Co potřebuji pro 5. měsíční miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 21:57
Co potřebuji pro 5ti měsíční miminko?

Zdravím všechny maminky. Ráda bych se vás zeptala na to, co všechno musím vyřídit pro naší skoro 5ti měsíční holčičku, aby se mnou a s mužem mohla jet na měsíc do Německa. Muž tam pracuje a chceme jet s ním. Mohu si nechat za psat malou do svého pasu? Jak dlouho to přibližně trvá? Pojištění. Malá má VZP co všechno mám splnit nebo lépe řečeno vyřídit? Člověk nikdy neví co se může stát. Asi si říkáte, že jsem hloupá, ale prosím vás o radu. Já opravdu nevím. Děkuji za všechny odpovědi. :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 14.02.18 21:59

@Pavlína Bystricanova na úřad a vyřídit občánku. Vyfotí ji tam. A na pojišťovně pojistit na měsíc do zahraničí…

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 22:00

@MaličkáD jaké pojištění?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5016 příspěvků 14.02.18 22:04

Zařídit pas - trvá to měsíc a vyřídit zdravotní cestovní pojištění.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 22:08

@Janli mohu si nechat malou zapsat do svého pasu? Dělá se to ještě vůbec? Jak se jmenuje ta firma kde mám vyřídit zdravotní pojištění? Jsme z Brna, tak prosí o radu. :zed:

mapu
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 14.02.18 22:16

Zapsani do pasu jiz nefunguje, je třeba vyřídit bud pas ci občanku…pojištění cestovní, na jakékoliv pojišťovně co zařizuje cestovní komerční pojištění…ja vždy sjednavam on-line, přes top pojištění, zadam parametry, co chci pojistit, vypadnou mi pojišťovny co to dělají, ceny, ja vyberu a hotovo..

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 22:22

@mapu dobře a já se mám nechat pojistit kde?

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 14.02.18 22:23

Ne, děti se už do psů nezapisují, musí mít vlastní doklad. Buď pas nebo občanku.

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 14.02.18 22:24

@Pavlína Bystricanova zdravotní cestovní pojištění, z těch nejznámějších třeba kooperativa. Ale je jich mnoho. Většinou lze i online. A pojištěné sebe i dceru na stejném miste.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 22:26

@MaličkáD děkuji moooc. :kytka:

Hobitka
Závislačka 2881 příspěvků 14.02.18 22:30
@Pavlína Bystricanova píše:
@mapu dobře a já se mám nechat pojistit kde?

Meli jsme vzdy jen klasickou karticku (aneb Evropsky prukaz ZP), vsechno akutni na ni bez problemu osetrili. Nejak nechapu, na co dalsi pojisteni.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 22:31

@Hobitka tak člověk nikdy neví. Raději se na to ptám než bude nejaké UPS. :pankac:

mapu
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 14.02.18 22:38

Urcite se pojisti, taky cestovne, bezne komerční pojištění. Klasicky pojištění ti kryje jen akutni veci, ale ne třeba prevoz do země atd. Nemluvě o tom, ze to co je hrazeno v DE, nemusí byt hrazeno v CR, a pak by tam byly doplatky.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 14.02.18 22:51

@mapu určitě se nechám pojistit. Děkuji i vám. :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5468 příspěvků 13 inzerátů 15.02.18 00:05
@Hobitka píše:
Meli jsme vzdy jen klasickou karticku (aneb Evropsky prukaz ZP), vsechno akutni na ni bez problemu osetrili. Nejak nechapu, na co dalsi pojisteni.

Pokud jedeš jen na běžnou dovolenou, tak je asi k ničemu, ale může se hodit při delších pobytech, kor s dětmi. Byli jsme s naším tehdy kojencem/batoletem na pár měsíců ve Francii. Krom toho, že jsme potřebovali prohlídku u tamního pediatra kvůli zápisu do plavání dětí, jsme řešili průjem a kašel, na který byly potřeba léky na předpis. Ano, vzali by nás v nemocnici na evropskou kartičku pojištění, ale jen registrace tam byla na několik hodin a to bychom se teprv dozvěděli, do jaké ambulance máme jít čekat. Tak jsme byli u soukromého pediatra, který nás vzal během 10 minut, ale nějaká naše kartička ho absolutně nezajímala. Každá z těch návštěv nás stála 31 eur jen za prohlídku plus léky. Pojišťovna nám proplatila náklady na prohlídky, léky - což při ceně pojištění vyšlo šul nul, ale ušetřili jsme si několik hodin čekání s nemocným dítětem. A člověk nikdy neví, jak často tyto věci bude během pobytu řešit. Některé děti bývají nemocné častěji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama