Co používáte místo fyzických trestů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:11
Co pouzivate misto fyzickych trestu?

Zachovat anonym prosim, nebo smazat. Mame 4 deti, tri z nich zlobi tak nejak prumerne, da se to zvladat. Nase deti jsou temperamenti, akcni extroverti, jsou super aktivni, divoci, maji radi ramus, adrenalin a velkou spolecnost, jsou zvedavi a napred oproti vrstevnikum, dost prubojni, ambiciozni ale jinak jsou velmi hodni - tedy dobrosrdecni, berou ohledy i kdyz by samy chtely veci mit jinak, jsou socitni a radi delaji druhym radost. To lze rici o vsech. Problem mame s jednou z dcer, ktera je od miminka trosku jina. Je cholerik a to v pravem slova smyslu. Od batoleciho veku je ve vzteku agresivni, rve, haze vecmi, snazi se kousat, kopat do nas, do veci, bije sourozence, je panovacna, musi byt po jejim. Veskere kamarady si podridila, poslouchaji ji. Uz jsme zkouseli vse mozne, vcetne psychologu. Nic na ni neplati, zadne zakazy, tresty ve forme odebrani mobilu, tabletu, nepomahaji, domluva a vysvetlovani take ne. Obcas na ni uz opravdu rveme, ale to jsou spis nase emoce, je mnohem vic drza nez jeji sourozenci a to ona ma pritom pubertu teprve pred sebou (neni u nas ani nejmladsi, ze by se tim nejak zviditelnovala si nemyslim). Pres to, ze odbornici vsude verejne tvrdi, ze zadne fyzicke tresty nejsou dobre, psycholog mi v podstate rekl ze v urcity moment by tu facku klidne dostat mohla. Dokonce uz ve skolce mi bylo sdeleno ze by ji neuskodilo obcas dostat na zadek. Posledni dobou jsme se k tomu parkrat uz dostali, jednou kdyz vzteky hodila taburetem a rozstipla stolek, podruhe kdyz me vyhazovala z bytu a pak asi 3× protoze fyzicky ublizila nekteremu ze sourozencu a ti maji zakazano se s ni prat, takze za vydanou facku dostala facku zpet. Snszi se vsem poroucet, vcetne nas rodicu. Nekdo nam tvrdi ze uz vcera bylo na vyprask pozde, ze by mela za takove chovani dostat, nekdo zas ze se da KAZDE dite vychovat bez fyzickych trestu. Abych rekla pravdu, tak uz ale nevim jak na to. S ostatnimi detmi problemy nemame, nebo ty bezne, ani se starsimi. Psychicky je zdrava, sice nam bylo receno, ze muze byt jeste mene emocne stabilni, ale ze to je ruzne, kdy deti v tomto smeru dozraji a zbytek je povaha, osobnost a mozna zacinajici puberta. V navstevach psychologa chceme pres to pokracovat ale vaham, jestli je chyba dite obcas fyzicky potrestat, netrestat fyzicky nijak a nikdy a nebo je naopak i vyprask obcas nutny.. Zatim dostala na zadek, lupanec pres pusu. Nic co by ji vic bolelo, nic ceho by se nejak bala, ale nevim co dal. Manzel je nazoru deti nebyt, ale v pripade dcery uz ho kolikrat premlouvam aby ji jednu neflakl a od nej by to uz pocitila. Take mi neni uplne jasne jak se na to diva zakon a zda vlastne muzeme dceri dat na zadek legalne. Tvrdim sama, ze deti se opravdu daji vychovat bez fyzickych trestu, ale jen nektere. Mame dite, ktere by se po vyprasku zhroutilo a nejspis zacalo jeste koktat, staci nepatrne zvysit hlas a uz to je trest dostatecny (a to jsou si tito dva vekove blizko) a dcera ta to ma na haku i kdybychom si vyrvaly plice. Inspirujte me prosim, co plati na vase berani hlavicky? :mrgreen:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:19

Jee, to znam, takovy podobny je muj nejstarsi. :mrgreen: U nas rikame, nezbyva nez vydrzet az vyroste (s vekem se nektere veci dost lepsi :mrgreen: ). :hug: Kolik je dcerce? :kytka:
U nas se to obcas bez “davani na zadek” neobejde (presne, kdyz ublizi sourozenci, coz je teda vyjimecne), ale prijde mi ze je mu sumak vcelku vse. Tak cekam, kdy z toho vyroste (jinak je hodne chytry, starostlivy, kdyz chce umi hodne pomoct) a doufam a vkladam do nej to nejlepsi, co umim. Posilam podporu. :pankac: :kytka:
Anonym info o synovi, dik. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:23
@Anonymní píše:
Jee, to znam, takovy podobny je muj nejstarsi. :mrgreen: U nas rikame, nezbyva nez vydrzet az vyroste (s vekem se nektere veci dost lepsi :mrgreen: ). :hug: Kolik je dcerce? :kytka:
U nas se to obcas bez “davani na zadek” neobejde (presne, kdyz ublizi sourozenci, coz je teda vyjimecne), ale prijde mi ze je mu sumak vcelku vse. Tak cekam, kdy z toho vyroste (jinak je hodne chytry, starostlivy, kdyz chce umi hodne pomoct) a doufam a vkladam do nej to nejlepsi, co umim. Posilam podporu. :pankac: :kytka:
Anonym info o synovi, dik. :mavam:

Tak cekat az vyroste je asi dobra strategie, jen abychom to prezili :mrgreen: Bude ji 10 :mavam:

mrav
Vesmírná mluvilka 31451 příspěvků 31.07.19 15:26

Někdy zakázat něco, co mají rádi, nebo nekoupit oblíbenou laskominu - jako je třeba Kinder vejce je víc, než fyzický trest. Přeji hodně trpělivosti - ony ty naše dítka to kolikrát na nás zkoušejí. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:27

Mám pětiletého, který je silně akční, ječí, vzteká se a musí mít vše pod kontrolou. Několikrát mě pokousal tak, že jsem měla modřiny.
Neplatí na něj tělesné tresty. Ač to tu od některých schytam, tak dostal i facku. Naposledy dnes ráno, kdy mě úmyslně kopl do obličeje a ohnul mi brýle.
Pokud je v afektu, tak pomáhá buď mu lisknout nebo mu třeba strčit hlavu pod vodu. Zkusila jsem i sprchu. Nepomohla.
Psycholožka mi řekla, že pokud ohrožuje sebe a ostatní, tak mu mám klidně naplacat.
Nejvíc pomáhá sbírání oblíbených věcí a nucené práce.
Má oblíbeného plyšáka a když je nejhůř, tak jde plyšák na terasu. Asi 3× jsem mu ho sebrala i na noc.
No a chvíle, kdy si sourozenec hraje a on musí plnit úkoly, taky pomáhají. Mají své povinnosti, ale pokud dělá schválně blbosti, tak to beru jako provokaci a nudu. Nuda se nejlépe léčí prací.
On tedy taky nemá rad, když se na něj křičí. A já když křičím, tak se třesou tabulky v oknech.
Edit: Neplatí tělesné tresty v tom, že by se poucil. V danou chvíli se tím situace zlepší a částečně vyřeší.

Netopirek
Extra třída :D 10229 příspěvků 31.07.19 15:32

U nás se osvědčilo stání u zdi a koukání do ní. Psaní vět. Zabavení veškerých věcí, zůstalo jen oblečení a věci do školy. Navrácení probíhalo postupně za vzorné chování.
A teda jestli je cholerik, tak z toho moc nevyroste. Zkoušeli jste nějaké bohové umění?

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 31.07.19 15:57

Nepřemýšleli jste nad některým z bojových umění? Ale chtělo by to někde, kde se tomu věnují se vším všudy. Mohlo by to pomoci se sebeovládáním.

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 31.07.19 16:02
@Anonymní píše:
Tak cekat az vyroste je asi dobra strategie, jen abychom to prezili :mrgreen: Bude ji 10 :mavam:

Desetiletá holka už by měla víc poslouchat. Zakázala bych něco oblíbeného, měla by se omluvit, při zničení věci jí třeba vzít stovku z kasičky (pokud má). Nebo zničenou věc nenahrazovat. Aby viděla, že něco zničením chybí.

Monchichik
Echt Kelišová 9413 příspěvků 31.07.19 16:12
@Anonymní píše:
Tak cekat az vyroste je asi dobra strategie, jen abychom to prezili :mrgreen: Bude ji 10 :mavam:

Tak nemám takové dítě / naštěstí/, ale byla jsem taková já :lol:. Na mě dodnes zabírá dobré slovo / nacož moje matka za celý můj život nepřišla./. Nenávidím zákazy, příkazy, nesmí se na mě řvát :mrgreen:, ale po dobrém udělám cokoliv…Bitá jsem byla jako žito, nebylo to k ničemu, jen jsem se zatvrdila a v pubertě jsem byla ještě k tomu drzá. Sourozence jsem nesnášela, protože jsem šla stranou, matka měla raději a má dodnes je…nepamatuju si pohlazení, dobré slovo, pochvalu, ani za školu, kde jsem byla premiant…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 17:21

Tak u nas, syn chodi na karate, ted mu bylo 6 a pujde do skoly. Za sebe, mam pocit, ze nefunguje nic. Znami praktikuji studenou sprchu, nas syn se pod studenou sprchou jen smeje a rika “jeste”. :mrgreen: Ani zabaveni veci moc nefunguje. ;) U nas co relativne funguje je cinnost, proste ho porad zamestnavat, aby nevymyslel blbosti. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 17:25
@Monchichik píše:
Tak nemám takové dítě / naštěstí/, ale byla jsem taková já :lol:. Na mě dodnes zabírá dobré slovo / nacož moje matka za celý můj život nepřišla./. Nenávidím zákazy, příkazy, nesmí se na mě řvát :mrgreen:, ale po dobrém udělám cokoliv…Bitá jsem byla jako žito, nebylo to k ničemu, jen jsem se zatvrdila a v pubertě jsem byla ještě k tomu drzá. Sourozence jsem nesnášela, protože jsem šla stranou, matka měla raději a má dodnes je…nepamatuju si pohlazení, dobré slovo, pochvalu, ani za školu, kde jsem byla premiant…

Je, to by bylo fajn, kdyby u nas zabralo dobre slovo. :lol: Snazime se porad, vysvetlujeme, ale syn si proste nekdy opravdu rict neda. Nekdy ano, ale nekdy prave se clovek muze vymluvit, ruka by mu samotnemu upadla, varecku by prelomil, vody by vypustil litry a nic… ;)

pet p
Kecalka 455 příspěvků 31.07.19 17:55

Při čtení měnapadlo: Jaké má dcera doma povinnosti? Věnuje se pravidelně nějakému sportu nebo koníčku a jak ji to baví? Jak často máte čas jen pro sebe (tj. vy + dcera nebo váš manžel + dcera)?

matej34
Nováček 7 příspěvků 01.08.19 02:15

Taky by mohla pomoct ignorace, nez boj. Kdyz neco chce tak ji to dat a ignorovat jeji reakce nebo cokoli. Nemluvit s ni. Hadani nebo zakazy ji jenom donuti pritvrdit aby si prosadila co chce. Ignorace ji mozna donuti se chovat tak aby jste ji prestali ignorovat. Dulezite ale je aby si sama uvedomila jak se chovat, nerikat ji to. Protoze to by pak delala to co ji reknete a to nechce. Na psy ignorace funguje, proc by ne na lidi.

Amelie30
Závislačka 3204 příspěvků 01.08.19 06:16
@Anonymní píše:

10? 8o já myslela, že je školková. Upřímně, mám takhle starého syna, občas chytne výchovnej lepanec, ale to už je jen aby se neřeklo. V deseti už těžko něco naděláš, řešíš to pozdě. A sourozenci mají zakázáno se s ní prát proč? Mě natáhnout sourozenec, chytne ji zpátky, zákaz nezákaz, se mají nechat mydlit? To jen na okraj. Osobně si myslím, že tohle už sami nezvládnete, psycholog je evidentně k prdu, tady už bych uvažovala o nějakém středisku vychovne péče.

Kocourhrzal
Stálice 84 příspěvků 03.08.19 05:10

Radu nemám, ale soucitim s Vami :hug:

Váš příspěvek
Reklama