Co potřebuji opravdu pro miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Di73
Nováček 5 příspěvků 22.03.18 12:49
Co potřebuji opravdu pro miminko

Zdravím všechny maminky. Vím že je tu spoustu diskuzích ohledně výbavičky ale chtěla bych něco aktuálnějšího. O děti jsem se sice příležitostně starala, ale pořád si nevím rady co všechno koupit a termín porodu se mi už blíží. Chci jen předem upozornit, že bych chtěla znát, co se Vám opravdu osvědčilo. Můj přítel, teda už bývalý přítel se na mě doslova vykašlal, co jsem otěhotněla, nepočítám ani že od něj uvidím korunu. Naštěstí mám dobrou práci a vždycky jsem se snažila měsíčně odložit aspoň 4 tisíce, kdyby něco, takže něco ušetřeno mám a postupně chci už nakupovat. Abych řekla pravdu, tak jsem objednala pár krásných setů z aliexpresu za pár kaček. Asi tu nebudu psát čeho kolik, určitě odtamtud mám 6 bodýček a většinou jsou k tomu i tepláčky, jedna teplejší mikinka a u některých jsou i ponožtičky. Moje kamarádka mi doporučila oblečení z lidlu že je tam dost levné tak jsem udělala velký balík kde jsem objednala velikost 62/68 kde obsahuje 5 párů ponožek, 1× pletený svetřík, 3 legínky, 5 bodýček, 5 punčocháčků, 3 čepičky a objednala jsem k tomu ještě 5 plen s různými vzory. Vyšlo mě to asi něco přes 1600, ale opravdu se mi zdají ty oblečky kvalitní. Ale co se chci zeptat. Kolik byste ještě koupili oblečků? Mimo tohohle nemám nic. Plánuji jet do ikei kde nakoupím postýlku a věci k tomu, chtěla bych vědět zda se vám třeba osvědčil kolotoč nad postýlku a nebo monitor dechu, někdo doporučuje někdo zase ne. Taky bych chtěla do začátku objednat aspoň pár plen, ale vůbec nevím, které maminky mi doporučovali v jedné skupince z feedo.cz ale vůbec nerozumím těm jejich setům kolik toho objednat. Kočárek se mi líbí Gmini grand někdo doporučuje někdo zas ne, ale stejně ho pak vyměním za lehčí golfky, ale chci vědět jestli mám rovnou třeba koupit fusak který se využije později nebo ne. Mám tisíc otázek:-Dabych něco nekupovala zbytečně. Tak budu ráda za veškeré informace nebo za nějakou ochotnou maminku co semnou pokecá o tom v SZ. Jinak hodně píšete, že nedoporučujete kosmetiku, myslíte že když třeba koupím ten olejíček aviril který tak krásně voní, že tím něco zkazím? :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 22808 příspěvků 22.03.18 12:57

Určitě si kup par oblečku 50/56, ta 62/68 je na novorozence hrozne velká.

Tunrida
Hvězda diskuse 46378 příspěvků 22.03.18 12:59

Setíkyý máš krásný, ale na mimino potřebuješ overaly, dupačky, polodupačky, zásobu bodíček. Všelijaký legínky a svetříky a podobně využiješ na větší dítě. U kočáru je celkem důležitý, na kdy to dítě čekáš.
Diskuze tady jsou sice starý, ale na děti je potřeba furt to stejný ;)

stinga
Závislačka 3143 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 13:00

@Di73 takových diskusí už je tu mraky, dozvíš se, že já jsem kolotoč nad postýlku nepotřebovala a ani nechtěla a „maminkax“ si bez ní nedokázala představit život, stejně tak houpátka, nosítka, atd atd

Lex1
Kecalka 403 příspěvků 22.03.18 13:01

Lupilu jsou super, ale dost velký, velikost 62/68 měla dcera tak od 8.mesice nejdříve. Pro začátek toho nekupuj moc, spíš dokupuj dle situace. Napiš klidně SZ.

Gortyna
Kecalka 330 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 13:01

Tak oblečení z lidlu je ok, občas ho beru taky, jen záleží na materiálu. Tu velikost co máš už je větší tak na ten 2-4 měsíc, takže nějaká velikost 56 není od věci, ale vydržím ti tak měsíc až dva. Plíny jsme měli pampers premium care, ale jsou trochu dražší, takže záleží kolik do toho chceš investovat, ale neber těch balení moc, zase jak u velikosti, výdrží měsíc max dva. Já srovnávám 3 stránky, kde jsou momentálně nejlevnější a to feedo, prodeti a mall. Kosmetiku mám ráda, každý to vidí jinak, takže čiň podle sebe.

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4650 příspěvků 22.03.18 13:01

Na netu jsou ke stažení seznamy výbaviček, řídila jsem se podle nich. To oblečení z lidlu ve velikosti 62-68 ti bude nosit až tak ve třech měsících. Je o dost větší. Potřebuješ 50-56.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 30665 příspěvků 22.03.18 13:01

Nedělala bych zásoby ničeho… v dnešní době koupíš všechno hned. Třeba plen bych koupila jenom jedno balení, to samé vlhčené ubrousky.
A ani s oblečením bych to nepřeháněla. Rychle zjistíš, co ti vyhovuje a co ne (mně třeba nevyhovovala bodýčka bez patentků/zavi­nování), hodně jsem dávala overaly, nesnášela jsem mikiny a svetříky, co se nedaly rozepnout, ponožky jsem nedávala skoro vůbec, dupačky taky ne. Ale každému vyhovuje něco jiného. A není špatné se podívat po bazarech, dítě oblečení za těch pár týdnů nezničí.
Jo kolotoč nad postýlkou kluk nesnášel.
Osvědčily se mi tetra pleny místo osušky (příjemné na dotek a dobře sají), šátek na nošení, hrací deka s hrazdičkou

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 22.03.18 13:02

@Di73 Z oblečení bych ještě koupila overaly na spaní. Ty jsou super. Jestli chceš látkovat, tak záleží, jestli chceš skládat čtverce a nebo kalhotkovky. Mám oboje, ale jsem lenoch, takže dávám kalhotkové a na noc papírovky, ať můžu přebalovat jen dvakrát za noc a ne pětkrát. Kočárek kup klidně bazarový. Tomu dítěti je to stejně jedno. A pak tedy hodně využívám manduku. Bez té bych ani neuvařila. Ale ne každému nošení vyhovuje. Fusak můžeš koupit takový ten jarní. Maminky je často prodávají za levno.

Včelička992
Závislačka 3278 příspěvků 22.03.18 13:03

V teto velikosti uz bych asi nic nekupovala, spis uz pak jen vetsi dokupovat. Fusak se ti bude hodit jarni. Jednorazovych plen jsem kupovala trosku vic pro dvojcata. Kolotoc nad postylku jsem vyuzila u obou, ted uz pouzivame jen hraci strojek, usinaji s melodii kolotoce. Monitor dechu jsem mela pro svuj klid, v jejich pul roce jsem davala pryc. Aviril jsem mela taky, ale skoro nicim jsem je nemazala ze zacatku, spis jsem vyuzivala pak na vycisteni usi, ze jsem si do toho olejicku namocila tu sulku na usi. Mraky veci jsem dostala od pribuznych, kosmetiku atd, ale poslala jsem to po case dale, protoze jsem to nevyuzila. Spis bych se zamerila na lekarnicku, pro miminko a v lekarne jsem si nechala poradit. A take veci pro sebe do porodnice, vlozky atd.

odlaska
Kecalka 278 příspěvků 22.03.18 13:05

Tak předně nepíšete, kdy rodíte. Pokud teď v zimě ještě, chce to něco jiného, než pokud budete rodit v létě. ;-)

Co se týče mně, tak já si prvních pár měsíců vystačila hlavně s body a overaly. Plus pár ponožtiček, ale ty měl malý spíš na ruce, aby se neškrábal.
Na ven stačila čepička a svetřík, samozřejmostí byla zavinovačka a deka. Fusak je potřeba opravdu až v zimě, tak uvažte. A já ho měla ve výbavě ke kočárku, někdy to ty kočárky mají, nezapomeňte mrknout, co nabízí Vámi vybraný kočárek..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18874 příspěvků 22.03.18 13:06

Určitě si projeď ty staré diskuse - ona se ta výbavička pro mimina v průběhu let moc nemění… ;)
CHceš nakupovat všechno nové? Já osobně bych u novorozence krom pár nových věcí „na parádu“ s klidem projela bazárky. Na miminka pořídíš věci skoro neunošené za zlomek pořizovací ceny ;) Ideální jsou FB bazary dle města, kde bydlíš (osobní předání), pak je spousta věcí na místním bazaru https://www.emimino.cz/bazar/ nebo na mimibazaru.
A pleny, pokud je nechceš na přebalování, ti bude stačit cca 20 kousků klasických bavlněných (ještě lepší bambusových) čtvercových plen.

Jinak na miminko si určitě pořiď věci i ve vel. 56. 62/68 je dost velká, v tom ti novorozenec bude plavat.
Za mě bych se vyprdla na mikinky s kapucou, kalhoty, džíny a podobné „dospělácké“ nesmyslíky, bohatě si vystačíš v každé velikosti třeba s 10× body (osm s dlouhým dvoje s krátkým), 6× dupačky (někomu vyhovují polodupačky - jakoby tepláčky s ťapkama), několikero overalů (na spaní), tři mikiny/svetří­ky/kabátky, troje ponožky, tři čepičky, dvoje rukavičky bavlněný. Když bude potřeba, dokoupíš…
Kdy budeš rodit? Pokud na léto, tak fusak klidně kup až napodzim, přes léto bude stačit zavinovačka a dečka. Obojí aspoň dvakrát (kvůli praní). Já si pořídila monitor dechu i kolotoč nad postýlku (ten bch řekla, že není potřeba) a houpátko
tohoto typu: https://www.bambino.cz/…ungle-beige/ to jsem využila hodně a hodně /i později na krmení, dokud ještě malej neseděl)

Ono to není tak jednoduchý to napsat všechno do jednoho příspěvku :D Určitě jsem na něco zapomněla…

A na kosmetiku se fakt vykašli, většina zdravých mimin jí vůbec nepotřebuje a ty nemocné budou potřebovat speciální péči i přípravky.
Podle mě bys měla vystačit s Bepanthenem, Pupíkem, malou lahvičkou lihu, nedráždivým mycím gelem/mýdlem (já nedala dopustit na Niveu sensitive).

Ice79
Závislačka 2545 příspěvků 22.03.18 13:06

Já nikdy neměla vel. pro prcka pod 62. Obě děti 52cm. Nikdo z ničeho nevypadl. Z porodnice jsem v zimě jela s prckem domů v kombinéze z coral fleesu vel. 74. Vůbec to nevadilo. Vydrželo krásně celé jaro. Fusak teda za mě ano. Já měla ale prcka narozeného v zimě. :nevim: Kolotoč nad postýlku ani hrazdička se u nás nechytaly vůbec, zbytečnost. Monitor jsem neměla ani u jednoho ze dvou dětí, nej monitor je máma. :mrgreen: V postýlce obě děti ležely doslova jen párkrát, spaly s námi. Takže u nás taky zbytečná investice. Plenky si kup určitě, newborn, já měla Pampersky. Aviril je fajn. A ještě Bepanthen mast na dupku, jednoràzové podlozky a přebalovací desku, pokud nechceš přímo pult. Já měla jen desku na pračce v koupelně, je to praktické.

Lex1
Kecalka 403 příspěvků 22.03.18 13:10
@Tunrida píše:
Setíkyý máš krásný, ale na mimino potřebuješ overaly, dupačky, polodupačky, zásobu bodíček. Všelijaký legínky a svetříky a podobně využiješ na větší dítě. U kočáru je celkem důležitý, na kdy to dítě čekáš.
Diskuze tady jsou sice starý, ale na děti je potřeba furt to stejný ;)

Přesně :palec:, nejvíc se osvědčily overaly, nebo polodupacky s rozepinanim mezi nozkama. Hlavně nervat trička přes hlavu, to byla hrůza :mrgreen:

hapolda
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 22.03.18 13:11

Kazdy mame rad neco jineho. Mam dve ditka, rada poradim, napis sz klidne ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama