podmínky neznám..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63575 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 14:27

@S.maya Pokud si brala PPM, tak nepotřebuješ ten denní vyměřovací základ od zaměstnavatele… a jinak nevím jak @martina.se ale já partnerův OP potřebovala, ale už je to tedy nějaký ten pátek.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 14:28
@j.a.n.i1 píše:
@S.maya Pokud si brala PPM, tak nepotřebuješ ten denní vyměřovací základ od zaměstnavatele… a jinak nevím jak @martina.se ale já partnerův OP potřebovala, ale už je to tedy nějaký ten pátek.

já ne, ale musela jsem mít jeho vyměřovací základ :mrgreen: ale rok 2014, žádala jsem přes chlapa, neměla jsem nárok díky osvč a neplacení nemocenského :oops:

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 02.01.18 14:31
@j.a.n.i1 píše:
@S.maya Pokud si brala PPM, tak nepotřebuješ ten denní vyměřovací základ od zaměstnavatele… a jinak nevím jak @martina.se ale já partnerův OP potřebovala, ale už je to tedy nějaký ten pátek.

Ano, splňovala jsem podmínky pro pobírání PPM. Ta mi končí v únoru :-)

Já si ten OP přítele radši vezmu. :-)

Moc děkuji za info. Já měla za to, že ženský u nás v práci vždy lítaly za personální pro nějaký papír…ale možná si to s něčím pletu.

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 02.01.18 14:32
@martina.se píše:
já ne, ale musela jsem mít jeho vyměřovací základ :mrgreen: ale rok 2014, žádala jsem přes chlapa, neměla jsem nárok díky osvč a neplacení nemocenského :oops:

ajo..takhle :)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 14:33
@S.maya píše:
ajo..takhle :)
:lol: lepší mít kravinky navíc, než se projít 2×, že..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63575 příspěvků 3 inzeráty 02.01.18 14:35
@martina.se píše:
já ne, ale musela jsem mít jeho vyměřovací základ :mrgreen: ale rok 2014, žádala jsem přes chlapa, neměla jsem nárok díky osvč a neplacení nemocenského :oops:

Jojo, buď se dokládá výše PPM nebo vyměřovací základ, obojí je zbytečné.

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 02.01.18 14:36

Tak to jsem ráda, že mi odpadla cesta do práce za personální :)

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 08.01.18 15:14

Dnes jsem byla na UP a přede mnou 270 lidí 8o
Sem to vzdala. Půjdu ve středu.

Nakonec OP přítele budu potřebovat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63575 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 15:16

@S.maya A proč je potřeba tam čekat? Tak OP ofoť všechno podepiš, mrskni to na podatelnu a za 5 minut jsi pryč.

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 08.01.18 15:27
@j.a.n.i1 píše:
@S.maya A proč je potřeba tam čekat? Tak OP ofoť všechno podepiš, mrskni to na podatelnu a za 5 minut jsi pryč.

Asi jo :)

Ještě musím požádat písemně zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou, že? To jsem si dnes našla na internetu. Sem to vůbec nevěděla.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63575 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 16:00

@S.maya Jo, měla bys, akorát tedy pokud ještě budeš po PPM čerpat dovolenou, tak žádáš až od data konce té dovolené. A pokud chceš kratší RD než do 3 let dítka, tak tam napiš datum do kdy to chceš.

S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 08.01.18 18:15
@j.a.n.i1 píše:
@S.maya Jo, měla bys, akorát tedy pokud ještě budeš po PPM čerpat dovolenou, tak žádáš až od data konce té dovolené. A pokud chceš kratší RD než do 3 let dítka, tak tam napiš datum do kdy to chceš.

Děkuji moc za informace. Veškerou dovču jsem si vybrala před nástupem na MD. Ale koukám, že mi na mail chodí výplatní páska, kde je 5 dní dovolené. To se zavedl benefit (1 odpracovaný rok = 1 den dovolené navíc) ale to jsem už byla na MD. Tak kdo ví, zda na to mám nárok nebo to tam systém hodil automaticky. Se zeptám.

Určitě si vezmu 3 letou variantu. MD mi končí 2.2.2018…takže čerpám od 3.2.2018 do 4.9.2020. (Syn se narodil 4.9.2017). Je to tak, že?

J. a.n. i ještě bych se chtěla ujistit ohledně RP ať to tam můžu zítra s klidným svědomím hodit na podatelnu. Vše je mi jasné krom E. F.

E. Žádám o přiznání dávky RP ode dne 3.2.2018 když mi MD končí 2.2.2018? Je to moje první mateřská a RP.. první dítě.

V únoru mi tedy přijde výplata ještě za lednový MD, ale v březnu už RD za únor, že?

F. Požadovaná výše dávky… mám dopsat 7600? Nebo přímo spočítat (DVZ30)0.7?

Asi se ptám jak blbec na úplný detaily, ale pomohlo by mi to. :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63575 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 18:44

@S.maya

Ano, RD chceš do 4.9.2020, ale v tomhle případě není nezbytně nutné to tam psát, když totiž datum nenapíšeš, tak se to bere tak, že chceš do 3. narozenin.

E. Jo, v tomhle případě ano. No, v březnu ti přijde ještě PPM za ty 2 dny a tuhle částku ti pokrátí RP, tak se nelekni.

F. No tady napiš kolik chceš dostávat, pokud napíšeš 7600,– tak ti to nevydrží do těch 3 let, ale skončí ti výplata dříve, což tedy není nic proti ničemu, záleží jak se rozhodneš. Pokud to chceš až do 3. narozenin, tak by částka měla být cca 7000 - 7100,–.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >