Co používáte, aby byly děti vidět ve tmě (oblečení)

5480
18.10.20 22:30

Co používáte, aby byly děti vidět ve tmě (oblečení)

Ahoj, s příchozím podzimem a zimou bych se chtěla zkušených maminek zeptat co používáte na to, aby byly děti vidět v šeru ve tmě? Nejde mi o reflexní prvky na oblečení a blikající boty, myslím něco na bundu, čepici apod. když se jde např. v šeru parkem. Prodává se něco jako mají psi blikající obojky i na děti např. na zápěstí apod. (nic podobného jsem nenašla). Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10411
18.10.20 22:45

Tak blikajících led pásků je celá řada. My máme doma 2 na běhání (kupoval manžel přímo v obchodě s vybavením na běhání/cyklo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16695
18.10.20 22:46

Máme led blikačky, se kterými jsem chodila na procházky. Dají se stáhnout i na dětskou velikost. A doplňuju to reflexní páskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43486
18.10.20 22:54

Třeba toto na zip https://www.sportisimo.cz/…-led/206764/?…
A ja na kočárku měla tyhle světýlka https://www.sportisimo.cz/…mini/265006/
Ty se daj dat třeba na batůžek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
18.10.20 22:56

Máme všelijaké led blikačky z aliexpresu za pár kaček, děcka to baví.
Ale dají se koupit i u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35999
19.10.20 07:11

@janickaIII to je podle mě docela důležité téma
určitě jsi někdy jela potmě autem a víš, jak moc jsou různé druhy reflexního oblečení vidět. úplně nejlíp jsou vidět souvislé plochy v neonových barvách a vysloveně reflexní materiál. Tedy nejlépe z toho vychází reflexní vesta nebo třeba cyklistické oblečení.

Pokud toho má dítě na sobě reflexního málo, řidič vidí jen malé svítící plochy nebo body - což je samozřejmě lepší, než nic, ale takových bodů je hodně - na reklamách, značkách, patníkách… zdaleka to není tak účinné

světla jsou jako odrazky - ani silná žárovka neudělá moc práce - co řidiči odliší dítě od odrazky na značce je blikající světlo.

pokud mám jen jeden reflexní pásek, je podle mě nejlepší umístění na nohu, tu, který je do silnice. Tím se jasně identifikuje chodec a cyklista.

ale nejlepší je být celý ve žlutém.

První obrázek je tam omylem, ale třeba vás pobaví. na druhém můžete vidět, Jaký je rozdíl mezi vestou a odrazkou. a představte si to v černočerné tmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35999
19.10.20 07:16

K tomu, co dělám já - nejšikovnější je mít reflexní čepice - v zimně nosíš čepici stále a oblečení můžeš měnit. reflexní bundy jsem pořídila alespoň na kolo - čím starší děti, tím víc mi to odmítají. Tak se je alespoň snažím přesvědčit na světlé oblečení, nejlépe velké plochy, neroztříštěné obrázky a vzory.

https://www.korus-eshop.cz/…epice-alapox?…

pro mě je to způsob pasivní ochrany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5398
19.10.20 07:40

Prodavaji se treba nasivaci reflexni pasky, muzes je dat kamokoliv na obleceni, batoh atd. Syn ma celoreflexni rukavice a cepici. Pak takove jakoby „ksiry“ (namisto vesty), reflexni pruhy na nohavicich pod koleny. A s reflexnimi prvky se daji sehnat i boty, mam takove na kolo, jsou jakoby nahusto prosite reflexni nitkou a ve svetle ty boty fakt sviti. Nejaky minisvetylka bych moc neresila, za prvy to neni az tak moc videt treba za deste a taky v tom dojde baterka zrovna kdyz je venku a co pak ve tme. A souhlas s @Pudloslava ohledne svetleho obleceni. Ty tmave zimni kabaty, to je mor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16695
19.10.20 09:53

@Leppäkerttu No, já tmavé nosím často. Ale bez reflexního pásku nebo blikačky nevystrčím paty z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43486
19.10.20 10:53
@Pudloslava píše:
@janickaIII to je podle mě docela důležité téma
určitě jsi někdy jela potmě autem a víš, jak moc jsou různé druhy reflexního oblečení vidět. úplně nejlíp jsou vidět souvislé plochy v neonových barvách a vysloveně reflexní materiál. Tedy nejlépe z toho vychází reflexní vesta nebo třeba cyklistické oblečení.

Pokud toho má dítě na sobě reflexního málo, řidič vidí jen malé svítící plochy nebo body - což je samozřejmě lepší, než nic, ale takových bodů je hodně - na reklamách, značkách, patníkách… zdaleka to není tak účinné

světla jsou jako odrazky - ani silná žárovka neudělá moc práce - co řidiči odliší dítě od odrazky na značce je blikající světlo.

pokud mám jen jeden reflexní pásek, je podle mě nejlepší umístění na nohu, tu, který je do silnice. Tím se jasně identifikuje chodec a cyklista.

ale nejlepší je být celý ve žlutém.

První obrázek je tam omylem, ale třeba vás pobaví. na druhém můžete vidět, Jaký je rozdíl mezi vestou a odrazkou. a představte si to v černočerné tmě.

jako dobry reflexni vesta atd. na silnci ve tme je jasna..
ale ja spis pochopila, ze zakladatelce az tak nejde o tu silnici a auta, ze auto nasviti vestu a je videt, ale prave o ten park jak pise, kde ji nic neosviti.. proto neco sviticiho, blikaciho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
19.10.20 12:16
@a12 píše:
jako dobry reflexni vesta atd. na silnci ve tme je jasna..
ale ja spis pochopila, ze zakladatelce az tak nejde o tu silnici a auta, ze auto nasviti vestu a je videt, ale prave o ten park jak pise, kde ji nic neosviti.. proto neco sviticiho, blikaciho…

Ano, takhle jsem myslela původní dotaz. Ale vůbec nevadí, že se téma dotklo i reflexních věcí. Ty blikající věci jsou fajn. Vůbec mě nenapadlo hledat v potřebách pro běžce. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35999
19.10.20 21:33

@a12 v parku je potreba svitit, to je jasne.

Damy ja ted jezdim rano na kole do prace - po mezinarodni cyklostezce u Vltavy - a oni tam chodej behat lide v cernem a taky tam venci v te tme psy, bez cehokoli reflexniho. Ja samozrejme svitim, tak me dobre vidí a asi si tim padem mysli, ze ja stejne dobre vidim je, ale pro me je to desnej sok, kdyz se najednou 3 metry predemnou objevi ninja a ja jedu 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
19.10.20 22:16
@Pudloslava píše:
@a12 v parku je potreba svitit, to je jasne.Damy ja ted jezdim rano na kole do prace - po mezinarodni cyklostezce u Vltavy - a oni tam chodej behat lide v cernem a taky tam venci v te tme psy, bez cehokoli reflexniho. Ja samozrejme svitim, tak me dobre vidí a asi si tim padem mysli, ze ja stejne dobre vidim je, ale pro me je to desnej sok, kdyz se najednou 3 metry predemnou objevi ninja a ja jedu 30.

no a přesně tohle je důvod, proč chci, aby byly děti vidět i v parku resp. kolem cyklostezky, protože u nás vede cyklostezka parkem. A občas nějaký cyklista projede, sice svítí, ale chápu, že prostě malé dítě nemusí ve tmě zahlédnout nebo čekat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43486
19.10.20 22:19
@Pudloslava píše:
@a12 v parku je potreba svitit, to je jasne.Damy ja ted jezdim rano na kole do prace - po mezinarodni cyklostezce u Vltavy - a oni tam chodej behat lide v cernem a taky tam venci v te tme psy, bez cehokoli reflexniho. Ja samozrejme svitim, tak me dobre vidí a asi si tim padem mysli, ze ja stejne dobre vidim je, ale pro me je to desnej sok, kdyz se najednou 3 metry predemnou objevi ninja a ja jedu 30.

Jo, mně takhle minulej tejden pod kolo ráno vbehla černá kočka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16695
20.10.20 13:20
@janickaIII píše:
no a přesně tohle je důvod, proč chci, aby byly děti vidět i v parku resp. kolem cyklostezky, protože u nás vede cyklostezka parkem. A občas nějaký cyklista projede, sice svítí, ale chápu, že prostě malé dítě nemusí ve tmě zahlédnout nebo čekat…

Já třeba mám z Anglie takové ty reflexní návleky na batoh. jednak je to nepromokavé, a jednak se nemusíš soukat do reflexní vesty. A zepředu mám normálně blikačku. A pro ty děti mně to přijde fajn, protože jak se hýbou, tak je to hodně vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama